نوشته شده توسط : sevda

دانش آموزان با ورود به سایت همگام به آدرس hamgam.medu.ir و وارد کردن کد ملی و رمز همگام خود ، می توانند کارنامه هفتگی ، ماهانه و نهایی خود را دریافت کنند . این امکان برای دانش آموزان تمامی پایه های تحصیلی فراهم شده است و محدودیتی برای آن وجود ندارد .همان طور که می دانیم سال تحصیلی در نظام آموزشی کشور شامل دو نیم سال است و در پایان هر نیم سال آزمون دروس پایه های مختلف برگزار می شود . دانش آموزان پس از شرکت در امتحانات منتظر دریافت کارنامه نهایی خود هستند ، علاوه بر این برای مشخص شدن وضعیت تحصیلی دانش آموزان در پایان هر هفته و هر ماه کارنامه ای با عنوان کارنامه هفتگی و ماهانه صادر می شود . در سال های گذشته این کارنامه ها از طرف سیستم فناوری اطلاعات مدارس طراحی و پس از چاپ به دانش آموزان داده می شد . 

با پیشرفت تکنولوژی برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه ، وزارت آموزش و پرورش برای موارد مختلف مانند دریافت کارنامه ، سایت همگام را در اختیار دانش آموزان قرار داده است . دانش آموزان برای دیدن کارنامه باید به صفحه شخصی خود در سایت همگام مراجعه کنند که در ادامه این مقاله نحوه دریافت کارنامه در این سایت شرح داده شده است .

 

نحوه دریافت کارنامه دانش آموزان در سایت همگام

دانش آموزان باید در زمانی که توسط مدیر مدرسه اعلام می شود پس از پایان ثبت نمرات در سامانه سناد توسط معلمان برای دریافت کارنامه خود به سایت همگام با آدرس hamga.medu.ir مراجعه کنند . هر دانش آموز برای ورود به صفحه شخصی خود نیاز به ارائه کد ملی و رمز همگام دریافتی از مدسه محل تحصیل خود دارد . 

جهت راهنمایی بهتر والدین و دانش آموزان در این قسمت مراحل دریافت کارنامه دانش آموزان در سایت همگام را به صورت ساده و مختصر ارائه می نماییم .

بیشتر بخوانید: دریافت کارنامه مدرسه با کد ملی

 

 نحوه دریافت کارنامه دانش آموزان در سایت همگام

 

 ورود به سایت hamgam.medu.ir

وارد کردن کد ملی و رمز ورود همگام 

کلیک کردن روی دکمه مربوط به کارنامه 

دریافت کارنامه 

 

بیشتر بخوانید: دریافت کارنامه دانش آموزان از سایت سیدا

 

 

راهنمای تصویری دریافت کارنامه دانش آموزی از سایت همگام

کارنامه دانش آموزان در هر یک از پایه های تحصیلی بیانگر میزان یادگیری و رشد علمی و آموزشی آنان می باشد . در صورتی که والدین و یا حتی خود دانش آموزان به نمرات دریافتی در کارنامه بی توجه باشند و نسبت به ضعف ها و کمبود های آموزشی بی توجه بمانند در آینده تحصیلی دانش آموزان اختلالات زیادی ایجاد شده و تا حد زیادی آنان را از پیشرفت و رسیدن به اهداف خود باز می دارد .

به منظور دسترسی راحت تر به کارنامه تحصیلی دانش آموزان گزینه ای با عنوان کارنامه به سایت همگام اضافه شده است که والدین و دانش آموزان می توانند به سادگی و در کمترین زمان ممکن به کارنامه هفتگی ، ماهانه و حتی کارنامه امتحانات نهایی دست یابند .

جهت ارائه اطلاعات بیشتر و آشنایی بهتر دانش آموزان با فرآیند دریافت کارنامه دانش آموزی از سایت همگام در ادامه نحوه دریافت کارنامه همگام را به صورت راهنمای تصویری بررسی می نماییم .

 

 راهنمای تصویری دریافت کارنامه دانش آموزی از سایت همگام

 

 آدرس hamgam.medu.ir را در مرورگر خود سرچ کرده و در قسمت هایی که در شکل زیر مشخص شده است کد ملی و رمز همگام خود را وارد کنید .

 

 

بیشتر بخوانید: دریافت کارنامه انلاین مدارس

 

در این مرحله ، برای مشاهده کارنامه خود کافی است روی گزینه « کارنامه » که در شکل زیر مشخص شده است کلیک کنید .

 

 

برای دیدن کارنامه نهایی خود روی گزینه ای که در تصویر مشخص شده است کلیک کنید .

 

 

پس از کلیک روی کارنامه نهایی کافی است روی گزینه ای که در شکل زیر مشخص شده است کلیک کرده و کارنامه نهایی خود را مشاهده کنید .

 

 

برای دیدن کارنامه ماهانه خود روی گزینه ای که در تصویر مشخص شده است کلیک کنید .

 

 

 پس از کلیک روی کارنامه ماهانه کافی است روی گزینه ای که در شکل زیر مشخص شده است کلیک کرده و کارنامه ماهانه خود را مشاهده کنید .

 

 

برای دیدن کارنامه هفتگی خود روی گزینه ای که در تصویر مشخص شده است کلیک کنید .

 

 

پس از کلیک روی کارنامه هفتگی ، کافی است روی گزینه ای که در شکل زیر مشخص شده است کلیک کرده و کارنامه هفتگی خود را مشاهده کنید .

 

 

بیشتر بخوانید: راهنمای ورود به سایت همگام

 

 

 

 

در صورت نیاز به کمک برای دریافت کارنامه خود می توانید از طریق خدمات مشاوره تلفنی مرکز مشاوره تحصیلی هیوا ، با مشاوران با تجربه تماس بگیرید و کارنامه خود را در سایت همگام دریافت کنید . توصیه می شود برای دریافت به موقع اخبار مربوط به مدارس در کانال تلگرام مدارس عضو باشید و یا صفحه اینستا گرام مدارس هیوا را دنبال کنید . 

در ادامه بخوانید : دریافت کارنامه آزمون تیزهوشان

 

 
سوالات متداول

 

1- ✔️ نحوه دریافت کارنامه دانش آموزی چگونه است ؟

✔️ به صورت اینترنتی و در سایت همگام که در این مقاله راهنمای تصویری دریافت کارنامه از طریق سایت همگام ارائه شده است .2- ✔️ آیا امکان مشاهده کارنامه در سایت همگام وجود دارد ؟

✔️ بله و نحوه دریافت کارنامه از طریق این سایت در این مقاله ارائه شده است .3- ✔️ کارنامه دانش آموزان در چه سایتی قابل مشاهده است ؟

✔️ در سایت همگام که در این مقاله آدرس این سایت ارائه شده است .

منبع : دریافت کارنامه از سایت همگام:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 7 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

داوطلبان به منظور اعلام علاقمندی به شرکت در آزمون سراسری ۱۴۰۰ باید فرم اینترنتی ثبت نام کنکور سراسری را تکمیل کنند. این فرم از 52 بند تشکیل شده و به مواردی نظیر اطلاعات فردی، کد سوابق تحصیلی، وضعیت نظام وظیفه، انتخاب گروه آزمایشی امتحانی اصلی و شناور، حوزه امتحانی و وضعیت فارغ التحصیلی در مقاطع مختلف می پردازد.داوطلبانی که قصد تحصیل و ورود به رشته و دانشگاه های با آزمون سال جاری را دارند، باید در کنکور سراسری ۱۴۰۰ ثبت نام و خود را برای آزمون آماده کنند. از آنجایی که ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد و سراسری به صورت یکپارچه انجام می شود، متقاضیان ثبت نام جداگانه ای برای هر کدام نداشته و می بایست اطلاعات کاملی از نحوه ثبت نام این آزمون داشته باشند. 

اولین مرحله برای شرکت در کنکور سراسری، تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام است که به دلیل اهمیت این مرحله به داوطلبان توصیه می شود ابتدا فرم پیش نویس ثبت نام کنکور سراسری را تکمیل کرده و پس از اطمینان کامل از درستی تمام اطاعات درج شده در تمامی بندهای آن در فرم اینترنتی سنجش ثبت نمایند.

این فرم در انتهای دفترچه ثبت نام کنکور سراسری درج شده و بندهای آن کاملا مطابق بندهای فرم اینترنتی ثبت نام می باشد. داوطلبان پس از دانلود دفترچه ثبت نام کنکور می توانند پرینت فرم پیش نویس این آزمون را تهیه کرده و اطلاعات خواسته شده را تهیه و در آن وارد کنند. به دلیل اهمیت صحیح بودن اطلاعات فرم ثبت نام کنکور سراسری در ادامه این مقاله به معرفی قسمت های مختلف و نکات مهم برای تکمیل فرم پیش نویس ثبت نام کنکور 1400 پرداخته شده است .

 

فرم پیش نویس ثبت نام کنکور سراسری 1400

فرم پیش نویس ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ از 52 بند مختلف تشکیل شده که هر بند مربوط به یکسری اطلاعات فردی و تحصیلی داوطلبان می باشد. متقاضیان می بایست در هر یک از بندهای این فرم، اطلاعات خود را تایپ نموده و در بندهایی دیگر از میان گزینه های موجود، دنزدیکترین گزینه به وضعیت خود را انتخاب نمایند. در ادامه به بررسی اطلاعات خواسته شده در هر بند از این فرم پرداخته شده تا داوطلبان به بهترین نحو فرم ثبت نام کنکور خود را تکمیل نمایند.

 داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی هستند را ترمی واحدی یا سالی واحدی گویند.

 فارغ التحصیلان پایه دوازدهم را نظام جدید یا نظام ( 6-3-3 ) گویند.

 داوطلبانی که قبل از سال 84 موفق به کسب دیپلم شده اند، نظام قدیم محسوب می شوند.

 

 بخش اول فرم پیش نویس درج کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

دو گروه از داوطلبان مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند که در زمان ثبت نام می بایست کد مربوطه را باید در فرم اینترنتی ثبت نام کنکور سراسری خود درج نمایند. این داوطلبان عبارتند از:

 دسته اول: داوطلبان نظام قدیم ( ترمی واحدی - سالی واحدی ) هستند که ديپلم و پیش دانشگاهی خود را در یکی از رشته های رياضی، تجربی، ادبيات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی گرفته اند. این داوطلبان دیپلم خود را بین سال 84 تا 97 و مدرک پيش‌ دانشگاهی خود را از سال تحصيلی 91 تا 97 دریافت نموده اند، این دسته افراد می بایست نسبت به دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی خود اقدام نمایند.


 دسته دوم: دارندگان مدرک دیپلم یکی از رشته های رياضی و فيزيک، تجربی، انسانی و علوم و معارف اسلامی كه مدرک خود را سال 98 و یا بعد از آن در نظام آموزشی جديد ( 3-3-6 ) اخذ نموده اند، می باشند که مشمول اعمال سوابق تحصيلی پایه دوازدهم اند.

 

حتما بخوانید: سایت دریافت کد سوابق تحصیلی

 بند شماره 1 تا 9

بند 1 تا 9 فرم ثبت نام کنکور سراسری 1400، به بررسی اطلاعات فردی پرداخته و شامل اطلاعاتی اعم از نام خانوادگی، نام، نام پدر، جنسیت، اطلاعات شناسنامه و کد ملی می باشد.

 

 

 بند شماره  10 تا 19

این بخش از فرم ثبت نام به بررسی مدرک تحصیلی دیپلم داوطلب می پردازد که شامل اطلاعات زیر می باشد:

 بررسی محل دریافت دیپلم

 کد دانش آموزی دیپلم داوطلب

 معدل کل و کتبی دیپلم

 تاریخ اخذ مدرک دیپلم

 نوع نظام تحصیلی داوطلب ( جدید ، قدیم ، ترمی واحدی یا سالی واحدی )

 


 بند شماره  20 تا 25

این بخش از فرم ثبت نام به بررسی مدرک تحصیلی پیش دانشگاهی داوطلب می پردازد. داوطلبان برای تکمیل این قسمت می بایست مدارک زیر را فراهم کنند:

 بررسی محل دریافت پیش دانشگاهی

 کد دانش آموزی پیش دانشگاهی داوطلب

 معدل کل پیش دانشگاهی

 تاریخ اخذ مدرک پیش دانشگاهی

 نوع نظام تحصیلی داوطلب ( جدید ، قدیم ، ترمی واحدی یا سالی واحدی )

بیشتر بخوانید: دریافت کد دانش آموزی با کد ملی

 بند شماره  26

بند 26 مختص داوطلبانی است که جزو اقلیت های دینی هستند، این دسته از افراد می توانند با انتخاب یکی از گزینه های پیش بینی شده به سوالات معارف مربوط به دین خود پاسخ دهند.

 

 بند شماره 27 تا 29

بند 27 تا 29 مربوط به سهمیه های کنکور سراسری است، اگر داوطلبی دارای شرایط استفاده از سهمیه های این آزمون باشد، می بایست از میان گزینه های موجود یکی را انتخاب نمایند.

 بند 28 مربوط به " كد پیگیری 12 رقمی " بوده و ​بند 29 مربوط به " مدت حضور داوطلبانه در جبهه ( ماه ) "مختص داوطلبان دارای سهیمه رزمندگان همچنین برای همسر و فرزندان آن ها است.

 

بیشتر بخوانید: دریافت کد ایثارگری ارتش و سپاه برای ثبت نام کنکور سراسری

 بند شماره 30

بند 30 مربوط به داوطلبانی است که دارای معلولیت هستند، داوطلبان دارای هر نوع معلولیت ابتدا باید نوع معلولیت خود را از میان گزینه های موجود انتخاب کرده و سپس مشخص کنند که نیاز به منشی دارند یا خیر؟ 

 

 بند شماره 31

بند 31 فرم ثبت نام کنکور سراسری مربوط به اتباع خارجی می باشد که برای ثبت نام باید نوع کشور و کد 13 رقمی اتباع خارجی را درج نمایند.

 بند شماره 32

بند 32 این فرم مربوط به داوطلبان چپ دست می باشد. در واقع سازمان سنجش برای تمامی داوطلبانی که چپ دست هستند صندلی مناسب برای آن ها فراهم می کند تا زمان آزمون با مشکلی مواجه نشوند.


 بند شماره 33 تا 35

 داوطلبان باید در این 3 بند اطلاعات مربوط به مقاطع بعدی و یا مقطع فعلی خود را وارد نمایند.

  1. این اطلاعات شامل وضعیت دانشجویی ( دانشجوی دوره روزانه ، غیر روزانه ، انصرافی ویا اخراجی )
  2. وضعیت فارغ التحصیلی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد.
  3. درج معدل کاردانی در صورت فارغ التحصیلی

 

 

 

 

 بند شماره 33 تا 35

داوطلبان شاغل با علامتگذاری بند 36 وضعیت اشتغال خود را مشخص می کنند. داوطلبان شاغل می بایست کد اشتغال به کار خود را نیز در این بند وارد نمایند. 


 بند شماره 37 تا 43

 داوطلبان در این بخش می توانند اطلاعات مربوط به گروه آزمایشی امتحانی مورد علاقه خود را وارد نمایند.

  این اطلاعات شامل انتخاب یک گروه آزمایشی امتحانی اصلی ( تجربی، ریاض ، انسانی ) ، انتخاب یک یا دو گروه امتحانی شناور هنر و زبان خارجی است که در صورت وارد کردن بیش از یک رشته، می بایست سریال علاقمندی به آن را نیز وارد نمایند.

 بند 41 تا 43 انتخاب گزینه علاقمندی به انتخاب رشته دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی، امام صادق، دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی می باشد.

 


 بند شماره 44

داوطلبان به منظور تعیین حوزه امتحانی خود باید نام استان محل سکونت و بخش مربوطه را در این قسمت درج کنند. 

 


 بند شماره 45

این بند مربوط به داوطلبان آقا است که به منظور ثبت نام باید وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص و کد نظام وظیفه کنکور سراسری مربوطه را از دفترچه ثبت نام کنکور سراسری استخراج و در این بخش درج کنند.

 


 بند شماره 46 تا 51

 داوطلبان باید اطلاعات پستی و تماس خود را که شامل نشانی، کد پستی، تلفن ثابت، تلفن همراه، و پست الکترونیک می باشد در این قسمت وارد کنند. 

 


 بند شماره 52

بند 52 آخرین بند فرم ثبت نام کنکور سراسری است و مختص داوطلبانی است که در آزمون سراسری سال گذشته ثبت نام کرده اند، این دسته از افراد می بایست نسبت به علامتگذاری این بند اقدام کنند.

 

 

برای دریافت فرم پیش نویس کنکور سراسری کلیک کنید

حتما بخوانید: ثبت نام کنکور سراسری

 

 

 

 

نکات مهم در تکمیل فرم پیش نویس ثبت نام کنکور سراسری 1400

 با توجه به اینکه ثبت نام در کنکور سراسری مانند هر آزمون دیگری دارای شرایط و ضوابطی است توصیه می شود قبل از مراجعه به سایت ثبت نام و خرید کارت اعتباری، دفترچه ثبت نام کنکور سراسریرا دانلود و از مجاز بودن خود برای شرکت در این آزمون مطلع شوید.

 چنانچه ثبت نام شما در سایت سازمان سنجش به درستی انجام شود در نهایت این سازمان به هر داوطلب یک شماره پرونده و یک کدپیگیری 16 رقمی ارائه می کند. نگه داشتن این کدها در سایر مراحل آزمون ( دریافت کارت ورود به جلسه، انتخاب رشته، اعلام نتایج کنکور سراسری ) الزامی است.

 توجه داشته باشید هر سال سازمان سنجش همزمان با آغاز ثبت نام امکان ویرایش اطلاعات را برای همه متقاضیان فراهم می کند بنابراین چنانچه در بازه زمانی مهلت ثبت نام کنکور سراسری متوجه اشتباه در اطلاعات فرم ثبت نام شدید به راحتی می توانید با اطلاعات ثبت نام خود مجدد وارد فرم ثبت نام خود شده و اشتباهات خود را ویرایش نمایید.

در ادامه بخوانید: ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری

کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی هیوا آماده پاسخگویی به تمامی سوالات و ابهامات شما در خصوص ثبت نام کنکورسراسری و تکمیل فرم ثبت نام این آزمون می باشند. شما می توانید از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا با کارشناسان مجرب این مرکز مشاوره در ارتباط بوده و از تجربیات این کارشناسان در خصوص ورود به این دانشگاه استفاده کنید.

 

 

 
سوالات متداول

 

1- ✔️ برای دریافت فرم پیش نویس کنکور سراسری چه اقدامی باید صورت گیرد ؟

✔️ فرم پیش نویس ثبت نام کنکور سراسری در انتهای دفترچه قرار گرفته شده که البته به منظور دسترسی راحت داوطلبان لینک دریافت فرم مذکور در این مقاله قرار داده شده است .2- ✔️ لزوم تکمیل فرم پیش نویس ثبت نام کنکور سراسری در چیست ؟

✔️ تکمیل این فرم سبب می شود داوطلبان کلیه مدارک لازم برای ثبت نام را آماده کرده و در هنگام ورود به سایت ثبت نام با کمبود مدارک و بروز خطا و اشتباه مواجه نشوند . به منظور رفاه حال داوطلبان لینک دانلود فرم پیش نویس ثبت نام کنکور در این مقاله قرار داده شده است .3- ✔️ آیا انتخاب حوزه امتحانی کنکور سراسری توسط خود داوطلب انجام می شود ؟

✔️ بله ، یکی از بندهای فرم ثبت نام کنکور مربوط به تعیین حوزه امتحانی داوطلب می باشد که در این مقاله توضیحات بند مذکور ارائه شده است .

منبع : فرم ثبت نام کنکور سراسری:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 7 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

با سپاس به درگاه خداوند متعال و بـا سـلام و درود بـه پیشـگاه حضـرت بقیـه ا...(عـج)، بدين وسـیله اسـامی پذيرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سال تحصیلی ١٣٩٩-١٤٠٠ اعلام ميگردد. كلیه پذيرفته شدگان لازم است جھت اطلاع از زمـان، مکـان و نحـوه ثبـت نـام در تـاریخ 99/11/8 بـه سـامانه اینترنتی دانشگاه پذيرفته شده مراجعه نمايند.

عدم ثبت نام ھر يک از پذيرفته شـدگان در تـاريخ ھـای مقـرر بـه منزله انصراف بوده و ھیچگونه درخواستی در اين مورد پذيرفته نخواھد شد.

 

تذکر مھم :

 

١- زمان شروع تحصیل توسط دانشگاه پذیرنده مشخص خواھد شد.


٢- کلیه ضوابط آزمون دفترچه ھای راھنمای ثبت نام ارشد بهداشت و انتخاب رشته محل و اطلاعیه ھا برای این مرحله نیز جاری می باشد.


٣- ھمانگونه که قبلاً نیز اعلام شده بر اساس آئین نامه آموزشی دوره ھای كارشناسی ارشد ناپیوسته مصوب شورای عالی برنامه ريزی علوم پزشكی ھر گونه انتقال، تغییر رشته و يا جابجايی محل تحصیل در دوره كارشناسی ارشد ناپیوسته ممنوع می باشد. بنابراين با توجه به اينكه محل پذيرش را خود فرد و با آگاھی كامل تعیین نموده، لذا ھیچگونه تغییر در محل پذيرش انجام نخواھد گرفت.


٤- داوطلبانی كه علاوه بر آزمون وزارت بھداشت و درمان در آزمون كارشناسی ارشد وزارت علوم يا ساير مراكز نیز پذيرفته شده اند ملزم به ثبت نام در يكی از دو محل می باشند و در صورت محرز شدن ثبت نام در ھر دو محل، قبولی آنھا در رشته ھای مربوط به وزارت بھداشت در ھر مرحله ازتحصیل كان لم يكن تلقی می شود.

بیشتر بخوانید: اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد وزارت بهداشت

 

مدارک مورد نیاز جھت ثبت نام :


مدارک ثبت نام مورد نیاز می بایست به دانشگاه محل پذیرش ارائه شود و این مدارک توسط دانشگاه، مورد بررسی قرار خواھد گرفت. درصورت محرز شدن:

الف-عدم رعایت ضوابط و مقررات توسط داوطلب،

ب- واجد شرایط نبودن فرد جھت شرکت و پذیرش در آزمون و رشته مربوطه،

ج - مغایرت و عدم صحت مدارک، د- مغایرت اطلاعات اعلام شده،

از ادامه تحصیل فرد ممانعت به عمل آمده و ضمن لغو قبولی فرد طبق مصوبات ھئیت بدوی رسیدگي به تخلفات در آزمون ھا با داوطلب برخورد خواھد شد .

 

منبع : اطلاعیه وزارت بهداشت در خصوص پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت ارشد پزشکی ۹۹:: بازدید از این مطلب : 1
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 7 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

یک عضو هیات رییسه مجلس گفت که براساس مصوبه کمیسیون تلفیق حداقل حقوق ماهیانه سربازان در سال آینده، یک میلیون و ٨٠٠ هزار تومان در نظر گرفته شده است. به گزارش ایسنا، سید محسن دهنوی نماینده تهران در مجلس در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت:

«امروز در جلسه پرچالش کمیسیون تلفیق تصویب کردیم حقوق و مزایای سربازان در سال آینده معادل ۷۵٪ یک پایور (همان چیزی که در قانون پیش‌ بینی شده) و چند برابر امسال شود.

‏حق سرباز را باید بدون منت به او بدهیم و سپاس‌ گزارش باشیم. این مصوبه، مقدمه‌ ای‌ ست بر ایجاد سازوکارهای ⁧‫سربازی حرفه‌ای‬⁩.

 

حداقل حقوق ماهیانه سرباز، یک میلیون و هشتصد هزار تومان خواهد شد.

 


‏مزایایی نظیر حق ماموریت، تاهل، بدی آب‌وهوا، مناطق مرزی و ... نیز علاوه بر مبلغ فوق محاسبه و به حساب‌شان واریز می‌شود.
‏همه‌ی این مبالغ در ردیف بودجه ستاد کل نیروهای مسلح، گنجانده شده و از سال دیگر، قابلیت اجرا دارد.»

 

منبع : حداقل حقوق سربازان در سال ۱۴۰۰:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 7 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

مطالعه محققان نشان می دهد کروناویروس بعد از بهبودی در مغز بیمار پنهان شده و موجب عود مجدد بیماری در بیماران بهبودیافته می شود.

محققان دانشگاه ایالتی جورجیا با مطالعه بر روی موش‌ها اثبات کردند موش‌های آلوده به کروناویروس از طریق مجاری بینی، به دلیل آلوده شدن مغز به کروناویروس، مبتلا به نوع شدید بیماری می‌شوند حتی اگر ویروس ریه‌ها را ترک کرده باشد.

معنی این یافته‌های مطالعاتی این است که علیرغم منفی بودن تست کرونا از طریق کیت‌های تشخیصی بینی یا تست‌های بزاق دهان، ممکن است این عفونت ویروسی در افراد باقی مانده و موجب بازگشت مجدد کووید ۱۹ شود.

کروناویروس موجب بیماری نورولوژیکی در انسان می‌شود اما پاتوژن های عامل این بیماری در سیستم عصب مرکزی شناخته شده نیست.

محققان در این مطالعه، موش‌ها را با کروناویروس به بیماری کووید ۱۹ مبتلا کردند. موش‌ها با ۱۰۵ واحد کروناویروس آلوده شدند که منجر به مرگ ۱۰۰ درصدی تا روز ۶ بعد از ابتلاء به عفونت شد. بیشترین میزان ویروس در ریه‌ها در روز ۳ و کمترین میزان آن در روز ۵ و ۶ بیماری مشاهده شد.

در مقابل، میزان بسیار بالا ویروس در مغز تمام حیوانات در روزهای ۵ و ۶ مشاهده شد. شروع بیماری شدید در موش‌ها با اوج میزان ویروس در مغز مرتبط بود.

تیم تحقیق دریافت موش‌های مبتلاشده به ویروس از طریق راه بینی، حتی بعد از خروج ویروس از ریه‌ها، به دلیل عفونت مغز منجر به نوع شدید بیماری شدند.

دکتر «موکش کومار»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «این یافته‌ها می‌تواند توضیح دهنده این موضوع باشد که چرا گاهی اوقات بیماران بعد بهبود از بیماری، مجدداً مبتلا شده و می‌میرند.»

وی در ادامه می‌افزاید: «مغز یکی از مناطقی است که ویروس تمایل به مخفی شدن در آن دارد. به همین دلیل است که نوع شدید بیماری با علائمی نظیر سکته مغزی و از دست دادن حس بویایی و چشایی همراه است.»

محققان مشاهده کردند این ویروس در مغز موش‌ها در مقایسه با سایر مناطق بدن ۱۰۰۰ بار بیشتر است.

منبع: باقی ماندن ویروس کرونا در مغز بعد از بهبودی

در ادامه بخوانید: بیماری یا مرگ بر اثر استرس:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 7 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

دانشگاه هرمزگان از میان داوطلبان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد برای سال تحصیلی 1400 دانشجو می پذیرد . دانشگاه هرمزگان بر اساس آئین نامه "پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد " وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شماره 2203مورخ 1/10/1398  از میان دانشجویان ممتاز کارشناسی ورودی 95 و بعد دانشگاه هرمزگان و سایر دانشگاههای دولتی(دانشجویان دانشگاههای پیام نور،  آزاد اسلامی، فنی حرفه ای ، علمی کاربردی و پردیس های خودگردان شامل این فراخوان نمی شوند) در رشته های ذکر شده در جدول شماره 1، تعداد محدودی را بدون آزمون ورودی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می پذیرد.

 

لیست رشته های ارشد بدون کنکور دانشگاه هرمزگان 1400 - 1401
مهندسي عمران- سازه شیمی-شیمی آلی
مهندسي مكانيك- تبديل انرژي شیمی-شیمی تجزیه
مهندسي مكانيك- ساخت و توليد هوا شناسی
مهندسی صنایع- بهینه سازی سیستمها زیست شناسی دریا-جانوران دریا
مهندسی کامپیوتر- هوش مصنوعی و رباتیکز زیست فناوری - دریا
مهندسی شیمی- پدیده های انتقال زیست شناسی دریا- آلودگی دریا
  زیست فناوری صنعت و محیط زیست
مديريت صنعتي- تحقیق در عملیات علوم و مهندسی شیلات-تکثیر و پرورش آبزیان
مديريت صنعتي- مدیریت کیفیت و بهره وری علوم و مهندسی شیلات-بوم شناسی آبزیان
مدیریت دولتی- مدیریت رفتار سازمانی مدیریت و کنترل بیابان
مدیریت دولتی- توسعه منابع انسانی علوم و مهندسی آبخیزداری- مدیریت حوزه های آبخیز
مدیریت کسب و کار- استراتژی علوم و مهندسی آبخیزداری- حفاظت آب و خاک
مدیریت بازرگانی- بازاریابی علوم و مهندسی آب - آبیاری و زهکشی
مدیریت بازرگانی- استراتژیک علوم و مهندسی باغبانی - درختان میوه
سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی علوم و مهندسی باغبانی - سبزی ها
طبیعت گردی علوم و مهندسی باغبانی - گیاهان زینتی
آب و هوا شناسی- تغییر اقلیم علوم و مهندسی باغبانی - تولید محصولات گلخانه ای
روانشناسی عمومی علوم و مهندسی باغبانی - گیاهان دارویی
تحقيقات آموزشي مشاوره خانواده
پژوهش علوم اجتماعي ادبیات محض
ریاضی محض- جبر ریاضی محض- آنالیز
اپتیک و لیزر

 

شرايط لازم برای متقاضیان:

 

دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی  مهر ماه سال تحصیلی 97-1396 که پس از شش نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم از کل واحدهای درسی دوره به لحاظ میانگین کل جزو پانزده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی (از مجموع دوره های روزانه و شبانه ) خود باشند و حداکثر در مدت هشت نیمسال دانش آموخته شوند.

 

تبصره 1: دانشجویان ورودی بهمن ماه سال تحصیلی 96-95 نیز در صورت دارا بودن شرایط بند1 می توانند در این فراخوان شرکت کنند.

 

تبصره 2 : دانشجویانی که در طول شش نیمسال دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل هشت نیمسال دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزو پانزده درصد برتر باشند. به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد همان سال پذیرش می شوند.

 

برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم  مرحله نهایی المپیادهای علمی- دانشجویی برای ورود به همان رشته یا رشته های مرتبط به تشخیص شورای عالی برنامه ریزی آموزشی وزارت، با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد علمی دانشجویی کشور.

 

دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه هرمزگان(مجموع روزانه و شبانه) که بر اساس سه چهارم واحدهای گذرانده شده تا پایان نیمسال ششم تحصیلی به لحاظ میانگین کل جزو بیست و پنج درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند و حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند نیز مشروط بر اینکه معدل آنها تا پایان ترم ششم حداقل پانزده بوده و از 97/0 آخرین نفر پانزده درصد اول نیز کمتر نباشد، می توانند در این فراخوان شرکت نمایند. بدیهی است پذیرش نهایی این دانشجویان منوط به عدم تکمیل ظرفیت توسط دانشجویان پانزده درصد اول هر یک از آن رشته ها می باشد. (ویزه دانشجویان دانشگاه هرمزگان)

 

زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه هرمزگان 1400 تا 21 بهمن ماه می باشد.

 

نکات مهم:

 

پذيرش نهایی و قطعی داوطلبان منحصرا پس از تاييد نهايی سازمان سنجش آموزش کشور  و هیات مرکزی گزینش دانشجو انجام مي‏پذيرد. لذا اطلاعات ارائه شده  توسط متقاضيان براساس آخرين ضوابط ابلاغ شده از سوی وزارت علوم توسط کميته‏های کارشناسی دانشگاه بررسی گرديده و نتيجه بررسی به متقاضيان اطلاع رسانی خواهد شد. بديهی است تکميل فرم تقاضا و ارائه اطلاعات توسط متقاضی به منزله پذیرش در دوره کارشناسی ارشد بدون آزمون تلقی نمی شود.

 

در صورت لزوم انجام مصاحبه در برخی از رشته ها، داوطلب می بایست در جلسه مصاحبه حضور بهم رساند. عدم شرکت در مصاحبه به منزله انصراف از ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد تلقی خواهد شد.

 

داوطلبان در دوره روزانه کارشناسی ارشد پذیرش شده و ادامه تحصیل آنان رایگان خواهد بود.

 

دانشجویان دانشگاه هرمزگان  می بایست تا پایان وقت اداری روز سه شنبه مورخ 21/11/1399 از طریق سامانه گلستان- پیشخوان خدمت (طبق راهنمای پیوست) برای شرکت در فراخوان اقدام نموده و فقط قسمت  های مربوط به اطلاعات رشته و مشخصات شناسنامه ای  خود را در فرم درخواست ادامه تحصیل بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد(مخصوص دانشجویان دانشگاه هرمزگان) پر نمایند.

متقاضیان سایر دانشگاه ها می بایست فرم تقاضای پیوست را تکمیل نموده ، همراه با سایر مدارک مورد نیاز تا پایان وقت اداری روز سه شنبه مورخ 21/11/1399 با پست پیشتاز به نشانی بندرعباس، دانشگاه هرمزگان، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی، دفتر استعدادهای درخشان ارسال نمایند و رسید پستی را نزد خود نگه دارند. لطفا روی پاکت عنوان (پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد1401-1400) و عنوان رشته حتما ذکر شود.

 

مدارک مورد نیاز:

 

- فرم تقاضای تکمیل شده

- ریز نمرات دوره کارشناسی تا پایان ترم ششم

- ارائه گواهی برای دارندگان شرط 2 در صورت وجود

- رزومه علمی و مستندات فعالیتهای پژوهشی

 - کپی شناسنامه و کارت ملی

- اصل فیش واریزی به مبلغ یک میلیون ریال (1,000,000 ریال) بابت حق ثبت نام به حساب شماره ( IR680100004001094903025322) بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به نام درآمدهای اختصاصی دانشگاه هرمزگان با شناسه واریز(339094962122800000000000122310). درج شناسه واریز الزامی می باشد و به فیشهایی که شناسه واریز ندارند ترتیب اثر داده نخواهد شد.

 

منبع : ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه هرمزگان ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

 

سوالات متداول


1- ✔️ ثبت نام کارشناسی ارشد استعدادهای درخشان دانشگاه هرمزگان تا چه زمانی ادامه دارد ؟

✔️ بر اساس متن مقاله، ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه هرمزگان تا اواخر بهمن ماه ادامه دارد.2- ✔️ رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه هرمزگان چه هستند ؟

✔️ رشته های ارشد بدون کنکور دانشگاه هرمزگان از مجموعه های مختلف امتحانی تشکیل شده که جدول آن در متن مقاله موجود است.3- ✔️ شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه هرمزگان چیست ؟

✔️ داوطلبان می بایست در طول 8 نیمسال تحصیلی فارغ التحصیل شده و سایر شرایط ذکر شده در متن مقاله را دارا باشند.:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 7 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

دانش آموزان پایه دهم متوسطه دوم برای آمادگی بیشتر در امتحانات نوبت اول و دوم درس تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم متوسطه دوم رشته ریاضی ، می توانند علاوه بر مطالعه و تمرین مباحث و مطالب کتاب درسی ، نمونه سوالات تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم رشته ریاضی این پایه تحصیلی را نیز دریافت کرده و با حل آن ها اشکلات درسی خود را برطرف سازند .درس تفکر و سواد رسانه ای  پایه دهم متوسطه دوم رشته ریاضی درسی بسیار آموزنده با مباحث جذاب می باشد که برای نسل جدید (دانش آموزان) بسیار مفید خواهد بود این درس توانایی درک شیوه کار کردنبا رسانه و معنا بخشی به آن را می آموزد.

دانش آموزان کلاس دهم متوسطه دوم رشته ریاضی در صورتی که با انواع نمونه سوالات تفکر و سواد رسانه ای دهم  آشنا شده و آن ها را تمرین نمایند می توانند مطالب درسی عنوان شده در کتاب تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم رشته ریاضی را به خوبی یاد گرفته و دچار مشکل نشوند .

به همین منظور در ادامه این مقاله چند سری از سوالات نوبت اول و دوم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم متوسطه دوم رشته ریاضی و تمرینات مربوط به هریک از فصل های این درس ، به صورت رایگان برای دانلود دانش آموزان پایه اول ارائه شده است .

همچنین به منظور دسترسی سریع تر به مطالب درسی عنوان شده در کتاب تفکر و سواد رسانه ای دهم متوسطه دوم نسخه الکترونیکی و رایگان این کتاب نیز در اختیار اولیا و دانش آموزان قرار گرفته است . 

 

دانلود نمونه سوالات امتحان تفکر و سواد رسانه ای ​پایه دهم رشته ریاضی نوبت اول ( دی ماه )

امتحانات نوبت اول دی ماه هم برای دانش آموزان پایه دهم متوسطه دوم و حتی والدین آن ها نگران کننده بوده است . دلیل این نگرانی و اضطراب این است که دانش آموزان برای اولین بار با سوالات امتحانی نیمی از کتاب تفکر و سواد رسانه ای دهم متوسطه دوم رشته ریاضی مواجه می شوند و آشنایی قبلی از نوع سوالات این درس و میزان سختی آن ها ندارند .

با توجه به این موضوع بهتر است برای رفع این اضطراب و نگرانی ، دانش آموزان پایه دهم متوسطه دوم ، نمونه سوالات امتحانی نوبت اول تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم ریاضی سال های قبل را مطالعه نمایند تا با نوع سوالات و راه حل های آن ها بهتر آشنا شوند .

به همین دلیل در این قسمت چند سری از نمونه سوالات امتحانی نوبت اول تفکر و سواد رسانه ای دهم متوسطه دوم رشته ریاضی  برای دانلود رایگان دانش آموزان قرار گرفته است . 

 

    

 

نمونه سوالات امتحانی تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم متوسطه دوم نوبت اول رشته ریاضی
سوالات درس تفکر و سواد رسانه ای  پایه دهم رشته ریاضی (سری 1 )
سوالات درس تفکر و سواد رسانه ای  پایه دهم رشته ریاضی (سری 2 )
سوالات درس تفکر و سواد رسانه ای  پایه دهم رشته ریاضی (سری 3 )

 

چند سری از سوالات عنوان شده در نمونه سوالات نوبت اول تفکر و سواد رسانه ای دهم متوسطه دوم رشته ریاضی عبارتند از :

 

سه زیر مجموعه اینترنت را نام ببرید.

 رسانه چیست؟

فنون اقناعی را نام ببرید.

باز نمایی را تعریف کنید.

عنصر تکرار و تعمیم چه کمکی به ما می کند؟

 

 در صورتی که مایل به دریافت نمونه سوالات نوبت اول بیشتری باشید می توانید به مقاله قرار گرفته شده در انتهای این قسمت مراجعه نمایید .

 

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات تفکر و سواد رسانه ای دهم متوسطه دوم نوبت اول رشته ریاضی دانلود نمونه سوالات امتحان تفکر و سواد رسانه ای ​پایه دهم رشته ریاضی نوبت دوم ( خرداد ماه )

امتحانات نوبت دوم یا خرداد ماه پایه دهم متوسطه دوم با توجه به این که امتحانات پایانی دهم متوسطه دوم محسوب شده و تمامی مطالب کتاب های درسی را شامل می شود ، علاوه بر اهمیت بسیار بالایی که دارند باعث نگرانی و استرس دانش آموزان نیز می شوند .

با توجه به این که امتحان نوبت دوم درس تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم تمام مباحث آموزش داده شده در این کتاب درسی را شامل می شود ، لذا نیاز به مطالعه سوالات بیشتر و متنوع تری نیز دارد ، بنابراین برای آشنایی بیشتر دانش آموزان دهم متوسطه دوم رشته ریاضی با نوع سوالات امتحانی نوبت دوم تفکر و سواد رسانه ای دهم ریاضی متوسطه و رفع نگرانی والدین و دانش آموزان از بابت تنوع سوالات این درس ، در این قسمت چند سری از نمونه سوالات نوبت دوم تفکر و سواد رسانه ای دهم ریاضی متوسطه دوم قرار گرفته است .

 

    

 

نمونه سوالات امتحانی تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم متوسطه دوم نوبت دوم رشته ریاضی
سوالات درس تفکر و سواد رسانه ای  پایه دهم رشته ریاضی  (سری 1 )
سوالات درس تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم رشته ریاضی (سری 2 )
سوالات درس تفکر و سواد رسانه ای  پایه دهم رشته ریاضی  (سری 3 )

 

چند سری از سوالات عنوان شده در نمونه سوالات نوبت دوم تفکر و سواد رسانه ای دهم متوسطه عبارتند از :

 

نام دیگر اندازه نما چیست؟

صنعت رسانه ای را تعریف کنید.

تفاوت رسانه های یک سوی و دو سویه را بنویسید.

اخبار و اطلاعات زرد چگونه اند؟

 

  در صورت نیاز به دریافت و مطالعه سوالات بیشتر خرداد ماه تفکر و سواد رسانه ای دهم متوسطه دوم رشته ریاضی می توانید به مقاله مربوطه در این بخش مراجعه فرمایید . 

 

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات تفکر و سواد رسانه ای  پایه دهم متوسطه دوم نوبت دوم رشته ریاضی

 

دانلود کتاب درس تفکر و سواد رسانه ای دهم متوسطه دوم رشته ریاضی

برای یادگیری بهتر مطالب درس تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم ریاضی متوسطه بهتر است بیشتر مواقع کتاب این درس را به همراه داشته باشید تا در صورت ایجاد سوال و یا هر گونه اشکال در یادگیری مطالب درسی تفکر و سواد رسانه ای دهم ریاضی ، به کتاب درسی آن مراجعه کرده و ایرادات خود را برطرف سازید .

اما در بسیاری از مواقع نمی توان کتاب درسی را همراه خود داشت و یا به راحتی به آن دسترسی پیدا کرد . راه حل در نظر گرفته شده برای این مشکل ارائه نسخه الکترونیکی کتاب درس تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم متوسطه دوم می باشد . 

دانش آموزان با دریافت نسخه الکترونیکی کتاب تفکر و سواد رسانه ای دهم ریاضی  از طریق مراجعه به مقاله زیر ، می توانند بدون پرداخت هیچ هزینه ای ، کتاب درسی خود را ذخیره کرده و همواره به آن دسترسی داشته باشند .

 

 

  جهت اطلاع از آخرین اخبار مربوط به مدارس و امتحانات ، می توانید عضو کانال تلگرام مدارس هیوا شده و یا صفحه اینستاگرام مدارس هیوا را دنبال کنید . همچنین می توانید در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی درباره نحوه مطالعه و برنامه ریزی دروس پایه دهم متوسطه  با کارشناسان ما در مرکز مشاوره تحصیلی هیوا تماس بگیرید .سوالات متداول

 

1- یکی از بهترین روش های بالا بردن آمادگی دانش آموزان برای امتحانات چیست ؟

حل کردن نمونه سوالات مدارس مختلف و آشنایی با انواع سوالات امتحانی یکی از مهم ترین راه های آمادگی برای امتحانات می باشد که در این مقاله می توانید نمونه سوالات امتحان تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی را دریافت کنید .    

 2- چگونه می توانیم نمونه سوالات امتحان تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم رشته ریاضی  با پاسخ تشریحی را دانلود کنیم ؟

شما می توانید با مراجعه به مقاله نمونه سوالات امتحان تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی در نوبت اول و دوم را مشاهده و دانلود نمایید .  

 3- آیا درجه سختی نمونه سوالات امتحان تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی متفاوت است ؟  

بله . در این مقاله می توانید نمونه سوالات امتحان تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی با درجه سختی متفاوت را مشاهده کرده و نمونه سوالات متناسب را دانلود نمایید .  

منبع : نمونه سوالات تفکر و سواد رسانه ای دهم ریاضی با جواب:: بازدید از این مطلب : 1
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 6 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

دانش آموزان پایه دهم متوسطه دوم برای آمادگی بیشتر در امتحانات نوبت اول و دوم درس آمادگی دفاعی پایه دهم متوسطه دوم رشته ریاضی ، می توانند علاوه بر مطالعه و تمرین مباحث و مطالب کتاب درسی ، نمونه سوالات آمادگی دفاعی پایه دهم رشته ریاضی این پایه تحصیلی را نیز دریافت کرده و با حل آن ها اشکلات درسی خود را برطرف سازند .درس آمادگی دفاعی  پایه دهم متوسطه دوم رشته ریاضی درسی بسیار آموزنده با مباحث جذاب می باشد که برای نسل جدید (دانش آموزان) بسیار مفید خواهد بود این درس توانایی درک شیوه کار کردنبا رسانه و معنا بخشی به آن را می آموزد.

دانش آموزان کلاس دهم متوسطه دوم رشته ریاضی در صورتی که با انواع نمونه سوالات آمادگی دفاعی دهم  آشنا شده و آن ها را تمرین نمایند می توانند مطالب درسی عنوان شده در کتاب آمادگی دفاعی پایه دهم رشته ریاضی را به خوبی یاد گرفته و دچار مشکل نشوند .

به همین منظور در ادامه این مقاله چند سری از سوالات نوبت اول و دوم آمادگی دفاعی پایه دهم متوسطه دوم رشته ریاضی و تمرینات مربوط به هریک از فصل های این درس ، به صورت رایگان برای دانلود دانش آموزان پایه اول ارائه شده است .

همچنین به منظور دسترسی سریع تر به مطالب درسی عنوان شده در کتاب آمادگی دفاعی دهم متوسطه دوم نسخه الکترونیکی و رایگان این کتاب نیز در اختیار اولیا و دانش آموزان قرار گرفته است . 

 

دانلود نمونه سوالات امتحان آمادگی دفاعی پایه دهم رشته ریاضی نوبت اول ( دی ماه )

امتحانات نوبت اول دی ماه هم برای دانش آموزان پایه دهم متوسطه دوم و حتی والدین آن ها نگران کننده بوده است . دلیل این نگرانی و اضطراب این است که دانش آموزان برای اولین بار با سوالات امتحانی نیمی از کتاب آمادگی دفاعی دهم متوسطه دوم رشته ریاضی مواجه می شوند و آشنایی قبلی از نوع سوالات این درس و میزان سختی آن ها ندارند .

با توجه به این موضوع بهتر است برای رفع این اضطراب و نگرانی ، دانش آموزان پایه دهم متوسطه دوم ، نمونه سوالات امتحانی نوبت اول آمادگی دفاعی پایه دهم سال های قبل را مطالعه نمایند تا با نوع سوالات و راه حل های آن ها بهتر آشنا شوند .

به همین دلیل در این قسمت چند سری از نمونه سوالات امتحانی نوبت اول آمادگی دفاعی دهم متوسطه دوم رشته ریاضی برای دانلود رایگان دانش آموزان قرار گرفته است . 

 

    

 

نمونه سوالات امتحانی آمادگی دفاعی پایه دهم متوسطه دوم نوبت اول رشته ریاضی
سوالات درس آمادگی دفاعی  پایه دهم رشته ریاضی (سری 1 )
سوالات درس آمادگی دفاعی  پایه دهم رشته ریاضی (سری 2 )
سوالات درس آمادگی دفاعی  پایه دهم رشته ریاضی (سری 3 )

 

چند سری از سوالات عنوان شده در نمونه سوالات نوبت اول آمادگی دفاعی دهم متوسطه دوم رشته ریاضی عبارتند از :

 

سیاست هاي دفاعی ایران اسلامی بر چه محورهایی استوار است؟

 آداب سفر راهیان نور را بنویسید.

از نتایج و دستاورد هاي دوران دفاع مقدس 2 مورد بنویسید.

از نگاه جامع شناسان انقلاب به چه معناست؟

مهم ترین اهداف جنگ نرم را بنویسید.

 

 در صورتی که مایل به دریافت نمونه سوالات نوبت اول بیشتری باشید می توانید به مقاله قرار گرفته شده در انتهای این قسمت مراجعه نمایید .

 

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات آمادگی دفاعی دهم متوسطه دوم نوبت اول رشته ریاضی دانلود نمونه سوالات امتحان آمادگی دفاعی 1 پایه دهم رشته ریاضی نوبت دوم ( خرداد ماه )

امتحانات نوبت دوم یا خرداد ماه پایه دهم متوسطه دوم با توجه به این که امتحانات پایانی دهم متوسطه دوم محسوب شده و تمامی مطالب کتاب های درسی را شامل می شود ، علاوه بر اهمیت بسیار بالایی که دارند باعث نگرانی و استرس دانش آموزان نیز می شوند .

با توجه به این که امتحان نوبت دوم درس آمادگی دفاعی پایه دهم تمام مباحث آموزش داده شده در این کتاب درسی را شامل می شود ، لذا نیاز به مطالعه سوالات بیشتر و متنوع تری نیز دارد ، بنابراین برای آشنایی بیشتر دانش آموزان دهم متوسطه دوم رشته ریاضی با نوع سوالات امتحانی نوبت دوم آمادگی دفاعی دهم متوسطه و رفع نگرانی والدین و دانش آموزان از بابت تنوع سوالات این درس ، در این قسمت چند سری از نمونه سوالات نوبت دوم آمادگی دفاعی دهم ریاضی متوسطه دوم قرار گرفته است .

 

    

 

نمونه سوالات امتحانی آمادگی دفاعی پایه دهم متوسطه دوم نوبت دوم رشته ریاضی
سوالات درس آمادگی دفاعی  پایه دهم رشته ریاضی  (سری 1 )
سوالات درس آمادگی دفاعی پایه دهم رشته ریاضی (سری 2 )
سوالات درس آمادگی دفاعی  پایه دهم رشته ریاضی  (سری 3 )

 

چند سری از سوالات عنوان شده در نمونه سوالات نوبت دوم آمادگی دفاعی دهم ریاضی متوسطه عبارتند از :

 

آسیب های اسکلتی را نام ببرید.

رایج ترین ابزار های جنگ نرم را بنویسید.

مهارت های رزم انفرادی را بنویسید.

قلق گیری را تعریف کنید.

 

  در صورت نیاز به دریافت و مطالعه سوالات بیشتر خرداد ماه آمادگی دفاعی دهم متوسطه دوم رشته ریاضی می توانید به مقاله مربوطه در این بخش مراجعه فرمایید . 

 

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات آمادگی دفاعی  پایه دهم متوسطه دوم نوبت دوم رشته ریاضی

 

دانلود کتاب درس آمادگی دفاعی دهم متوسطه دوم رشته ریاضی

برای یادگیری بهتر مطالب درس  آمادگی دفاعی پایه دهم ریاضی متوسطه بهتر است بیشتر مواقع کتاب این درس را به همراه داشته باشید تا در صورت ایجاد سوال و یا هر گونه اشکال در یادگیری مطالب درسی آمادگی دفاعی دهم ریاضی، به کتاب درسی آن مراجعه کرده و ایرادات خود را برطرف سازید .

اما در بسیاری از مواقع نمی توان کتاب درسی را همراه خود داشت و یا به راحتی به آن دسترسی پیدا کرد . راه حل در نظر گرفته شده برای این مشکل ارائه نسخه الکترونیکی کتاب درس  آمادگی دفاعی پایه دهم ریاضی متوسطه دوم می باشد . 

دانش آموزان با دریافت نسخه الکترونیکی کتاب آمادگی دفاعی دهم ریاضی  از طریق مراجعه به مقاله زیر ، می توانند بدون پرداخت هیچ هزینه ای ، کتاب درسی خود را ذخیره کرده و همواره به آن دسترسی داشته باشند .

 

 

  جهت اطلاع از آخرین اخبار مربوط به مدارس و امتحانات ، می توانید عضو کانال تلگرام مدارس هیوا شده و یا صفحه اینستاگرام مدارس هیوا را دنبال کنید . همچنین می توانید در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی درباره نحوه مطالعه و برنامه ریزی دروس پایه دهم متوسطه  با کارشناسان ما در مرکز مشاوره تحصیلی هیوا تماس بگیرید .سوالات متداول

 

1- یکی از بهترین روش های بالا بردن آمادگی دانش آموزان برای امتحانات چیست ؟

حل کردن نمونه سوالات مدارس مختلف و آشنایی با انواع سوالات امتحانی یکی از مهم ترین راه های آمادگی برای امتحانات می باشد که در این مقاله می توانید نمونه سوالات امتحان آمادگی دفاعی  پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی را دریافت کنید .  2- چگونه می توانیم نمونه سوالات امتحان آمادگی دفاعی پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی را دانلود کنیم ؟

شما می توانید با مراجعه به مقاله نمونه سوالات امتحان آمادگی دفاعی پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی در نوبت اول و دوم را مشاهده و دانلود نمایید .3- آیا درجه سختی نمونه سوالات امتحان آمادگی دفاعی پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی متفاوت است ؟

بله . در این مقاله می توانید نمونه سوالات امتحان آمادگی دفاعی پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی با درجه سختی متفاوت را مشاهده کرده و نمونه سوالات متناسب را دانلود نمایید .

منبع : نمونه سوالات آمادگی دفاعی دهم ریاضی با جواب:: بازدید از این مطلب : 3
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 6 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

دانش آموزان پایه دهم متوسطه دوم برای آمادگی بیشتر در امتحانات نوبت اول و دوم درس جغرافیای ایران  پایه دهم متوسطه دوم رشته ریاضی ، می توانند علاوه بر مطالعه و تمرین مباحث و مطالب کتاب درسی ، نمونه سوالات جغرافیای ایران  پایه دهم رشته ریاضی این پایه تحصیلی را نیز دریافت کرده و با حل آن ها اشکلات درسی خود را برطرف سازند .درس جغرافیای ایران  پایه دهم متوسطه دوم رشته ریاضی از جمله درس هایی است که دانش آموزان نسبت به مطالب و مباحث ارائه شده در آن باید اهمیت  نشان داده و منابع سوالات و تمرینات آن را کامل مطالعه نمایند . موضوعات این درس شامل آب و هوای ایران ، منابع طبیعی ایران و تقسیمات کشوری و ... می باشد.

دانش آموزان کلاس دهم متوسطه دوم رشته ریاضی در صورتی که با انواع نمونه سوالات درس جغرافیای ایران  دهم  آشنا شده و آن ها را تمرین نمایند می توانند مطالب درسی عنوان شده در کتاب جغرافیای ایران  پایه دهم رشته ریاضی را به خوبی یاد گرفته و دچار مشکل نشوند .

به همین منظور در ادامه این مقاله چند سری از سوالات نوبت اول و دوم جغرافیای ایران پایه دهم متوسطه دوم رشته ریاضی و تمرینات مربوط به هریک از فصل های این درس ، به صورت رایگان برای دانلود دانش آموزان پایه اول ارائه شده است .

همچنین به منظور دسترسی سریع تر به مطالب درسی عنوان شده در کتاب جغرافیای ایران  دهم متوسطه دوم نسخه الکترونیکی و رایگان این کتاب نیز در اختیار اولیا و دانش آموزان قرار گرفته است . 

 

دانلود نمونه سوالات امتحان جغرافیای ایران پایه دهم رشته ریاضی نوبت اول ( دی ماه )

امتحانات نوبت اول دی ماه هم برای دانش آموزان پایه دهم متوسطه دوم و حتی والدین آن ها نگران کننده بوده است . دلیل این نگرانی و اضطراب این است که دانش آموزان برای اولین بار با سوالات امتحانی نیمی از کتاب جغرافیای ایران  دهم متوسطه دوم رشته ریاضی مواجه می شوند و آشنایی قبلی از نوع سوالات این درس و میزان سختی آن ها ندارند .

با توجه به این موضوع بهتر است برای رفع این اضطراب و نگرانی ، دانش آموزان پایه دهم متوسطه دوم ، نمونه سوالات امتحانی نوبت اول جغرافیای ایران پایه دهم سال های قبل را مطالعه نمایند تا با نوع سوالات و راه حل های آن ها بهتر آشنا شوند .

به همین دلیل در این قسمت چند سری از نمونه سوالات امتحانی نوبت اول جغرافیای ایران دهم متوسطه دوم رشته ریاضی برای دانلود رایگان دانش آموزان قرار گرفته است . 

 

    

 

نمونه سوالات امتحانی جغرافیای ایران پایه دهم متوسطه دوم نوبت اول رشته ریاضی
سوالات درس جغرافیای ایران  پایه دهم رشته ریاضی (سری 1 )
سوالات درس جغرافیای ایران  پایه دهم رشته ریاضی (سری 2 )
سوالات درس جغرافیای ایران  پایه دهم رشته ریاضی (سری 3 )

 

چند سری از سوالات عنوان شده در نمونه سوالات نوبت اول جغرافیای ایران دهم متوسطه دوم رشته ریاضی عبارتند از :

 

​چهار مورد از عوامل انسانی تغییر دهنده دشت ها را نام ببرید.

دو مورد از ویژگی هاي آب و هواي کوهستانی را بنویسید. 

دو مورد از راه هاي مقابله با ریز گردها را بنویسید.

مفاهیم اساسی دانش جغرافیا را نام ببرید و یکی را به اختصار توضیح دهید.

فرضیه چیست و به چه عواملی بستگی دارد.

 

 در صورتی که مایل به دریافت نمونه سوالات نوبت اول بیشتری باشید می توانید به مقاله قرار گرفته شده در انتهای این قسمت مراجعه نمایید .

 

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات جغرافیای ایران دهم متوسطه دوم نوبت اول رشته ریاضی دانلود نمونه سوالات امتحان جغرافیای ایران پایه دهم رشته ریاضی نوبت دوم ( خرداد ماه )

امتحانات نوبت دوم یا خرداد ماه پایه دهم ریاضی متوسطه دوم با توجه به این که امتحانات پایانی دهم ریاضی متوسطه دوم محسوب شده و تمامی مطالب کتاب های درسی را شامل می شود ، علاوه بر اهمیت بسیار بالایی که دارند باعث نگرانی و استرس دانش آموزان نیز می شوند .

با توجه به این که امتحان نوبت دوم درس جغرافیای ایران پایه دهم تمام مباحث آموزش داده شده در این کتاب درسی را شامل می شود ، لذا نیاز به مطالعه سوالات بیشتر و متنوع تری نیز دارد ، بنابراین برای آشنایی بیشتر دانش آموزان دهم متوسطه دوم رشته ریاضی با نوع سوالات امتحانی نوبت دوم  جغرافیای ایران دهم متوسطه و رفع نگرانی والدین و دانش آموزان از بابت تنوع سوالات این درس ، در این قسمت چند سری از نمونه سوالات نوبت دوم جغرافیای ایران دهم متوسطه دوم قرار گرفته است .

 

    

 

نمونه سوالات امتحانی جغرافیای ایران  پایه دهم متوسطه دوم نوبت دوم رشته ریاضی
سوالات درس جغرافیای ایران  پایه دهم رشته ریاضی  (سری 1 )
سوالات درس جغرافیای ایران  پایه دهم رشته ریاضی (سری 2 )
سوالات درس جغرافیای ایران  پایه دهم رشته ریاضی  (سری 3 )

 

چند سری از سوالات عنوان شده در نمونه سوالات نوبت دوم جغرافیای ایران دهم ریاضی متوسطه عبارتند از :

 

روش کتاب خانه چیست.

سه عامل اصلی موثر بر آب و هوای ایران را نام ببرید.

سه نوع مهاجرت را نام ببرید.

ساتراپ چیست.

 

  در صورت نیاز به دریافت و مطالعه سوالات بیشتر خرداد ماه جغرافیای ایران دهم متوسطه دوم رشته ریاضی می توانید به مقاله مربوطه در این بخش مراجعه فرمایید . 

 

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات جغرافیای ایران  پایه دهم متوسطه دوم نوبت دوم رشته ریاضی

 

دانلود کتاب درس جغرافیای ایران دهم متوسطه دوم رشته ریاضی

برای یادگیری بهتر مطالب درس جغرافیای ایران پایه دهم ریاضی متوسطه بهتر است بیشتر مواقع کتاب این درس را به همراه داشته باشید تا در صورت ایجاد سوال و یا هر گونه اشکال در یادگیری مطالب درسی جغرافیای ایران دهم ریاضی، به کتاب درسی آن مراجعه کرده و ایرادات خود را برطرف سازید .

اما در بسیاری از مواقع نمی توان کتاب درسی را همراه خود داشت و یا به راحتی به آن دسترسی پیدا کرد . راه حل در نظر گرفته شده برای این مشکل ارائه نسخه الکترونیکی کتاب درس جغرافیای ایران پایه دهم ریاضی متوسطه دوم می باشد . 

دانش آموزان با دریافت نسخه الکترونیکی کتاب جغرافیای ایران دهم ریاضی  از طریق مراجعه به مقاله زیر ، می توانند بدون پرداخت هیچ هزینه ای ، کتاب درسی خود را ذخیره کرده و همواره به آن دسترسی داشته باشند .

 

 

  جهت اطلاع از آخرین اخبار مربوط به مدارس و امتحانات ، می توانید عضو کانال تلگرام مدارس هیوا شده و یا صفحه اینستاگرام مدارس هیوا را دنبال کنید . همچنین می توانید در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی درباره نحوه مطالعه و برنامه ریزی دروس پایه دهم متوسطه  با کارشناسان ما در مرکز مشاوره تحصیلی هیوا تماس بگیرید .سوالات متداول

 

1- یکی از بهترین روش های بالا بردن آمادگی دانش آموزان برای امتحانات چیست ؟  

حل کردن نمونه سوالات مدارس مختلف و آشنایی با انواع سوالات امتحانی یکی از مهم ترین راه های آمادگی برای امتحانات می باشد که در این مقاله می توانید نمونه سوالات امتحان جغرافیای ایران پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی را دریافت کنید .  

 2- چگونه می توانیم نمونه سوالات امتحان جغرافیای ایران پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی را دانلود کنیم ؟  

شما می توانید با مراجعه به مقاله نمونه سوالات امتحان جغرافیای ایران پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی در نوبت اول و دوم را مشاهده و دانلود نمایید .3- آیا درجه سختی نمونه سوالات امتحان جغرافیای ایران پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی متفاوت است ؟  

بله . در این مقاله می توانید نمونه سوالات امتحان جغرافیای ایران پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی با درجه سختی متفاوت را مشاهده کرده و نمونه سوالات متناسب را دانلود نمایید .

منبع : نمونه سوالات جغرافیای دهم ریاضی با جواب:: بازدید از این مطلب : 3
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 6 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

دانش آموزان پایه دهم متوسطه دوم برای آمادگی بیشتر در امتحانات نوبت اول و دوم درس دین و زندگی 1 پایه دهم متوسطه دوم رشته ریاضی ، می توانند علاوه بر مطالعه و تمرین مباحث و مطالب کتاب درسی ، نمونه سوالات دین و زندگی 1 پایه دهم رشته ریاضی این پایه تحصیلی را نیز دریافت کرده و با حل آن ها اشکلات درسی خود را برطرف سازند .درس دین و زندگی 1 پایه دهم متوسطه دوم رشته ریاضی از جمله درس هایی است که دانش آموزان نسبت به مطالب و مباحث ارائه شده در آن باید اهمیت  نشان داده و منابع سوالات و تمرینات آن را کامل مطالعه نمایند . موضوعات این درس در دو بخش "تفکر و اندیشه" و "قدم در راه" می باشد و هدف آن انس گیری دانش آموزان با قرآن است.

دانش آموزان کلاس دهم متوسطه دوم رشته ریاضی در صورتی که با انواع نمونه سوالات درس دین و زندگی 1 دهم  آشنا شده و آن ها را تمرین نمایند می توانند مطالب درسی عنوان شده در کتاب دین و زندگی 1 پایه دهم رشته ریاضی را به خوبی یاد گرفته و دچار مشکل نشوند .

به همین منظور در ادامه این مقاله چند سری از سوالات نوبت اول و دوم دین و زندگی 1 پایه دهم متوسطه دوم رشته ریاضی و تمرینات مربوط به هریک از فصل های این درس ، به صورت رایگان برای دانلود دانش آموزان پایه اول ارائه شده است .

همچنین به منظور دسترسی سریع تر به مطالب درسی عنوان شده در کتاب دین و زندگی 1 دهم متوسطه دوم نسخه الکترونیکی و رایگان این کتاب نیز در اختیار اولیا و دانش آموزان قرار گرفته است . 

 

دانلود نمونه سوالات امتحان دین و زندگی 1 پایه دهم رشته ریاضی نوبت اول ( دی ماه )

امتحانات نوبت اول دی ماه هم برای دانش آموزان پایه دهم متوسطه دوم و حتی والدین آن ها نگران کننده بوده است . دلیل این نگرانی و اضطراب این است که دانش آموزان برای اولین بار با سوالات امتحانی نیمی از کتاب دین و زندگی 1 دهم متوسطه دوم رشته ریاضی مواجه می شوند و آشنایی قبلی از نوع سوالات این درس و میزان سختی آن ها ندارند .

با توجه به این موضوع بهتر است برای رفع این اضطراب و نگرانی ، دانش آموزان پایه دهم متوسطه دوم ، نمونه سوالات امتحانی نوبت اول دین و زندگی 1 پایه دهم سال های قبل را مطالعه نمایند تا با نوع سوالات و راه حل های آن ها بهتر آشنا شوند .

به همین دلیل در این قسمت چند سری از نمونه سوالات امتحانی نوبت اول دین و زندگی 1 دهم متوسطه دوم رشته ریاضی برای دانلود رایگان دانش آموزان قرار گرفته است . 

 

    

 

نمونه سوالات امتحانی دین و زندگی 1 پایه دهم متوسطه دوم رشته ریاضی 
سوالات درس دین و زندگی 1 پایه دهم رشته ریاضی (سری 1 )
سوالات درس دین و زندگی 1 پایه دهم رشته ریاضی (سری 2 )
سوالات درس دین و زندگی 1 پایه دهم رشته ریاضی (سری 3 )

 

چند سری از سوالات عنوان شده در نمونه سوالات نوبت اول دین و زندگی 1 دهم متوسطه دوم رشته ریاضی عبارتند از :

 

  پیام آیات زیر را بنویسید.

شعر زیباي «چون که صد آمد نود هم پیش ماست» چه ارتباطی با هدف زندگی دارد؟

شجاعت چگونه به مرحله ي عالی می رسد؟ توضیح دهید

عبارات زیر را تعریف کنید.

بعد جسمانی و رو حانی را تعریف نمایید.

 

 در صورتی که مایل به دریافت نمونه سوالات نوبت اول بیشتری باشید می توانید به مقاله قرار گرفته شده در انتهای این قسمت مراجعه نمایید .

 

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات دین و زندگی 1 دهم متوسطه دوم نوبت اول رشته ریاضی دانلود نمونه سوالات امتحان دین و زندگی 1 پایه دهم رشته ریاضی نوبت دوم ( خرداد ماه )

امتحانات نوبت دوم یا خرداد ماه پایه دهم متوسطه دوم با توجه به این که امتحانات پایانی دهم متوسطه دوم محسوب شده و تمامی مطالب کتاب های درسی را شامل می شود ، علاوه بر اهمیت بسیار بالایی که دارند باعث نگرانی و استرس دانش آموزان نیز می شوند .

با توجه به این که امتحان نوبت دوم درس دین و زندگی 1 پایه دهم تمام مباحث آموزش داده شده در این کتاب درسی را شامل می شود ، لذا نیاز به مطالعه سوالات بیشتر و متنوع تری نیز دارد ، بنابراین برای آشنایی بیشتر دانش آموزان دهم متوسطه دوم رشته ریاضی با نوع سوالات امتحانی نوبت دوم  دین و زندگی 1 دهم متوسطه و رفع نگرانی والدین و دانش آموزان از بابت تنوع سوالات این درس ، در این قسمت چند سری از نمونه سوالات نوبت دوم دین و زندگی دهم متوسطه دوم قرار گرفته است .

 

    

 

نمونه سوالات امتحانی دین و زندگی 1 پایه دهم متوسطه دوم نوبت دوم رشته ریاضی
سوالات درس دین و زندگی 1 پایه دهم رشته ریاضی  (سری 1 )
سوالات درس دین و زندگی 1 پایه دهم رشته ریاضی (سری 2 )
سوالات درس دین و زندگی 1 پایه دهم رشته ریاضی  (سری 3 )

 

چند سری از سوالات عنوان شده در نمونه سوالات نوبت دوم دین و زندگی 1 دهم متوسطه عبارتند از :

 

نفس لوامه یعنی چه؟نام دیگر آن را بنویسید.

مرگ برای چه کسانی ناگوار و هولناک است؟

قرآن چه راه هایی را برای کسب تقوا به ما نشان داده است؟

چند مورد از پیامد های محبت به خداوند را بنویسید.

 

  در صورت نیاز به دریافت و مطالعه سوالات بیشتر خرداد ماه دین و زندگی 1 دهم متوسطه دوم رشته ریاضی می توانید به مقاله مربوطه در این بخش مراجعه فرمایید . 

 

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات دین و زندگی 1 پایه دهم متوسطه دوم نوبت دوم رشته ریاضی

 

دانلود کتاب درس دین و زندگی 1 دهم متوسطه دوم رشته ریاضی

برای یادگیری بهتر مطالب درس دین و زندگی 1 پایه دهم ریاضی متوسطه بهتر است بیشتر مواقع کتاب این درس را به همراه داشته باشید تا در صورت ایجاد سوال و یا هر گونه اشکال در یادگیری مطالب درسی دین و زندگی 1 دهم ریاضی، به کتاب درسی آن مراجعه کرده و ایرادات خود را برطرف سازید .

اما در بسیاری از مواقع نمی توان کتاب درسی را همراه خود داشت و یا به راحتی به آن دسترسی پیدا کرد . راه حل در نظر گرفته شده برای این مشکل ارائه نسخه الکترونیکی کتاب درس دین و زندگی 1 پایه دهم متوسطه دوم می باشد . 

دانش آموزان با دریافت نسخه الکترونیکی کتاب دین و زندگی 1 دهم ریاضی  از طریق مراجعه به مقاله زیر ، می توانند بدون پرداخت هیچ هزینه ای ، کتاب درسی خود را ذخیره کرده و همواره به آن دسترسی داشته باشند .

 

 

  جهت اطلاع از آخرین اخبار مربوط به مدارس و امتحانات ، می توانید عضو کانال تلگرام مدارس هیوا شده و یا صفحه اینستاگرام مدارس هیوا را دنبال کنید . همچنین می توانید در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی درباره نحوه مطالعه و برنامه ریزی دروس پایه دهم متوسطه  با کارشناسان ما در مرکز مشاوره تحصیلی هیوا تماس بگیرید .سوالات متداول

 

1- یکی از بهترین روش های بالا بردن آمادگی دانش آموزان برای امتحانات چیست ؟  

حل کردن نمونه سوالات مدارس مختلف و آشنایی با انواع سوالات امتحانی یکی از مهم ترین راه های آمادگی برای امتحانات می باشد که در این مقاله می توانید نمونه سوالات امتحان دین و زندگی 1 پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی را دریافت کنید .  

 2- چگونه می توانیم نمونه سوالات امتحان دین و زندگی 1 پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی را دانلود کنیم ؟

شما می توانید با مراجعه به مقاله نمونه سوالات امتحان دین و زندگی 1 پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی در نوبت اول و دوم را مشاهده و دانلود نمایید .3- آیا درجه سختی نمونه سوالات امتحان دین و زندگی 1 پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی متفاوت است ؟

بله . در این مقاله می توانید نمونه سوالات امتحان دین و زندگی 1 پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی با درجه سختی متفاوت را مشاهده کرده و نمونه سوالات متناسب را دانلود نمایید .

منبع : نمونه سوالات دین و زندگی 1 دهم ریاضی با جواب:: بازدید از این مطلب : 7
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 6 بهمن 1399 | نظرات ()