نوشته شده توسط : sevda

دانش آموزان پایه دهم متوسطه دوم رشته انسانی برای آمادگی بیشتر در امتحانات نوبت اول و دوم درس اقتصاد 1 دهم متوسطه ، می توانند علاوه بر مطالعه و تمرین مباحث و مطالب کتاب درسی ، نمونه سوالات اقتصاد 1 این پایه تحصیلی را نیز دریافت کرده و با حل آن ها اشکلات درسی خود را برطرف سازنددرس اقتصاد 1 دهم متوسطه دوم  از جمله درس هایی است که دانش آموزان نسبت به مطالب و مباحث ارائه شده در آن دچار نگرانی و اضطراب می شوند و یادگیری مباحث اقتصاد  را سخت و دشوار می دانند . این مسئله به این دلیل در ذهن دانش آموزان ایجاد می شود که آن ها آشنایی کافی با نحوه حل سوالات و راه حل های گوناگون آن ها نداشته و در برخی مواقع متوجه منظور کلی سوالات اقتصاد  نمی شوند .

دانش آموزان کلاس دهم متوسطه دوم رشته انسانی در صورتی که با انواع نمونه سوالات درس اقتصاد دهم متوسطه آشنا شده و با امتحان کردن راه حل های گوناگون به آن ها پاسخ دهند ، علاوه بر آشنایی با میزان سختی سوالات ، اشکلات و ضعف های آموزشی خود را نیز در درس اقتصاد 1 برطرف می سازند .

به همین منظور در ادامه این مقاله چند سری از سوالات نوبت اول و دوم اقتصاد 1 دهم متوسطه دوم و تمرینات مربوط به هریک از فصل های این درس ، به صورت رایگان برای دانلود دانش آموزان پایه دهم رشته انسانی ارائه شده است .

همچنین به منظور دسترسی سریع تر به مطالب درسی عنوان شده در کتاب اقتصاد 1 دهم متوسطه نسخه الکترونیکی و رایگان این کتاب نیز در اختیار اولیا و دانش آموزان قرار گرفته است . 

 

دانلود نمونه سوالات امتحان اقتصاد پایه دهم رشته انسانی نوبت اول ( دی ماه )

امتحانات نوبت اول دی ماه همراه برای دانش آموزان پایه دهم متوسطه دوم رشته انسانی و حتی والدین آن ها نگران کننده بوده است . دلیل این نگرانی و اضطراب این است که دانش آموزان برای اولین بار با سوالات امتحانی نیمی از کتاب اقتصاد 1 پایه دهم انسانی مواجه می شوند و آشنایی قبلی از نوع سوالات این درس و میزان سختی آن ها ندارند .

با توجه به این موضوع بهتر است برای رفع این اضطراب و نگرانی ، دانش آموزان پایه دهم متوسطه دوم رشته انسانی ، نمونه سوالات امتحانی نوبت اول اقتصاد 1 انسانی سال های قبل را مطالعه نمایند تا با نوع سوالات و راه حل های آن ها بهتر آشنا شوند .

به همین دلیل در این قسمت چند سری از نمونه سوالات امتحانی نوبت اول اقتصاد 1 دهم انسانی متوسطه برای دانلود رایگان دانش آموزان قرار گرفته است . 

 

    

 

نمونه سوالات امتحانی اقتصاد 1 دهم متوسطه دوم نوبت اول رشته انسانی 
سوالات امتحانی اقتصاد 1 دهم رشته انسانی ( سری 1 )
سوالات امتحانی اقتصاد 1 دهم رشته انسانی ( سری 2 )
سوالات امتحانی اقتصاد 1 دهم رشته انسانی ( سری 3 )

 

چند سری از سوالات عنوان شده در نمونه سوالات نوبت اول اقتصاد 1 دهم انسانی متوسطه دوم عبارتند از :

 

زیر عبارت مناسب را خط بکشید.

مزایای کسب و کار شخصی را بنویسید.

هزینه فرصت را تعریف کنید.

مالیات بر مصرف چیست و چگونه دریافت می شود؟

 بازار چیست توضیح دهید.

 چرا انسان موجودی کمال گراست؟

 

 در صورتی که مایل به دریافت نمونه سوالات نوبت اول بیشتری باشید می توانید به مقاله قرار گرفته شده در انتهای این قسمت مراجعه نمایید .

 

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات اقتصاد 1 دهم متوسطه دوم نوبت اول رشته انسانی دانلود نمونه سوالات امتحان اقتصاد پایه دهم رشته انسانی نوبت دوم ( خرداد ماه )

امتحانات نوبت دوم یا خرداد ماه پایه دهم انسانی متوسطه دوم با توجه به این که امتحانات پایانی دهم متوسطه دوم محسوب شده و تمامی مطالب کتاب های درسی را شامل می شود ، علاوه بر اهمیت بسیار بالایی که دارند باعث نگرانی و استرس دانش آموزان نیز می شوند .

با توجه به این که امتحان نوبت دوم درس اقتصاد 1 پایه دهم متوسطه دوم رشته انسانی تمام مباحث آموزش داده شده در این کتاب درسی را شامل می شود ، لذا نیاز به مطالعه سوالات بیشتر و متنوع تری نیز دارد ، بنابراین برای آشنایی بیشتر دانش آموزان دهم انسانی متوسطه با نوع سوالات امتحانی نوبت دوم  اقتصاد 1 دهم متوسطه دوم و رفع نگرانی والدین و دانش آموزان از بابت تنوع سوالات این درس ، در این قسمت چند سری از نمونه سوالات نوبت دوم اقتصاد دهم انسانی متوسطه دوم قرار گرفته است .

 

    

 

نمونه سوالات امتحانی اقتصاد 1 دهم متوسطه دوم نوبت دوم رشته انسانی 
سوالات امتحانی اقتصاد 1 دهم رشته انسانی  ( سری 1 )
سوالات امتحانی اقتصاد 1 دهم رشته انسانی ( سری 2 )
سوالات امتحانی اقتصاد 1  دهم رشته انسانی ( سری 3 )

 

چند سری از سوالات عنوان شده در نمونه سوالات نوبت دوم اقتصاد دهم انسانی متوسطه دوم عبارتند از :

 

  تورم از لحاظ اقتصاد چیست؟

 پایه مالیاتی چیست؟

لایحه بودجه شامل چیست؟

اهداف اقتصادی دولت را نام ببرید.

رفاه اجتماعی را تعریف کنید.

 

  در صورت نیاز به دریافت و مطالعه سوالات بیشتر خرداد ماه اقتصاد 1 دهم انسانی متوسطه دوم می توانید به مقاله مربوطه در این بخش مراجعه فرمایید . 

 

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات اقتصاد 1 دهم متوسطه دوم نوبت دوم رشته انسانی​ 

 

دانلود کتاب درس اقتصاد 1 دهم رشته انسانی

برای یادگیری بهتر مطالب درس اقتصاد 1 دهم انسانی متوسطه دوم بهتر است بیشتر مواقع کتاب این درس را به همراه داشته باشید تا در صورت ایجاد سوال و یا هر گونه اشکال در یادگیری مطالب درسی درس اقتصاد 1 دهم انسانی متوسطه دوم، به کتاب درسی آن مراجعه کرده و ایرادات خود را برطرف سازید .

اما در بسیاری از مواقع نمی توان کتاب درسی را همراه خود داشت و یا به راحتی به آن دسترسی پیدا کرد . راه حل در نظر گرفته شده برای این مشکل ارائه نسخه الکترونیکی کتاب درس اقتصاد 1 دهم متوسطه دوم می باشد . 

دانش آموزان با دریافت نسخه الکترونیکی کتاب درس اقتصاد 1 دهم  انسانی از طریق مراجعه به مقاله زیر ، می توانند بدون پرداخت هیچ هزینه ای ، کتاب درسی خود را ذخیره کرده و همواره به آن دسترسی داشته باشند .

 

بیشتر بخوانید: کتاب درس اقتصاد 1 دهم رشته انسانی

برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به دروس و نمونه سوالات مربوط به پایه دهم متوسطه دوم می توانید عضو کانال تلگرامی هیوا شده و یا صفحه اینستاگرام هیوا را دنبال نمایید . همچنین برای مشاوره نحوه برنامه ریزی دروس پایه دوم می تواند با مشاورین مرکز خدمات مشاوره تحصیلی هیوا تماس گرفته و از ان کمک بگیرید .سوالات متداول

 

1- یکی از بهترین روش های بالا بردن آمادگی دانش آموزان برای امتحانات چیست ؟

حل کردن نمونه سوالات مدارس مختلف و آشنایی با انواع سوالات امتحانی یکی از مهم ترین راه های آمادگی برای امتحانات می باشد که در این مقاله می توانید نمونه سوالات امتحان اقتصاد پایه دهم رشته انسانی با پاسخ تشریحی را دریافت کنید .

 2- چگونه می توانیم نمونه سوالات امتحان اقتصاد پایه دهم رشته انسانی با پاسخ تشریحی را دانلود کنیم ؟

شما می توانید با مراجعه به مقاله نمونه سوالات امتحان اقتصاد پایه دهم رشته انسانی با پاسخ تشریحی در نوبت اول و دوم را مشاهده و دانلود نمایید .3- آیا درجه سختی نمونه سوالات امتحان اقتصاد پایه دهم رشته انسانی با پاسخ تشریحی متفاوت است ؟

بله . در این مقاله می توانید نمونه سوالات امتحان اقتصاد پایه دهم رشته انسانی با پاسخ تشریحی با درجه سختی متفاوت را مشاهده کرده و نمونه سوالات متناسب را دانلود نمایید .

منبع : نمونه سوالات اقتصاد دهم انسانی با جواب:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 6 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

دانش آموزان پایه دهم متوسطه دوم رشته انسانی برای آمادگی بیشتر در امتحانات نوبت اول و دوم درس ریاضی و آمار 1 دهم متوسطه ، می توانند علاوه بر مطالعه و تمرین مباحث و مطالب کتاب درسی ، نمونه سوالات ریاضی و آمار 1 این پایه تحصیلی را نیز دریافت کرده و با حل آن ها اشکلات درسی خود را برطرف سازنددرس ریاضی و آمار 1 دهم متوسطه دوم  از جمله درس هایی است که دانش آموزان نسبت به مطالب و مباحث ارائه شده در آن دچار نگرانی و اضطراب می شوند و یادگیری مباحث ریاضی و آمار را سخت و دشوار می دانند . این مسئله به این دلیل در ذهن دانش آموزان ایجاد می شود که آن ها آشنایی کافی با نحوه حل سوالات و راه حل های گوناگون آن ها نداشته و در برخی مواقع متوجه منظور کلی سوالات ریاضی و آمار  نمی شوند .

دانش آموزان کلاس دهم متوسطه دوم رشته انسانی در صورتی که با انواع نمونه سوالات درس ریاضی و آمار دهم متوسطه آشنا شده و با امتحان کردن راه حل های گوناگون به آن ها پاسخ دهند ، علاوه بر آشنایی با میزان سختی سوالات ، اشکلات و ضعف های آموزشی خود را نیز در درس ریاضی و آمار 1 برطرف می سازند .

به همین منظور در ادامه این مقاله چند سری از سوالات نوبت اول و دوم ریاضی و آمار 1 دهم متوسطه دوم و تمرینات مربوط به هریک از فصل های این درس ، به صورت رایگان برای دانلود دانش آموزان پایه دهم رشته انسانی ارائه شده است .

همچنین به منظور دسترسی سریع تر به مطالب درسی عنوان شده در کتاب ریاضی و آمار 1 دهم متوسطه نسخه الکترونیکی و رایگان این کتاب نیز در اختیار اولیا و دانش آموزان قرار گرفته است . 

 

دانلود نمونه سوالات امتحان ریاضی و آمار 1 پایه دهم رشته انسانی نوبت اول ( دی ماه )

امتحانات نوبت اول دی ماه همراه برای دانش آموزان پایه دهم متوسطه دوم رشته انسانی و حتی والدین آن ها نگران کننده بوده است . دلیل این نگرانی و اضطراب این است که دانش آموزان برای اولین بار با سوالات امتحانی نیمی از کتاب ریاضی و آمار 1 پایه دهم انسانی مواجه می شوند و آشنایی قبلی از نوع سوالات این درس و میزان سختی آن ها ندارند .

با توجه به این موضوع بهتر است برای رفع این اضطراب و نگرانی ، دانش آموزان پایه دهم متوسطه دوم رشته انسانی ، نمونه سوالات امتحانی نوبت اول ریاضی و آمار 1 انسانی سال های قبل را مطالعه نمایند تا با نوع سوالات و راه حل های آن ها بهتر آشنا شوند .

به همین دلیل در این قسمت چند سری از نمونه سوالات امتحانی نوبت اول ریاضی و آمار 1 دهم انسانی متوسطه برای دانلود رایگان دانش آموزان قرار گرفته است . 

 

    

 

نمونه سوالات امتحانی ریاضی و آمار 1 دهم متوسطه دوم نوبت اول رشته انسانی 
سوالات امتحانی ریاضی و آمار 1 دهم رشته انسانی ( سری 1 )
سوالات امتحانی ریاضی و آمار 1 دهم رشته انسانی ( سری 2 )
سوالات امتحانی ریاضی و آمار 1 دهم رشته انسانی ( سری 3 )

 

چند سری از سوالات عنوان شده در نمونه سوالات نوبت اول ریاضی و آمار 1 دهم انسانی متوسطه دوم عبارتند از :

 

معادله گویای زیر را حل کنید.

 حاصل عبارت مقابل را بنویسید.

معادله زیر را به روش دلتا حل کنید.

درستی ونادرستی را هر عبارت را مشخص کنید.

دامنه و برد را مشخص کنید.

 انواع متغیر ها را نام ببرید.

 

 در صورتی که مایل به دریافت نمونه سوالات نوبت اول بیشتری باشید می توانید به مقاله قرار گرفته شده در انتهای این قسمت مراجعه نمایید .

 

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات ریاضی و آمار 1 دهم متوسطه دوم نوبت اول رشته انسانی دانلود نمونه سوالات امتحان ریاضی و آمار 1 پایه دهم رشته انسانی نوبت دوم ( خرداد ماه )

امتحانات نوبت دوم یا خرداد ماه پایه دهم انسانی متوسطه دوم با توجه به این که امتحانات پایانی دهم متوسطه دوم محسوب شده و تمامی مطالب کتاب های درسی را شامل می شود ، علاوه بر اهمیت بسیار بالایی که دارند باعث نگرانی و استرس دانش آموزان نیز می شوند .

با توجه به این که امتحان نوبت دوم درس ریاضی و آمار 1 پایه دهم متوسطه دوم رشته انسانی تمام مباحث آموزش داده شده در این کتاب درسی را شامل می شود ، لذا نیاز به مطالعه سوالات بیشتر و متنوع تری نیز دارد ، بنابراین برای آشنایی بیشتر دانش آموزان دهم انسانی متوسطه با نوع سوالات امتحانی نوبت دوم  ریاضی و آمار 1 دهم متوسطه دوم و رفع نگرانی والدین و دانش آموزان از بابت تنوع سوالات این درس ، در این قسمت چند سری از نمونه سوالات نوبت دوم ریاضی و آمار دهم انسانی متوسطه دوم قرار گرفته است .

 

    

 

نمونه سوالات امتحانی ریاضی و آمار 1 دهم متوسطه دوم نوبت دوم رشته انسانی 
سوالات امتحانی ریاضی و آمار 1 دهم رشته انسانی  ( سری 1 )
سوالات امتحانی ریاضی و آمار 1 دهم رشته انسانی ( سری 2 )
سوالات امتحانی ریاضی و آمار 1  دهم رشته انسانی ( سری 3 )

 

چند سری از سوالات عنوان شده در نمونه سوالات نوبت دوم ریاضی و آمار 1 دهم انسانی متوسطه دوم عبارتند از :

 

  عبارت های زیر را در حد امکان تجزیه کنید.

 نمودار سهمی زیر را رسم کنید.

نمودار دایره ای و میله ای را رسم کنید.

 حاصل عبارات را به ساده ترین شکل ممکن بنویسید.

 معادله مقابل را به روش مربع کامل حل کنید.

 میانه را بدست آورید.

 

  در صورت نیاز به دریافت و مطالعه سوالات بیشتر خرداد ماه ریاضی و آمار 1 دهم انسانی متوسطه دوم می توانید به مقاله مربوطه در این بخش مراجعه فرمایید . 

 

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات ریاضی و آمار 1 دهم متوسطه دوم نوبت دوم رشته انسانی​ 

 

دانلود کتاب درس ریاضی و آمار 1 دهم رشته انسانی

برای یادگیری بهتر مطالب درس ریاضی و آمار 1 دهم انسانی متوسطه دوم بهتر است بیشتر مواقع کتاب این درس را به همراه داشته باشید تا در صورت ایجاد سوال و یا هر گونه اشکال در یادگیری مطالب درسی درس ریاضی و آمار 1 دهم انسانی متوسطه دوم، به کتاب درسی آن مراجعه کرده و ایرادات خود را برطرف سازید .

اما در بسیاری از مواقع نمی توان کتاب درسی را همراه خود داشت و یا به راحتی به آن دسترسی پیدا کرد . راه حل در نظر گرفته شده برای این مشکل ارائه نسخه الکترونیکی کتاب درس ریاضی و آمار 1 دهم متوسطه دوم می باشد . 

دانش آموزان با دریافت نسخه الکترونیکی کتاب درس ریاضی و آمار 1 دهم  انسانی از طریق مراجعه به مقاله زیر ، می توانند بدون پرداخت هیچ هزینه ای ، کتاب درسی خود را ذخیره کرده و همواره به آن دسترسی داشته باشند .

 

بیشتر بخوانید: کتاب درس ریاضی و آمار 1 دهم رشته انسانی

برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به دروس و نمونه سوالات مربوط به پایه دهم متوسطه دوم می توانید عضو کانال تلگرامی هیوا شده و یا صفحه اینستاگرام هیوا را دنبال نمایید . همچنین برای مشاوره نحوه برنامه ریزی دروس پایه دوم می تواند با مشاورین مرکز خدمات مشاوره تحصیلی هیوا تماس گرفته و از ان کمک بگیرید .سوالات متداول

 

1- یکی از بهترین روش های بالا بردن آمادگی دانش آموزان برای امتحانات چیست ؟

حل کردن نمونه سوالات مدارس مختلف و آشنایی با انواع سوالات امتحانی یکی از مهم ترین راه های آمادگی برای امتحانات می باشد که در این مقاله می توانید نمونه سوالات امتحان ریاضی و آمار 1 پایه دهم رشته انسانی با پاسخ تشریحی را دریافت کنید .

 2- چگونه می توانیم نمونه سوالات امتحان ریاضی و آمار 1 پایه دهم رشته انسانی با پاسخ تشریحی را دانلود کنیم ؟

شما می توانید با مراجعه به مقاله نمونه سوالات امتحان ریاضی و آمار 1 پایه دهم رشته انسانی با پاسخ تشریحی در نوبت اول و دوم را مشاهده و دانلود نمایید .3- آیا درجه سختی نمونه سوالات امتحان ریاضی و آمار 1 پایه دهم رشته انسانی با پاسخ تشریحی متفاوت است ؟

بله . در این مقاله می توانید نمونه سوالات امتحان ریاضی و آمار 1 پایه دهم رشته انسانی با پاسخ تشریحی با درجه سختی متفاوت را مشاهده کرده و نمونه سوالات متناسب را دانلود نمایید .

منبع : نمونه سوالات ریاضی و آمار 1 دهم انسانی با جواب:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 6 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

والدین می توانند به منظور تقویت آموزش فرزندان دهم ریاضی خود در زمینه درس آمادگی دفاعی، این دانش آموزان را با انواع نمونه سوالات این درس آشنا سازند تا علاوه یادگیری بهتر درس  آمادگی دفاعی با آشنایی با انواع سوالات برای امتحانات آمادگی دفاعی دهم ریاضی نیز آماده باشند .بسیاری از والدینی که دارای دانش آموز دهم هستند ، علاقه دارند که ذهن فرزند خود را برای پذیرش مباحث درسی و یادگیری هر چه بهتر آن ها آماده سازند . درس آمادگی دفاعی جزو درس هایی است که برای یادگیری نیاز به تمرین و پیگیری زیادی دارد . لذا از جمله راه حل های پیشنهادی برای یادگیری این درس آشنایی با انواع نمونه سوالات و حل کردن آن هاست .

با این کار علاوه بر مشخص شدن ضعف ها و اشکالات دانش آموز کلاس دهم ریاضی در درس آمادگی دفاعی ، میزان یادگیری و خلاقیت دانش آموز در پاسخگویی به سوالات با راه حل های مختلف نیز از طریق درگیر شدن با مسئله  افزایش می یابد .

با توجه به این موضوع در ادامه چند سری از انواع نمونه سوالات نوبت اول آمادگی دفاعی دهم متوسطه دوم رشته ریاضی برای دانش آموزان کلاس دهم ریاضی ارائه شده است که با دریافت و دانلود آن ها می توانید میزان یادگیری فرزند دهم خود را تاحد زیادی افزایش دهید .

 

سوالات نوبت اول آمادگی دفاعی دهم متوسطه دوم رشته ریاضی دی ماه

دانش آموزان پایه دهم برای آماده سازی بیشتر خود برای امتحانات نوبت اول آمادگی دفاعی دهم متوسطه دوم، باید با مراجعه به نمونه سوالات سال های گذشته این درس علاوه بر آشنایی با نوع سوالات و تنوع آن ها با انواع راه حل های قابل قبول برای هریک از سوالات این درس نیز آشنا شوند .

مطالعه انواع سوالات نوبت اول درس آمادگی دفاعی پایه دهم متوسطه دوم رشته ریاضی باعث آشنایی با میزان سختی و آسانی سوالات این دوره آشنا شده و از ضطراب و نگرانی های دانش آموزان دهم ریاضی متوسطه نیز کاسته شود .

با توجه به موارد عنوان شده ، دراین قسمت چند سری از نمونه سوالات آمادگی دفاعی پایه دهم ریاضی برای دانش آموزان این پایه تحصیلی ، به صورت رایگان قابل دریافت می باشد .

 

    

 

نمونه سوالات امتحانی آمادگی دفاعی دهم متوسطه دوم نوبت اول رشته ریاضی 
سوالات درس آمادگی دفاعی دهم ( سری 1 )
سوالات درس آمادگی دفاعی دهم ( سری 2 )
سوالات درس آمادگی دفاعی دهم ( سری 3 )
سوالات درس آمادگی دفاعی دهم ( سری 4 )
سوالات درس آمادگی دفاعی دهم ( سری 5 )
سوالات درس آمادگی دفاعی دهم ( سری 6 )
سوالات درس آمادگی دفاعی دهم ( سری 7 )
سوالات درس آمادگی دفاعی دهم ( سری 8 )
سوالات درس آمادگی دفاعی دهم ( سری 9 )
سوالات درس آمادگی دفاعی دهم ( سری 10 )

 


از جمله سوالات عنوان شده در نمونه سوالات امتحانی آمادگی دفاعی دهم ریاضی متوسطه نوبت اول عبارتند از :

 

از دستاوردهای دوران دفاع مقدس را بنویسید.

آداب سفر راهیان نور را بنویسید.

شهدای شاخص مدافع حرم را نام ببرید.

نمونه ای از تهدید کشور های استعمارگر را نام ببرید.

 راه های رسیدن به امنیت پایدار را بنویسید.

 

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات امتحانیتمرینات فصل به فصل آمادگی دفاعی نوبت اول پایه دهم متوسطه دوم رشته ریاضی

برای یادگیری مباحث درسی مربوط به هر فصل آمادگی دفاعی دهم متوسطه دوم رشته ریاضی بهتر است در انتهای همان فصل سوالات درس خوانده شده را بررسی مطالعه کرده و حل نمایید . حل تمرین و نمونه سوالات هر فصل از درس آمادگی دفاعی دهم ، علاوه بر این که درک مطالب درسی و یادگیری دانش آموزان پایه دهم ریاضی را افزایش می دهد بلکه باعث آماده سازی بیشتر دانش آموزان برای امتحانات دی ماه دهم متوسطه می شود .

منظور از آمادگی برای امتحانات این است که وقتی به محض اتمام درس دانش آموزان سوالات مربوط به آن را تمرین کرده و پاسخ می دهند باعث می شود که این جواب ها در ذهن آن ها باقی بماند و اگر در زمان شروع امتحانات فرصت کافی نداشتند بتوانند با مرور این تمرین ها خود را برای امتحان آمادگی دفاعی دهم  آماده سازند . 

به همین منظور در این قسمت چند سری از تمرینات فصل به فصل نوبت اول درس آمادگی دفاعی دهم ریاضی را برای دانلود رایگان دانش آموزان قرار داده ایم :

 

    

 

تمرینات فصل به فصل آمادگی دفاعی دهم متوسطه دوم نوبت اول رشته ریاضی 
 فصل اول : آموزه های دفاعی 
 فصل دوم : فرهنگ دفاع  سوالات ارائه شده در تمرینات فصل به فصل آمادگی دفاعی دهم ریاضی متوسطه دوم نوبت اول عبارتند از :

 

ساده ترین تعریف امنیت را بنویسید.

تهدید سخت و نرم را تعریف کنید.

دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران را بنویسید.

راه حفظ و ادامه ی انقلاب اسلامی چیست؟

 

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات آمادگی دفاعی دهم ریاضی 

 

 

برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به دروس و نمونه سوالات مربوط به پایه دهم متوسطه می توانید عضو کانال تلگرامی هیوا شده و یا صفحه اینستاگرام هیوا را دنبال نمایید . همچنین برای مشاوره نحوه برنامه ریزی دروس پایه دهم می تواند با مشاورین مرکز خدمات مشاوره تحصیلی هیوا تماس گرفته و از ان کمک بگیرید .

 

 

در ادامه بخوانید: کتاب درس آمادگی دفاعی دهم ریاضی 

 سوالات متداول

 

1- یکی از بهترین روش های بالا بردن آمادگی دانش آموزان برای امتحانات چیست ؟

حل کردن نمونه سوالات مدارس مختلف و آشنایی با انواع سوالات امتحانی یکی از مهم ترین راه های آمادگی برای امتحانات می باشد که در این مقاله می توانید نمونه سوال امتحان آمادگی دفاعی دهم ریاضی نوبت اول را دریافت کنید .2- چگونه می توانیم نمونه سوال امتحان آمادگی دفاعی دهم ریاضی نوبت اول را دانلود کنیم ؟ ​  

شما می توانید با مراجعه به مقاله نمونه سوال امتحان آمادگی دفاعی دهم ریاضی نوبت اول سوالات این پایه را در نوبت اول  را مشاهده و دانلود نمایید .        3- آیا درجه سختی نمونه سوال امتحان آمادگی دفاعی دهم ریاضی نوبت اول متفاوت است ؟    

بله . در این مقاله می توانید نمونه سوال امتحان آمادگی دفاعی دهم ریاضی نوبت اول با درجه سختی متفاوت را مشاهده کرده و نمونه سوالات متناسب را دانلود نمایید .

منبع : نمونه سوال آمادگی دفاعی دهم ریاضی نوبت اول دی ماه با جواب:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 6 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

دانش آموزان پایه دهم متوسطه دوم می توانند برای آمادگی بیشتر برای امتحانات نوبت اول و دوم این پایه تحصیلی و همچنین آشنایی با انواع سوالات دروس مختلف دهم و میزان دشواری آن ها ، نمونه سوالات امتحانی هر دو نوبت دهم را دریافت کرده و مطالعه نمایند .برای آماده سازی هر چه بهتر و بیشتر دانش آموزان کلاس دهم ریاضی برای امتحانات میان دوره و پایان دوره این پایه تحصیلی ، بهتر است آن ها را با انواع نمونه سوالات درس هایشان آشنا سازید . برای این کار می توانید نمونه سوالات قرار گرفته شده در این مقاله را به صورت رایگان دریافت کرده و به وسیله آن ها دانش آموزان دهم را با انواع سوالات دروس مختلف این پایه آشنا سازید .

دانش آموزان دهم متوسطه می توانند با انجام تمرینات و سوالات ارائه شده در این مقاله پایه های آموزشی خود را قوی تر کرده و نقاط ضعف و اشکالات درسی خود را بر طرف سازند . به همین منظور در ادامه ، سوالات مربوط به هر دو نوبت اول و دوم تمامی درس های پایه دهم ریاضی ، برای دریافت رایگان دانش آموزان این پایه تحصیلی ارائه شده است . 

 

دانلود رایگان نمونه سوالات امتحان ریاضی 1 پایه دهم رشته ریاضی نوبت اول ( دی ) و نوبت دوم ( خرداد ) با پاسخ تشریحی

درس ریاضی ، جزو دروسی است که نیاز به آشنایی با انواع سوالات و حل تمرین های متفاوت و بسیاری دارد . با وجود این که درس ریاضی  از دروس آموزشی دشوار هر پایه تحصیلی محسوب می شود اما با آشنایی با نوع سوالات و انواع راه حل های موجود برای سوالات این درس ، می توان از دشواری یادگیری ریاضی کم کرده و به شیرینی حل مسائل آن اضافه کرد .

در واقع در صورتی که دانش آموزان پایه دهم ریاضی با نوع سوالات کتاب درس ریاضی 1 دهم ریاضی  و راه حل های آن ها آشنا شوند به این درس علاقه مند شده و نسبت به سوالات امتحانی این درس هراس و اضطراب نشان نخواهند داد .

به همین منظور در این بخش چند سری از نمونه سوالات درس ریاضی 1 دهم ریاضی ارائه شده است که والدین می توانند در صورت نیاز هریک از نمونه سوالات ارائه شده را به صورت رایگان دانلود نمایند .

 

  

 

نمونه سوالات امتحانی ریاضی 1 دهم نوبت اول و دوم​ رشته ریاضی 
سوالات امتحانی ریاضی 1 دهم ( سری 1 )
سوالات امتحانی ریاضی 1 دهم ( سری 2 )
سوالات امتحانی ریاضی 1 دهم ( سری 3 )

 

سوالات عنوان شده در نمونه سوالات ریاضی 1 دهم رشته ریاضی شامل موارد زیر می گردند :

 

  حاصل عبارت مقابل را بنویسید.

حاصل را به ساده ترین شکل بنویسید.

عبارات مقابل را تجزیه کنید.

درستی اتحاد مثلثاتی زیر را بررسی کنید.

در سهمی زیر ابتدا مختصات راس سهمی را بدست اورید و سپس نمودار ان را رسم کنید.

مجموعه جواب  را به شکل بازه نشان دهید.

 

 دانش آموزان به منظور دسترسی به نمونه سوالات بیشتر این درس می توانند به مقاله ارائه شده در انتهای این بخش مراجعه کرده و سوالات ریاضی 1 دهم ریاضی متوسطه دوم را به صورت رایگان دریافت نمایند . 

 

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات امتحان ریاضی 1 پایه دهم رشته ریاضی 

 

 

دانلود رایگان نمونه سوالات امتحان فیزیک 1 پایه دهم رشته ریاضی نوبت اول ( دی ) و نوبت دوم ( خرداد ) با پاسخ تشریحی

درس فیزیک هم جزو دروسی است که نیاز به حل تمرین های متفاوت و آشنایی با نمونه سوالات دارد.درس فیزیک ازدروس آموزشی پر اهمیت پایه دهم متوسطه دوم است شما می توانید با آشنایی با انواع سوالات و انواع راه حل های موجود برای سوالات این درس از دشواری این درس و مباحث آن کم کرده و به شیرینی حل مسائل آن اضافه کرد .

در واقع در صورتی که دانش آموزان پایه دهم ریاضی با نوع سوالات کتاب درس فیزیک 1 دهم ریاضی متوسطه دوم و راه حل های آن ها آشنا شوند به این درس علاقه مند شده و نسبت به سوالات امتحانی این درس هراس و اضطراب نشان نخواهند داد .

به همین منظور در این بخش چند سری از نمونه سوالات درس فیزیک 1 دهم ریاضی ارائه شده است که والدین می توانند در صورت نیاز هریک از نمونه سوالات ارائه شده را به صورت رایگان دانلود نمایند .

 

  

 

نمونه سوالات امتحانی فیزیک 1 دهم نوبت اول و دوم​ رشته ریاضی 
سوالات امتحانی فیزیک 1 دهم ( سری 1 )
سوالات امتحانی فیزیک 1 دهم ( سری 2 )
سوالات امتحانی فیزیک 1 دهم ( سری 3 )

 

سوالات عنوان شده در نمونه سوالات فیزیک دهم رشته ریاضی  شامل موارد زیر می گردند :

 

نمودار مفهومی زیر را تکمیل کنید.

کار نیروی وزن در این جابجایی کدام است؟

 تندی جسم در نقطه ی A را بیابید.

اصل برنولی را توضیح دهید.

اثر مویینگی را توضیح دهید.

 

 

 دانش آموزان به منظور دسترسی به نمونه سوالات بیشتر این درس می توانند به مقاله ارائه شده در انتهای این بخش مراجعه کرده و سوالات فیزیک دهم ریاضی متوسطه دوم را به صورت رایگان دریافت نمایند . 

 

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات امتحان فیزیک 1 پایه دهم رشته ریاضی 

 

 

 

 

دانلود رایگان نمونه سوالات امتحان هندسه 1 پایه دهم رشته ریاضی نوبت اول ( دی ) و نوبت دوم ( خرداد ) با پاسخ تشریحی

درس هندسه 1 پایه دهم ریاضی درسی بسیار مهم و پر نکته در رشته ریاضی  است که دانش آموزان علاقه مند به این رشته باید در این درس قوی باشند و تمام نکات را به خوبی آموخته باشند که در این صورت با حل نمونه سوالات متفاوت می توانند دانش و مهارت خود را در این درس پرورش دهند و با خیالی آسوده و ذهنی باز در امتحانات شرکت کنند. .

 

برای آشنایی دانش آموزان پایه دهم ریاضی با مباحث و مسائل مختلف کتاب هندسه 1دهم ریاضی  و یادگیری مباحث آموزشی ان در این بخش از مقاله چند سری از نمونه سوالات هندسه 1 دهم  ارائه شده است . 

 

  

 

نمونه سوالات امتحانی هندسه 1 دهم نوبت اول و دوم​ رشته ریاضی 
سوالات امتحانی هندسه 1 دهم ( سری 1 )
سوالات امتحانی هندسه 1 دهم ( سری 2 )
سوالات امتحانی هندسه 1 دهم ( سری 3 )

 

سوالات عنوان شده در نمونه سوالات هندسه دهم رشته ریاضی شامل موارد زیر می گردند :

 

قضیه دوشرطی را توضیح دهید.

حالت های مختلف دو صفحه را بنویسید.

نقیض گزاره های زیر را بنویسید.

  ثابت کنید در متوازی الاضلاع قطر ها همدیگر را نصف می کنند.

قضیه تالس را اثبات کنید.

هم نهشتی دو مثلث را اثبات کنید.

 

 در صورت داشتن علاقه به مطالعه نمونه سوالات بیشتر این درس می توانید به مقاله ارائه شده در این قسمت مراجعه کرده و نمونه سوالات امتحانی هندسه دهم متوسطه دوم را به صورت رایگان دریافت نمایید .

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات امتحان هندسه 1 پایه دهم ریاضی 

 

 

 

دانلود رایگان نمونه سوالات امتحان شیمی 1 پایه دهم رشته ریاضی نوبت اول ( دی ) و نوبت دوم ( خرداد ) با پاسخ تشریحی

 

درس شیمی 1 پایه دهم ریاضی از جمله درس هایی است که با وجود دشواری بعضی از مطالب آن ، اگر به خوبی یاد گرفته شود می تواند آموزشی لذت بخش داشته و قدرت تفکر و کنجکاوی دانش آموزان کلاس دهم را افزایش داده و پرورش دهد .

برای آشنایی دانش آموزان پایه دهم ریاضی با مباحث و مسائل مختلف کتاب شیمی 1دهم ریاضی متوسطه دوم  و یادگیری مباحث آموزشی ان در این بخش از مقاله چند سری از نمونه سوالات شیمی دهم ریاضی  ارائه شده است . 

 

  

 

نمونه سوالات امتحانی شیمی 1 دهم نوبت اول و دوم​ رشته ریاضی 
سوالات امتحانی شیمی 1 دهم ( سری 1 )
سوالات امتحانی شیمی 1 دهم ( سری 2 )
سوالات امتحانی شیمی 1 دهم ( سری 3 )

 

سوالات عنوان شده در نمونه سوالات شیمی 1 دهم رشته ریاضی شامل موارد زیر می گردند :

 نام ترکیبات شیمیایی زیر را بنویسید.

واکنش را موازنه کنید.

 بدون محاسبه توضیح دهید کدامیک از محلول های زیر غلیظ تر هستند؟

جدول زیر را کامل کنید.

فرایند اسمز با اسمز معکوس چه تفاوتی دارد؟

 

 

 در صورت داشتن علاقه به مطالعه نمونه سوالات بیشتر این درس می توانید به مقاله ارائه شده در این قسمت مراجعه کرده و نمونه سوالات امتحانی شیمی 1 دهم ریاضی متوسطه دوم را به صورت رایگان دریافت نمایید .

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات امتحان شیمی 1 پایه دهم ریاضی 

 

 

دانلود رایگان نمونه سوالات امتحان فارسی 1 پایه دهم رشته ریاضی نوبت اول ( دی ) و نوبت دوم ( خرداد ) با پاسخ تشریحی

 

درس فارسی 1 ، درسی است که دانش آموزان در تمام طول تحصیل و حتی زندگی خود با آن در ارتباط خواهند بود . آموزش درست تلفظ کلمات و نوشتن لغات علاوه بر تاثیر گذاری بر املا و دستور زبان دانش آموزان دهم ریاضی بر نوع مکالمات و حتی جمله بندی های آن ها نیز تاثیر خواهد گذاشت .

بنابراین بهتر است از همین ابتدای امر تمامی موارد عنوان شده در کتاب فارسی 1 دهم ریاضی متوسطه دوم  به درستی و به طور کامل به دانش آموزان دهم ریاضی آموزش داده شود تا بعد ها موجب ایجاد مشکللات گوناگونی برای آن ها نشود .

باتوجه به تمامی موارد ذکر شده در این بخش چند سری از نمونه سوالات فارسی 1 نوبت اول و دوم پایه تحصیلی دهم برای دانلود رایگان دانش آموزان این پایه قرار گرفته است .

 

  

 

نمونه سوالات امتحانی فارسی 1 دهم نوبت اول و دوم رشته ریاضی ​
سوالات امتحانی فارسی 1 دهم ( سری 1 )
سوالات امتحانی فارسی 1 دهم ( سری 2 )
سوالات امتحانی فارسی 1 دهم ( سری 3 )

 

سوالات عنوان شده در نمونه سوالات فارسی 1 دهم متوسطه دوم رشته ریاضی شامل موارد زیر می گردند :

 

معنی واژه های مشّخص شده را بنویسید.

 واژه ی صحیح را انتخاب کنید و در جای خالی بنویسید.

 معنی ابیات وعبارات زیر را بنویسید.

درمورد موضوع داده شده متن ادبی بنوییسد.

 

 در صورت تمایل به دریافت نمونه سوالات بیشتر فارسی 1 دهم می توانید به مقاله ارائه شده در این قسمت مراجعه نمایید .

 

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات امتحان ادبیات فارسی 1 پایه دهم ریاضی 

 

 

دانلود رایگان نمونه سوالات امتحان دین و زندگی 1 دهم ریاضی نوبت اول و دوم

 

کتاب درسی دین و زندگی 1 دهم ریاضی متوسطه دوم  به عنوان درس دینی و قرآنی دانش آموزان پایه دهم در برنامه های آموزشی آن ها قرار گرفته است .درس دین و زندگی 1 شامل آیات و روایاتی و همچنین شیوه های تربیت دینی و اخلاقی را به دانش آموزان این پایه می آموزد که می توان درس دین و زندگی 1 را به راحتی و بدون نگرانی به دانش آموزان کلاس دهم ریاضی تعلیم داد و حتی درباره نتیجه گیری های مربوط به روایات و پیام های قرآنی این درس با آن ها صحبت کرد . 

با توجه به این که درس دین و زندگی 1 پایه دهم ریاضی دارای آیات و روایت و مطالب دینی و اخلاقی هست و همچنین پیام آیات نیز حائز اهمیت هستند ما در ادامه این مقاله برای آشنایی با فضای سوالات امتحانی این درس چند مورد نمونه سوال را به طور رایگان قرار دادیم:

 

  

 

نمونه سوالات امتحانی دین و زندگی 1 دهم نوبت اول و دوم رشته ریاضی 
سوالات امتحانی دین و زندگی دهم ( سری 1 )
سوالات امتحانی دین و زندگی دهم ( سری 1 )
سوالات امتحانی دین و زندگی دهم ( سری 1 )


 سوالات عنوان شده در نمونه سوالات آموزش دین و زندگی 1 دهم ریاضی شامل موارد زیر می گردند :

 شجاعت چگونه به مرحله ي عالی می رسد؟ توضیح دهید

عبارات زیر را تعریف کنید.

بعد جسمانی و رو حانی را تعریف نمایید.

نفس لوامه یعنی چه؟نام دیگر آن را بنویسید.

چند مورد از پیامد های محبت به خداوند را بنویسید.

 

 در صورت نیاز به انجام تمرینات بیشتر و آشنایی با تنوع سوالات امتحانی دین و زندگی 1 دهم ریاضی متوسطه دوم می توانید به مقاله ارائه شده در این بخش مراجعه نمایید .

 

بیشتر بخوانید:  نمونه سوالات امتحان آموزش دین و زندگی 1 پایه دهم ریاضی 

 

دانلود رایگان نمونه سوالات امتحان عربی زبان قرآن دهم ریاضی نوبت اول و دوم

 

مطالب عنوان شده در درس عربی زبان قرآن پایه دهم ریاضی متوسطه ، شامل قواعد زبان عربی، شیوه ترجمه متون و همچین یادگیری لغات عربی می شود که دانش آموزان برای یادگیری این مطالب نیاز ب تمرین و حل نمونه سوالات مرتبط دارند.در درس عربی دهم متوسطه دانش آموزان می آموزند که با رعایت دستور زبان مربوط به هر یک از موضوعات زبان عربی بتوانند جملات درستی ساخته و حتی در قالب گفت و گو از آن ها استفاده کنند . 

با توجه به این که ممکن است بسیاری از مطالب کتاب درس عربی زبان قرآن پایه دهم ریاضی  ، برای دانش آموزان این پایه تحصیلی ، تازگی داشته باشد ، لذا بهتر است برای یادگیری بهتر موضوعات و مطالب این درس ، همزمان با مطالعه کتاب با نمونه سوالات عربی زبان قرآن دهم متوسطه دوم نیز آشنا شوند .

با این کار علاوه بر یادگیری بهتر ، با انواع سوالات این درس آشنا شده و برای امتحانات نوبت اول و حتی نوبت دوم پایه دهم ، آمادگی خواهند داشت .

به همین منظور در این قسمت چند سری از سوالات امتحانی درس عربی دهم ریاضی را برای دانلود رایگان دانش آموزان این پایه ارائه کرده ایم .

 

  

 

نمونه سوالات امتحانی عربی زبان قرآن دهم نوبت اول و دوم​ رشته ریاضی 
سوالات امتحانی عربی زبان قرآن دهم ( سری 1 )
سوالات امتحانی عربی زبان قرآن دهم ( سری 2 )
سوالات امتحانی عربی زبان قرآن دهم ( سری 3 )

 

سوالات عنوان شده در نمونه سوالات عربی زبان قرآن دهم ریاضی شامل موارد زیر می گردند :

 

 جملات را به فارسی ترجمه کنید.

 جاهای خالی را با کلمات مناسب از داخل پرانتز پر کنید.

ترجمه صحیح را انتخاب کنید.

فعل یا مصدر مناسب را انتخاب کنید.

ترجمه کلماتی که زیر آن ها خط کشیده شده است را بنویسید.

فعل  های زیر را اعراب گذاری کنید.

 

 در صورت نیاز به انجام تمرینات بیشتر و آشنایی با تنوع سوالات امتحانی عربی زبان قرآن دهم متوسطه دوم می توانید به مقاله ارائه شده در این بخش مراجعه نمایید .

 

بیشتر بخوانید:  نمونه سوالات امتحان عربی زبان قرآن پایه دهم ریاضی 

 

 

دانلود رایگان نمونه سوالات جغرافیای ایران دهم ریاضی نوبت اول و دوم

 

در  کتاب جغرافیای ایران دهم دانش آموزان با شرایط جغرافیای طبیعی و انسانی آشنا می شوند و درباره آن ها آموزش می بینند . مفاهیمی چون  پراکندگی پدیده ها ، محیط های طبیعی ، تعاملات انسانی و سایر موارد مشابه دیگر در درس جغرافیای ایران دهم ریاضی متوسطه دوم آموزش داده می شود .

دانش آموزان پایه دهم ریاضی در این مقطع تحصیلی برای اولین بار با کتاب جغرافیای ایران و به عنوان یک کتاب درسی واحد آشنا میشوند، بنابراین بهتر است پس از مطالعه و یادگیری هر درس سوالات مربوط به آن را نیز مطالعه نمایند تا مباحث کتاب درس جغرافیای ایران دهم ریاضی  را به خوبی یاد بگیرند .

با توجه به موارد ذکر شده در این قسمت چند سری از نمونه سوالات جغرافیای ایران دهم ریاضی متوسطه برای دانلود رایگان دانش آموزان این پایه تحصیلی قرار گرفته است . 

 

  

 

نمونه سوالات امتحانی جغرافیای ایران دهم نوبت اول و دوم​ رشته ریاضی 
سوالات امتحانی جغرافیای ایران دهم ( سری 1 )
سوالات امتحانی جغرافیای ایران دهم ( سری 2 )
سوالات امتحانی جغرافیای ایران دهم ( سری 3 )

 

سوالات عنوان شده در نمونه سوالات جغرافیای ایران دهم ریاضی متوسطه دوم شامل موارد زیر می گردند :

 ​چهار مورد از عوامل انسانی تغییر دهنده دشت ها را نام ببرید.

دو مورد از راه هاي مقابله با ریز گردها را بنویسید.

فرضیه چیست و به چه عواملی بستگی دارد.

سه عامل اصلی موثر بر آب و هوای ایران را نام ببرید.

 ساتراپ چیست.

 

 در صورت نیاز به انجام تمرینات بیشتر و آشنایی با تنوع سوالات امتحانی جغرافیای ایران دهم می توانید به مقاله ارائه شده در این بخش مراجعه نمایید .

 

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات امتحان جغرافیای ایران پایه دهم ریاضی   

 

دانلود رایگان نمونه سوالات زبان انگلیسی 1 دهم ریاضی نوبت اول و دوم

 

در درس زبان انگلیسی پایه دهم متوسطه دوم  لغات و اصطلاحات زبان انگلیسی و ترجمه و معانی جملات و ترکیبات این زبان به دانش آموزان پایه دهم ریاضی آموزش داده می شود . به همراه این کتاب درسی یک کتاب کار و تمرین زبان که شامل تمامی موارد مرتبط با آموزش های کتاب زبان انگلیسی دهم ریاضی  می باشد نیز به دانش این پایه ارائه می گردد .

مطالب عنوان شده در این کتاب دربرگیرنده آموزش ساخت جملات و ترکیبات با یادگیری دستور زبان انگلیسی و همچنین ترجمه اصطلاحات موجود در کتاب و مکالمات روزمره می باشد . 

با توجه به لزوم یادگیری مطالب کتاب زبان انگلیسی دهم متوسطه دوم و آشنایی بیشتر با این کتاب درسی ، تعدادی از نمونه زبان انگلیسی دهم جهت دانلود دانش آموزان در این قسمت ارائه شود .

 

  

 

نمونه سوالات امتحانی زبان انگلیسی دهم نوبت اول و دوم​ رشته ریاضی 
سوالات امتحانی زبان انگلیسی دهم ( سری 1 )
سوالات امتحانی زبان انگلیسی دهم ( سری 2 )
سوالات امتحانی زبان انگلیسی دهم ( سری 3 )

 

سوالات عنوان شده در نمونه سوالات زبان انگلیسی دهم ریاضی شامل موارد زیر می گردند :

با توجه به تصاوير جاهای خالی را با کلمات مناسب پر کنيد.

جملات زير را با کلمات داده شده کامل کنيد.

در متن زير 5 اشتباه گرامری وجود دارد آنها را بيابيد و شکل درست انها را بنويسيد؟

 جمله زير را به حالت های خواسته شده تغيير دهيد.

 بر اساس جملات داده شده مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

درک مطلب : متن زیر را بخوانید و به سؤالات داده شده پاسخ دهید.

 

 در صورت نیاز به انجام تمرینات بیشتر و آشنایی با تنوع سوالات امتحانی زبان انگلیسی دهم می توانید به مقاله ارائه شده در این بخش مراجعه نمایید .

 

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات امتحان زبان انگلیسی پایه دهم ریاضی  

 

 

دانلود رایگان نمونه سوالات آمادگی دفاعی دهم ریاضی  نوبت اول و دوم

 

کتاب آمادگی دفاعی پایه دهم ریاضی متوسطه دوم شامل آموزش های مربوط به مسائل دفاعی و آمادگی مقابله با تهدیدات و تهاجمات نظامی و غیر نظامی می شود. در درس آمادگی دفاعی دهم متوسطه دانش آموزان با مفهوم امنیت آشنا شده و راه های مقاومت در مقابل تهدیدات را می آموزند همچنین با دست آورد های انقلاب و اثرات انقلاب و هشت سال دفاع مقدس آشنا می شوند.

عناوین درس به درس آمادگی دفاعی دهم بسیار قابل درک و قابل لمس هستند و با زندگی روزمره و رویدادهای  اجتماعی سیاسی کشورمان مطابق است و توجه به این موضوعات و مسائل از اهمیت بالایی برخوردار است.

باتوجه به تمامی موارد ذکر شده در این بخش چند سری از نمونه سوالات آمادگی دفاعی نوبت اول و دوم پایه تحصیلی دهم برای دانلود رایگان دانش آموزان این پایه قرار گرفته است .

 

  

 

نمونه سوالات امتحانی آمادگی دفاعی دهم نوبت اول و دوم رشته ریاضی ​
سوالات امتحانی آمادگی دفاعی دهم ( سری 1 )
سوالات امتحانی آمادگی دفاعی دهم ( سری 2 )
سوالات امتحانی آمادگی دفاعی دهم ( سری 3 )

 

سوالات عنوان شده در نمونه سوالات آمادگی دفاعی دهم رشته ریاضی شامل موارد زیر می گردند :

 تهاجم چیست؟

 مفهوم امنیت را بنوبسید.

چند مورد از فعالیت های بسیج را بنویسید.

یکی از عوامل مهم پیروزی و استمرار انقلاب اسلامی چیست ؟

هدف دشمن از تهاجم فرهنگی چیست ؟

سه مورد از شیوه های جنگ نرم را بنویسید .

 

 در صورت نیاز به انجام تمرینات بیشتر و آشنایی با تنوع سوالات امتحانی آمادگی دفاعی دهم می توانید به مقاله ارائه شده در این بخش مراجعه نمایید .

 

بیشتر بخوانید:  نمونه سوالات امتحان آمادگی دفاعی پایه دهم ریاضی 

 

دانلود رایگان نمونه سوالات امتحان تفکر و سواد رسانه ای دهم ریاضی نوبت اول و دوم

 

 محور اصلی درس تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم متوسطه مبنی بر تاثیر رسانه بر مخاطب و سازماندهی محتوا می باشد قابل ذکر است که این درس برای دانش آموزان پایه دهم ریاضی تازگی دارد و پیش از این کتابی تحت این عنوان را در لیست دروس خود نداشته اند.

با توجه به این که ممکن است بسیاری از مطالب کتاب درس تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم ریاضی ، برای دانش آموزان این پایه تحصیلی ، تازگی داشته باشد ، لذا بهتر است برای یادگیری بهتر موضوعات و مطالب این درس ، همزمان با مطالعه کتاب با نمونه سوالات تفکر و سواد رسانه ای دهم ریاضی متوسطه دوم نیز آشنا شوند .

با این کار علاوه بر یادگیری بهتر ، با انواع سوالات این درس آشنا شده و برای امتحانات نوبت اول و حتی نوبت دوم پایه دهم ، آمادگی خواهند داشت .

به همین منظور در این قسمت چند سری از سوالات امتحانی درس تفکر و سواد رسانه ای دهم ریاضی را برای دانلود رایگان دانش آموزان این پایه ارائه کرده ایم .

 

  

 

نمونه سوالات امتحانی تفکر و سواد رسانه ای دهم ریاضی نوبت اول و دوم​
سوالات امتحانی تفکر و سواد رسانه ای دهم ( سری 1 )
سوالات امتحانی تفکر و سواد رسانه ای دهم ( سری 2 )
سوالات امتحانی تفکر و سواد رسانه ای دهم ( سری 3 )

 

سوالات عنوان شده در نمونه سوالات آموزش تفکر و سواد رسانه ای دهم ریاضی شامل موارد زیر می گردند :

 

سه زیر مجموعه اینترنت را نام ببرید.

 فنون اقناعی را نام ببرید.

 عنصر تکرار و تعمیم چه کمکی به ما می کند؟

دلایل تفاوت مخاطبان با یکدیگر چیست؟

پدیده سرریز اطلاعات را تعریف کنید؟

مهندسی معکوس در رسانه یعنی چه؟

 

 در صورت نیاز به انجام تمرینات بیشتر و آشنایی با تنوع سوالات امتحانی آموزش تفکر و سواد رسانه ای دهم متوسطه دوم می توانید به مقاله ارائه شده در این بخش مراجعه نمایید .

 

بیشتر بخوانید:  نمونه سوالات امتحان تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم ریاضی

 

 

دانلود رایگان نمونه سوالات امتحان نگارش 1 پایه دهم رشته ریاضی نوبت اول ( دی ) و نوبت دوم ( خرداد ) با پاسخ تشریحی

 

درس نگارش 1 ، درسی است که دانش آموزان در تمام طول تحصیل و حتی زندگی خود با آن در ارتباط خواهند بود . آموزش نوشتن صحیح کلمات و شیوه جمله بندی و نگارش صحیح و همچنین املا و دستور زبان لیست موضوعاتی است که در این درس بیان شده و به خوبی می تواند بر نوع مکالمات و حتی جمله بندی ها دانش آموزان دهم نیز تاثیر خوبی بگذارد .

بنابراین بهتر است از همین ابتدای امر تمامی موارد عنوان شده در کتاب نگارش 1 دهم ریاضی متوسطه دوم  به درستی و به طور کامل به دانش آموزان دهم ریاضی آموزش داده شود تا بعد ها موجب ایجاد مشکللات گوناگونی برای آن ها نشود .

باتوجه به تمامی موارد ذکر شده در این بخش چند سری از نمونه سوالات نگارش 1 نوبت اول و دوم پایه تحصیلی دهم برای دانلود رایگان دانش آموزان این پایه قرار گرفته است .

 

  

 

نمونه سوالات امتحانی نگارش دهم نوبت اول و دوم​ رشته ریاضی 
سوالات امتحانی نگارش 1 دهم ( سری 1 )
سوالات امتحانی نگارش 1 دهم ( سری 2 )
سوالات امتحانی نگارش 1 دهم ( سری 3 )

 

سوالات عنوان شده در نمونه سوالات نگارش دهم ریاضی متوسطه دوم شامل موارد زیر می گردند :

 

 شعر زير را بخوانيد و درك و دريافت خود را از آن بنويسيد.

  حكايت زير را به زبان ساده بازنويسي كنيد.

از ميان مثلهاي زير يكي را انتخاب و بازآفريني كنيد و گسترش دهيد

 مشخص کنید متن زیر ذهنی است یا عینی؟

 

 

 در صورت تمایل به دریافت نمونه سوالات بیشتر نگارش 1 دهم ریاضی می توانید به مقاله ارائه شده در این قسمت مراجعه نمایید .

 

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات امتحان نگارش 1 پایه دهم ریاضی 

 

 

 برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به نمونه سوالات امتحانی مقطع متوسطه دوم و سایر مقاطع دیگر ، عضو کانال تلگرام مدارس هیوا شده و یا صفحه اینستاگرام مدارس هیوا را دنبال نمایید . همچنین در صورت وجود هرگونه سوال دراین باره می توانید با مشاورین ما در مرکز مشاوره تحصیلی هیوا تماس حاصل فرمایید .

 

در ادامه بخوانید:   ثبت نام کتاب درسی پایه دهم ریاضی 

 

 

 

 سوالات متداول

 

1- یکی از بهترین روش های بالا بردن آمادگی دانش آموزان برای امتحانات چیست ؟

حل کردن نمونه سوالات مدارس مختلف و آشنایی با انواع سوالات امتحانی یکی از مهم ترین راه های آمادگی برای امتحانات می باشد که در این مقاله می توانید نمونه سوالات امتحانی پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی را دریافت کنید .  2- چگونه می توانیم نمونه سوالات امتحانی پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی را دانلود کنیم ؟

شما می توانید با مراجعه به مقاله نمونه سوالات امتحانی پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی در نوبت اول و دوم را مشاهده و دانلود نمایید .  3- آیا درجه سختی نمونه سوالات امتحانی پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی متفاوت است ؟

بله . در این مقاله می توانید نمونه سوالات امتحانی پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی با درجه سختی متفاوت را مشاهده کرده و نمونه سوالات متناسب را دانلود نمایید .

منبع : نمونه سوالات امتحانی پایه دهم رشته ریاضی با پاسخ تشریحی:: بازدید از این مطلب : 1
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 6 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

معافیت کفالت به آن دسته از مشمولانی تعلق می گیرد که سرپرست خانوار محسوب شوند. از انواع معافیت کفالت می توان به معافیت کفالت پدر و مادر، معافیت کفالت خواهر و برادر، معافیت کفالت پدربزرگ یا مادربزرگ اشاره کرد. دریافت هر یک از این معافیت ها دارای شرایط خاصی بوده که در برخی از آن ها مشمول باید فاقد غیبت سربازی باشد.معافیت کفالت یکی از انواع معافیت های سربازی است که مشمولان می توانند از تسهیلات مربوط به آن استفاده کنند. معافیت کفالت به دسته های متفاوتی تقسیم بنده شده که مشمولان با توجه به شرایط خود باید بدانند در کدام دسته جای داشته و چگونه می توانند معافیت کفالت مورد نظر خود را دریافت کنند. اما معافیت کفالت چیست؟ شرایط معافیت کفالت سربازی شامل چه مواردی است؟

در یک تعریف کلی معافیت کفالت به مشمولانی داده می شود که سرپرست خانوار باشند. انواع معافیت کفالت دارای شرایط خاصی است که سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا اعلام می کند. در ادامه این مقاله شما را با شرایط انواع معافیت کفالت آشنا می کنیم. لازم به ذکر است که بعضی از این معافیت ها جزو معافیت های دائم سربازی محسوب می شوند، ولی بعضی از آن ها جزو معافیت های موقت سربازی هستند. در معافیت های موقت، مشمول باید پس از اتمام زمان معافیت خود به خدمت سربازی مشرف شود.

 

معافیت کفالت و انواع آن

معافیت کفالت نظام وظیفه یک معافیتی است که مشمولان به واسطه پدر، مادر، خواهر، برادر و پدربزرگ خود از انجام خدمت سربازی معاف می شوند. البته برای گرفتن این نوع از معافیت باید دارای شرایط معافیت کفالت سربازی باشید. پس مانند دیگر معافیت ها، این معافیت هم دارای شرایط خاصی است و به راحتی نمی توان آن را دریافت کرد.

قوانین مربوط به معافیت های سربازی در هر سال تغییر می کند. به همین منظور لازم است که قبل از هر اقدامی برای دریافت معافیت از قوانین به روز سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا مطلع باشید. در جدول زیر انواع معافیت کفالت سربازی را برای آشنایی شما عزیزان دسته بندی کرده ایم و در ادامه مقاله در رابطه با شرایط معافیت های سربازی هر کدام از آن ها صحبت خواهیم کرد. این شرایط، از جمله شرایطی است که اخیرا سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا برای مشمولان وضع کرده است.

 

ردیف انواع معافیت کفالت
1 پدر و پدربزرگ دارای سن بالای 75 سال
2 پدر دارای سن کمتر از 75 سال، ولی نیازمند مراقبت فرزند
3 مادر فاقد همسر
4 خواهر فاقد همسر، فرزند و پدر
5 برادر صغیری که کمتر از 18 سال سن داشته باشد.
6 برادر دارای سن بالای 18 سال فاقد همسر، شغل پدر و نیازمند مراقبت برادر
7 معافیت جد (پدربزرگ فاقد همسر و فرزند و نیازمند مراقبت)
8 معافیت جد (مادربزرگ پدری یا مادری فاقد همسر و فرزند)
9 معافیت فرزند صغیر مشمول
10 معافیت فوت پدر یا برادر مشمول در زمان خدمت
11 معافیت برادر حین خدمت مشمول (دو برادر به طور همزمان خدمت کنند)

بیشتر بخوانید: مدت زمان خدمت سربازیمعافیت کفالت پدر

همانطور که در جدول بالا مشاهده می کنید، معافیت پدر به دو دسته تقسیم می شود که هر کدام از این معافیت ها شرایط خاصی دارد. مشمولان برای گرفتن معافیت سرپرستی پدر باید فاقد غیبت سربازی باشند.

 

پدر دارای کهولت سن: اگر پدری دارای سن بالای 75 سال باشد، مشمول به راحتی می توانند معافیت دائم سربازی را دریافت کند؛ ولی اگر پدر کمتر از 75 سال سن داشته باشد، در صورتی مشمول می تواند معافیت دائم سربازی را دریافت کند که پدر نیازمند مراقبت باشد.

 

پدر نیازمند مراقبت در هر سنی: در مواقعی که پدر کمتر از 75 سال سن دارد و نیازمند مراقبت است، مشمول درخواست خود را ثبت می کند و شورای پزشکی نظام وظیفه باید در رابطه درخواست مشمول پاسخ بدهد. در مواقعی که درخواست مشمول مورد تایید شورای پزشکی واقع شود، مشمول از انجام خدمت نظام وظیفه به طور دائم معاف می شود.

بیشتر بخوانید: معافیت دائم سربازی

معافیت کفالت مادر

برای گرفتن این نوع معافیت سه شرط اصلی برای مادر مشمول وجود دارد. اگر مادر مشمول دارای یکی از این سه شرط نباشد، معافیت سربازی در کار نخواهد بود. معافیت کفالت مادر از آن دسته از معافیت های دائم سربازی است که اگر مورد تایید نظام وظیفه قرار گیرد، مشمول از انجام خدمت نظام وظیفه معاف می شود. برای دریافت این نوع از معافیت، مشمول باید فاقد غیبت باشد.

سه شرط کلی مادر برای دریافت این معافیت به شرح زیر می باشد. این سه شرط شوهر نداشتن مادر مشمول را اثبات می کند.

شوهر مادر یا در اصل پدر مشمول فوت کرده باشد.

مادر مشمول از شوهر خود طلاق قطعی گرفته باشد.

مادر مشمول به هیچ وجه نباید ازدواج مجدد داشته باشد. حتی اگر پدر مشمول فوت کرده باشد یا پدر و مادر آن طلاق گرفته باشند، ولی مادر مجددا ازدواج کرده باشد؛ دریافت معافیت سربازی دائم برای مشمول امکان پذیر نخواهد بود.

بیشتر بخوانید: معافیت تحصیلی

 

معافیت کفالت خواهر و برادر

معافیت خواهر نیز مانند معافیت مادر و پدر دارای شرایط خاصی است که مشمول باید قبل از هر اقدامی از آن مطلع باشد. شرط اصلی معافیت کفالت خواهر این است که خواهر مشمول هیچ سرپرستی نداشته باشد، اما برای آشنایی بیشتر به شرایط زیر که مربوط به معافیت خواهر است، دقت کنید.

 

مشمول باید تنها برادر تنی خواهر خود باشد. البته اگر خواهر مشمول دارای برادر دیگری کوچک تر از 18 سال باشد، باز هم مشمول بالای 18 سال می تواند از این تسهیلات استفاده کند.

پدر خواهر مشمول فوت کرده باشد، یا پدر و  مادر مشمول طلاق گرفته باشند.

خواهر مشمول فاقد همسر باشد، یعنی یا ازدواج نکرده باشد، یا طلاق گرفته باشد و یا همسر وی فوت کرده باشد.

خواهر مشمول نباید فرزند پسر سالم داشته باشد.

معافیت برادر، مانند معافیت پدر به دو دسته تقسیم می شود. قرار گرفتن برادر مشمول در هر یک از دو دسته، به منزله معافیت مشمول می باشد.

اگر برادر مشمول کمتر از 18 سال سن داشته باشد و فاقد پدر باشد، مشمول سرپرست وی محسوب می شود. البته شرط سرپرستی مشمول این است که تنها برادر صغیر باشد.

اگر برادر مشمول دارای سن بالای 18 سال باشد، ولی نیاز به مراقبت داشته باشد، امکان دریافت معافیت سربازی برای مشمول وجود دارد. در این دسته از معافیت کفالت، برادر ناتوان باید فاقد همسر، فرزند و پدر باشد.

بیشتر بخوانید: معافیت سربازی دانشجویان

معافیت کفالت پدربزرگ و مادربزرگ

در شرایط خاصی نوه، سرپرست پدربزرگ یا مادربزرگ تنی خود محسوب می شود و در این صورت مشمول می تواند معافیت دائم از خدمت سربازی را بگیرد. معافیت پدربزرگ و مادربزرگ پدری یا مادری دارای شرایط خاصی است که در زیر برای شما توضیح داده شده است.

 

معافیت مادربزرگ:  اگر مادربزرگ مشمول فاقد فرزند (دختر یا پسر) باشد و فاقد شوهر (شوهر وی فوت کرده باشد یا از یکدیگر طلاق گرفته باشند) باشد، نوه او سرپرست وی محسوب می شود و می تواند معافیت دائم سربازی دریافت کند.

 

معافیت پدربزرگ: اگر پدربزرگ مشمول فاقد فرزند (دختر یا پسر) باشد و طبق نظر شورای پزشکی نظام وظیفه نیاز به مراقبت داشته باشد یا دارای کهولت سن (بالای 75 سال) باشد، مشمول سرپرست وی محسوب می شود و وظیفه مراقبت از پدربزرگ خود را بر عهده دارد. در این صورت مشمول می تواند معافیت دائم سربازی را دریافت کند.

بیشتر بخوانید: معافیت سربازی دانش آموزان

معافیت کفالت فرزند صغیر

در حالت عادی اگر مشمول ازدواج کرده باشد و پس از ازدواج خود بخواهد برای اعزام به سربازی خود را آماده کند، هیچ منعی برای او وجود نخواهد داشت. حتی اگر مشمول دارای فرزند دختر یا پسر باشد باید به خدمت سربازی برود؛ اما در شرایط خاصی مشمول دارای فرزند صغیر می تواند معافیت دائم سربازی دریافت کند.

اگر مشمولی دارای فرزند صغیر باشد و همسر وی فوت کرده باشد، می تواند معافیت دائم سربازی را دریافت کند. دریافت این نوع از معافیت به شرطی است که فرزند مشمول صغیر باشد و مشمول مجدد ازدواج نکرده باشد. اگر مشمولی بعد از فوت همسر خود ازدواج کنند، حتی اگر فرزند صغیر داشته باشد، نمی تواند این معافیت سربازی را دریافت کند؛ چرا که یکی از بندهای معافیت را نقص کرده است.

البته طبق قانون نظام وظیفه، اگر همسر مشمول بعد از ازدواج معلول شده باشد و نیاز به مراقبت داشته باشد باز هم مشمول می تواند معافیت دائم سربازی را دریافت کند.

بیشتر بخوانید: مدارک لازم برای دریافت معافیت تحصیلی

فوت پدر یا برادر مشمول در حین خدمت

اگر سربازی در حین خدمت نظام وظیفه فوت کند، برادر یا فرزند وی می توانند از انجام خدمت سربازی معاف شوند. شرط دریافت معافیت سربازی برای برادر یا فرزند سرباز فوت شده این است که سربازی در حین خدمت مقدس سربازی فوت کند.

اگر پدر یک خانواده در حین خدمت فوت کند، یکی از پسران وی از خدمت سربازی معاف می شود. اگر هم پسر یک خانواده در حین خدمت فوت کند، یکی از برادران وی از انجام خدمت نظام وظیفه معاف می شود.

در بعضی از مواقع دو برادر یک خانواده به طور همزمان باید به خدمت سربازی اعزام شوند، سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا برای این دسته از خانواده ها تسهیلاتی را فراهم نموده است. به طوری که اگر یکی از برادران در حین خدمت سربازی باشد، برادر دیگر وی می تواند تا اتمام خدمت سربازی برادر خود، زمان اعزام به سربازی خود را بدون هیچ غیبتی به عقب بیندازد.

البته شرط برخورداری از این معافیت، بدون غیبت بودن هر دو برادر است. حتی اگر یکی از برادران دارای غیبت سربازی باشد، برادر دیگر نمی تواند از این معافیت استفاده کند. معافیت برادر حین خدمت جزو معافیت های سربازی موقت محسوب می شود.

کارشناسان سامانه مشاوره هیوا می توانند انواع معافیت سربازی کفالت را برای مشمولان توضیح داده و آن ها را برای دریافت آن از نظام وظیفه راهنمایی می کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتربا سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا تماس گرفته و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

در ادامه بخوانید: استعلام معافیت تحصیلیسوالات متداول

 

1- ✔️ نحوه دریافت معافیت کفالت نظام وظیفه چیست ؟

✔️ معافیت کفالت انواع مختلفی نظیر کفالت پدر، مادر، فرزند و ... دارد که مشمول بر اساس شرایط آن ها باید به دریافت معافیت اقدام نماید.2- ✔️ شرایط دریافت معافیت کفالت سربازی چیست ؟

✔️ شرایط معافیت کفالت بسته به نوع کفالت انتخابی متفاوت است، به طور مثال دربرخی از آن ها مشمول باید فاقد غیبت سربازی باشد.3- ✔️ آیا از طریق معافیت کفالت می توان به طور دائم از خدمت سربازی معاف شد ؟

✔️ در صورتی که مشمول وظیفه مراقبت از نزدیکان خود را داشته باشد و یا پزشک معتمد نظام وظیفه تایید کند، امکان نعافیت دائم وجود دارد که در متن مقاله جزئیات هر یک از معافیت های کفالت به طور کامل توضیح داده شده است.

منبع : معافیت کفالت سربازی:: بازدید از این مطلب : 3
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 6 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

چند روز پس از برگزاری کنکور ۱۴۰۰، کلید اولیه سوالات از طریق سایت سنجش در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. افرادی که سرجلسه هر یک از گروه های آزمایشی کنکور سراسری 1400 حاضر بودند، با دانلود پاسخنامه آزمون مورد نظر و مقایسه آن با جواب های خودشان، می توانند درصد هر درس را محاسبه کرده و با استفاده از نرم افزارهای تخمین رتبه از حدود رتبه خویش مطلع گردند.کلیه داوطلبان حاضر سر جلسه آزمون سراسری هر یک از گرایش های ( ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان ) پس از اتمام آزمون خویش بی صبرانه منتظر دریافت دفترچه سوالات و کلید اولیه آن هستند تا با بررسی سوالات و پاسخ های خود از درصد دروس و شانس قبولی شان مطلع گردند.

سازمان سنجش به عنوان مجری برگزار کننده این آزمون هر سال چند روز پس از برگزاری کنکور سراسری، دفترچه سوالات تمامی گروه های آزمایشی را به انضمام کلید اولیه مربوطه را منتشر کرده و در دسترس داوطلبان قرار می دهد.

سازمان سنجش با این عمل، به داوطلبان حاضر سرجلسه آزمون و هم متقاضیان آزمون سال آینده کمک می کند تا با آمادگی بیشتری خود را برای سایر مراحل پیش رو آماده نمایند. به دلیل اهمیت دفترچه سوالات و کلید اولیه سوالات کنکور 1400، در ادامه این مقاله کلید سوالات کنکور سراسری ۱۴۰۰ را برای متقاضیان این آزمون قرار دادیم . با ما همراه باشید!

 

لینک دانلود پاسخنامه کنکور سراسری ۱۴۰۰

ثبت نام کنکور سراسری هر سال در 5 گروه آزمایشی ( ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان ) انجام می گیرد. چند روز پس از اتمام برگزاری کنکور 1400، سازمان سنجش اقدام به انتشار پاسخ نامه کلیدی این آزمون در 5 گروه آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان در دو دسته داخل و خارج از کشور به صورت اینترنتی و از طریق سایت sanjesh.org می کند. در کلید اولیه سوالات کنکور سراسری ، گزینه صحیح از میان سایر گزینه ها انتخاب شده و داوطلب می بایست گزینه انتخابی خود را با گزینه انتخاب شده در کلید سوال مقایسه نموده و براساس پاسخ های درست و نادرست خود اقدام به محاسبه درصد هر درس نماید.

 

 

کلید اولیه سوالات کنکور سراسری 1400
پاسخنامه کنکور ریاضی 1400  دانلود کنید 
پاسخنامه کنکور تجربی 1400   دانلود کنید 
پاسخنامه کنکور انسانی 1400  دانلود کنید
پاسخنامه کنکور هنر 1400  دانلود کنید
پاسخنامه کنکور زبان 1400  دانلود کنید


 برای دانلود دفترچه سوالات کنکور سراسری ۱۴۰۰، مطالعه مقاله زیر پیشنهاد می گردد.

بیشتر بخوانید: دفترچه سوالات کنکور سراسری 1400

 

 

تخمین رتبه کنکور سراسری ۱۴۰۰

پس از بررسی و تحلیل کنکور سراسری 1400 بر اساس پاسخ نامه منتشر شده توسط سازمان سنجش، متقاضیان این آزمون محدوده درصدهای اکتسابی خود در هر درس را بدست می آورند و تمایل دارند تا از محدوده رتبه خویش مطلع گردند تا بتوانند برای مرحله مهم انتخاب رشته خود را آماده نمایند.

با توجه به اهمیت و تاثیر مرحله انتخاب رشته در پذیرش داوطلبان کنکور سراسری، نرم افزارهای بسیاری از جمله نرم افزار انتخاب رشته مجازی کنکور سراسری برای کمک به این افراد در این زمینه طراحی شده که استفاده از آن می تواند در داشتن انتخاب هایی اصولی و واقع بینانه کمک کند.

نرم افزار تخمین رتبه هیوا، یکی از نرم افزارهای پرکابردی است که پس از برگزاری کنکور سراسری متقاضیان بسیاری دارد. نرم افزار مذکور این امکان را به داوطلبان می دهد که پس از وارد کردن درصدهای هر درس خود حدود رتبه شان را با توجه به آمار قبولی سال های گذشته تخمین زده و قبل از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری از محدوده رتبه خویش مطلع گردند.

بیشتر بخوانید: نرم افزار تخمین رتبه هیوا

 

 

 

 

اعتراض به کلید اولیه سوالات کنکور سراسری ۱۴۰۰

دفترچه سوالات کنکور سراسری 1400، معمولا چند ساعت پس از اتمام این آزمون از طریق سایت سنجش به نشانی sanjesh.org منتشر شده و کلید اولیه سوالات این آزمون، معمولا چند روز بعد و از طریق سایت مذکور در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. هرساله بسیاری از داوطلبان پس از شرکت در کنکور سراسری، به محض انتشار دفترچه سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری، اقدام به بررسی جواب خودشان با پاسخنامه می نمایند تا از وضعیت خود در این آزمون مطلع گردند.

ممکن است داوطلبان پس از انتشار کلید اولیه سوالات متوجه اشتباهی در این پاسخ نامه شده و یا پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری و انتشار کارنامه اولیه شاهد اشتباه در محاسبه درصدی از درس ها و تصحیح اشتباه در سوالی شوند. در صورت بروز چنین مشکلاتی جای نگرانی نیست زیرا سازمان سنجش با پیش بینی احتمالی این موضوعات، امکان اعتراض به کلید اولیه سوالات و اعلام نتایج اولیه را در سایت خود قرار داده تا داوطلبان در موعد مقرر با وارد کردن مشخصات خود از طریق سیستم پاسخگویی سنجش بتوانند اعتراض خویش را به همراه دلیل ذکر نمایند.

 

برای اطلاع از نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1400 در هر مرحله از این آزمون ، مطالعه مقاله زیر توصیه میگردد .

در ادامه بخوانید: اعتراض به نتایج کنکور سراسری

 

 

 

 پس از بررسی پاسخنامه کنکور سراسری 1400، برای اطلاع از محدوده رتبه و رشته قبولی خود می توانید با استفاده از سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا، با کارشناسان مجرب این مرکز مشاوره در ارتباط بود و تمامی سوالات خود را درباره انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۰ از کارشناسان مجرب این مرکز مشاوره بپرسید. همچنین برای اطلاع از جزئیات کنکور سراسری 1400 پیشنهاد می کنیم عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام کنکور سراسری هیوا باشید.سوالات متداول

 

1-  ✔️ کلید اولیه سوالات کنکور سراسری 1400 از چه طریقی قابل دسترسی می باشد؟

✔️ کلید اولیه سوالات کنکور سراسری از طریق سایت سنجش در اختیار داوطلبان قرار می گیرد البته لینک دانلود این سوالات در این مقاله قرار داده شده است.2- ✔️ آیا امکان اعتراض به کلید اولیه سوالات کنکور سراسری وجود دارد؟

✔️ همانطور که در متن مقاله بطور کامل توضیح داده شد ، سازمان سنجش مهلتی را برای اعتراض به پاسخنامه کنکور سراسری در نظر می گیرد.3-  ✔️ جهت دریافت پاسخنامه کنکور سراسری چه اطلاعاتی مورد نیاز است؟

✔️ داوطلبان با وارد کردن اطلاعاتی مانند گروه آزمایشی ، دین و زبان امتحانی می توانند پاسخنامه مربوط به سوالات امتحانی خود را دریافت نمایند.

منبع : دانلود پاسخنامه کنکور سراسری ۱۴۰۰:: بازدید از این مطلب : 13
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 6 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

مرکز سنجش پزشکی پس از بررسی پاسخنامه های داوطلبان آزمون دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۰، نتایج اولیه این مرحله را در بازه زمانی مشخصی از طریق سایت خود در اختیار داوطلبان قرار می دهد . اطلاع به موقع از تاریخ اعلام نتیجه اولیه دکتری بهداشت 1400 ( احتمالا تیر ماه ) باعث تسریع در روند مراحل بعدی به خصوص مرحله انتخاب رشته داوطلبان در رشته محل های مجاز خواهد شد .

 

مرکز سنجش پزشکی مجری برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 برای متقاضیان تمامی دانشگاه های سراسری و آزاد می باشد و جدول زمانبندی را در سایت خود به نشانی sanjeshp.ir منتشر می کند . داوطلبانی که در مرحله ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۰ شرکت کرده و سر جلسه کنکور آن حاضر بودند می توانند حدودا دو ماه بعد از برگزاری آزمون برای مشاهده نتیجه خود اقدام نمایند .

پس از برگزاری این آزمون مرکز سنجش پزشکی به بررسی پاسخنامه های داوطلبان پرداخته و نتایج را در قالب کارنامه اولیه آزمون دکتری بهداشت ۱۴۰۰ بر روی سایت خود منتشر می کند . هر داوطلب می بایست با توجه به مندرجات کارنامه خود را برای مرحله بعدی که همان انتخاب رشته می باشد آماده نموده و منتظر اطلاعیه های بعدی این مرکز باشد . با توجه به در نظر گرفتن اهمیت اطلاع از زمان اعلام نتایج اولیه دکتری وزارت بهداشت 1400، در ادامه به بررسی جزئیات آن پرداخته شده است .

 

زمان اعلام نتایج اولیه دکتری وزارت بهداشت 1400

مرکز سنجش پزشکی هر ساله جدول زمانبندی برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت را هم از طریق سایت خود و هم از طریق دفترچه راهنمای ثبت نام منتشر می کند که تاریخ برگزاری این آزمون در روزهای 3 و 4 تیر ماه برگزار و نتیجه اولیه آن حدودا یک ماه بعد منتشر می شود.

در حال حاضر زمان دقیق اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 مشخص نشده است اما طبق روال سال های گذشته پیش بینی می شود که نتایج اولیه تیر ماه روی سایت سنجش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir قرار گیرد . متقاضیان با عضویت در کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام دکتری تخصصی هیوا می توانند از زمان دقیق اعلام نتیجه اولیه آزمون دکتری بهداشت ۱۴۰۰ مطلع شوند .

 


به محض مشخص شدن زمان دقیق اعلام نتایج اولیه دکتری پزشکی 1400 متن مقاله به روز رسانی خواهد شد . 

 

حتما بخوانید: اعلام نتایج اولیه دکتری وزارت بهداشت 1400

 

 

مشاوره اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

همان طور که گفته شده در زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 وضعیت مجاز بودن داوطلبان برای شرکت در مرحله انتخاب رشته مشخص می شود . متقاضیانی که بر اساس این نتیجه مجاز به انتخاب رشته محل های دانشگاه های سراسری و آزاد شده اند می بایست به سایت sanjeshp.ir مراجعه کرده و پس از دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری بهداشت ۱۴۰۰ نسبت به اولویت بندی رشته محل های مورد علاقه خود اقدام نمایند .

لازم به ذکر است که شرکت در مرحله انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400 کاملا رایگان است و توجه به اینکه پس از انتشار نتیجه اولیه وضعیت علمی داوطلب اعلام نمی شود ، توصیه می شود اولویت انتخاب ها بر اساس فاکتور های مهم علاقه ، مسافت دانشگاه تا محل سکونت و شهریه چیده شود .

 

 

 

 

در صورت داشتن هر گونه سوال در خصوص نتایج اولیه و نحوه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400 می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا از طریق خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی در ارتباط باشید تا بتوانید جواب سوال خود را بیابید .

در ادامه بخوانید: انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

 

 
سوالات متداول

 

1- ✔️ آیا نتایج اولیه متقاضیان آزمون دکتری وزارت بهداشت دانشگاه آزاد نیز از طریق سایت مرکز سنجش پزشکی منتشر می شود ؟

✔️ بله ، نتایج اولیه دکتری وزارت بهداشت دانشگاه های سراسری و آزاد روی سایت مرکز سنجش پزشکی منتشر می شود که به محض اعلام زمان دقیق آن ، در متن مقاله اطلاع رسانی خواهد شد .2- ✔️ در زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری وزارت بهداشت چه اطلاعاتی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد ؟

✔️ داوطلبان در زمان اعلام نتایج اولیه دکترای پزشکی می توانند از وضعیت مجاز بودن خود برای شرکت در مرحله انتخاب رشته مطلع شوند ولی سایر جزئیات اعلام نخواهد شد که توضیحات بیشتر در این خصوص در متن مقاله ارائه شده است .3- ✔️ چند روز پس از زمان اعلام نتایج اولیه دکتری بهداشت ، دفترچه انتخاب رشته منتشر می شود ؟

✔️ معمولا یک تا دو روز پس از اعلام نتایج اولیه دکترای پزشکی ، دفترچه انتخاب رشته برای پذیرفته شدگان اولیه روی سایت سنجش پزشکی منتشر می شود که جزئیات بیشتر در خصوص مرحله انتخاب رشته در متن مقاله ارائه شده است .

منبع : زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۰:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 6 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

نتایج اولیه آزمون دکتری وزارت بهداشت سال 1400 که از سوی مرکز سنجش پزشکی منتشر می‌ شود تنها وضعیت مجاز بودن داوطلب برای انتخاب رشته را مشخص می کند . داوطلبان بعد از مشاهده نتایج اولیه کنکور دکترای پزشکی ۱۴۰۰ در صورت مجاز بودن می توانند در زمان مقرر شده نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند .مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور بعد از برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۰​ به بررسی پاسخنامه های داوطلبان می پردازد و نتایج اولیه این آزمون را در قالب کارنامه برای همه داوطلبان دوره های روزانه و شهریه پرداز بر روی سایت خود به نشانی sanjeshp.ir منتشر می کند . در این کارنامه تنها وضعیت مجاز بودن داوطلبان برای شرکت در مرحله انتخاب رشته اطلاع رسانی می شود ، ولی سایر جزئیات اعلام نخواهد شد .

از این رو همه داوطلبانی که در آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 ثبت نام و شرکت کرده اند می بایست جهت اطلاع از وضعیت مجاز به انتخاب رشته بودن خود کارنامه اولیه دکتری وزارت بهداشت را دریافت کنند . 

بعد از آن لینک انتخاب رشته در سایت مرکز سنجش پزشکی فعال می شود و داوطلبان پذیرفته شده می توانند کد رشته محل های ارائه شده در دفترچه انتخاب رشته را بر اساس اولویت در این فرم وارد نمایند . از آنجا که انتخاب رشته یکی از مراحل بسیار مهم در طول فرآیند پذیرفته شدن در مقطع دکتری است ، در ادامه این مقاله زمان اعلام نتایج اولیه دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۰ اطلاع رسانی می شود .

 

زمان اعلام نتایج اولیه دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۰

کلیه داوطلبانی که در آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 شرکت کرده و با یک دیگر به رقابت پرداخته اند می بایست در زمان مقرر شده به سایت sanjeshp.ir مراجعه کرده و کارنامه اولیه خود را دریافت نمایند .

با توجه به روال چند سال اخیر پیش بینی می کنیم نتایج اولیه آزمون دکتری وزرات بهداشت امسال در اواخر تیر ماه اعلام شود . متقاضیان می توانند با عضویت در کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام دکتری تخصصی هیوا ، از زمان دقیق اعلام نتایج اولیه دکتری پزشکی سال ۱۴۰۰ مطلع شوند .

 


به محض مشخص شدن زمان اعلام نتایج اولیه دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۰ این مقاله به روز رسانی می شود.

 

بیشتر بخوانید: راهنمای اعلام نتایج اولیه دکتری وزارت بهداشت

 

 

مرحله بعد از اعلام نتایج اولیه دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۰

پس از اعلام نتایج اولیه دکتری وزارت بهداشت 1400 و مشاهده وضعیت مجاز به انتخاب رشته بودن، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته در یک یا همه دوره های روزانه ، شهریه پرداز و دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می شوندT  می بایست با دانلود و مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت نسبت به انتخاب کدرشته محل ها در فرم انتخاب رشته اقدام نمایند.

مطابق شرایط ذکر شده در دفترچه ثبت نام دکتری وزارت بهداشت ، هر داوطلب باید 30 درصد نمره آزمون و 50 درصد میانگین نمره ی داوطلبان آن رشته را کسب کرده باشد تا مجاز به انتخاب رشته شود .

 

 

 

 

در صورت داشتن هر گونه سوال در خصوص کارنامه اولیه و نحوه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 1400 می توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا از طریق خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی در ارتباط باشید تا در اسرع وقت جواب مناسبی به سوالات و ابهامات شما داده شود .

در ادامه بخوانید: انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

 

 
سوالات متداول

 

1- ✔️ ​نتایج اولیه دکتری وزرات بهداشت دانشگاه آزاد را از کجا می توان دریافت کرد ؟

✔️ نتایج اولیه دکتری وزارت بهداشت دانشگاه های سراسری و آزاد در سایت مرکز سنجش پزشکی منتشر می شود که به محض اعلام زمان دقیق آن ، در متن مقاله اطلاع رسانی خواهد شد .2- ✔️ دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت کی منتشر می شود ؟

✔️ معمولا یک تا دو روز پس از اعلام نتایج اولیه دکتری وزارت بهداشت ، دفترچه انتخاب رشته برای پذیرفته شدگان مرحله آزمون کتبی روی سایت سنجش پزشکی منتشر می شود که لینک دانلود دفترچه به محض انتشار در متن مقاله قرار می گیرد .3- ✔️ در زمان اعلام نتایج دکتری وزارت بهداشت چه اطلاعاتی در اختیار داوطلب قرار می گیرد ؟

✔️ داوطلبان در زمان اعلام نتایج اولیه دکتری بهداشت می توانند از وضعیت مجاز بودن خود برای شرکت در مرحله انتخاب رشته مطلع شوند ولی سایر جزئیات اعلام نخواهد شد که توضیحات بیشتر در این خصوص در متن مقاله ارائه شده است .

منبع : زمان اعلام نتایج اولیه دکتری وزارت بهداشت 99:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 6 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

بعد از برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 توسط مرکز سنجش پزشکی ، نتایج اولیه برای شرکت کنندگان در این آزمون بر روی سایت sanjeshp.ir قرار می گیرد و داوطلبان می توانند بعد از مشاهده نتایج این مرحله از وضعیت مجاز به انتخاب رشته بودن مطلع شده و خود را برای شرکت در مرحله انتخاب رشته آماده نمایند .آزمون کتبی دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۰ به طور متمرکز و به صورت چهارگزینه ای و با احتساب نمره منفی توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی در تیر ماه برگزار می شود . پس از برگزاری این آزمون ، مرکز سنجش پزشکی به بررسی و تصحیح پاسخبرگ شرکت کنندگان بر مبنای پاسخنامه کلیدی می پردازد و بعد از محاسبه درصد دروس در هر رشته ، نمره کتبی و نمره کل ( تراز آزمون کتبی ) آن ها را محاسبه می کند .

در زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری پزشکی به دلیل اینکه روند مصاحبه پذیرفته‌ شدگان اولیه تحت تاثیر قرار نگیرد ، جزئیات درصد دروس و مابقی وضعیت علمی از جمله نمره کل و ... داوطلبان منتشر نمی شود .

از این رو بعد از برگزاری آزمون تنها نتایج اولیه بر روی سایت sanjeshp.ir قرار می گیرد . داوطلبان بعد از مشاهده نتایج اولیه از وضعیت مجاز به انتخاب رشته بودن خود مطلع می شوند و در واقع کارنامه ای تحت عنوان کارنامه اولیه دکترای بهداشت ۱۴۰۰ منتشر نخواهد شد .

می توانید برای اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 عضو کانال تلگرام دکتری هیوا و صفحه اینستاگرام دکتری هیوا شوید .

 

 

مشاوره اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۰

پس از انتشار نتایج اولیه آزمون دکتری علوم پزشکی 1400، دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت بر روی سایت سنجش پزشکی قرار گرفته و داوطلبان این امکان را دارند تا از بین رشته محل های موجود در دفترچه با توجه به نام رشته امتحانی ، انتخاب رشته کنند .

حدودا یک ماه بعد از انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت ، زمان آن فرا می رسد تا داوطلبان برای اثبات توانایی های علمی خود به مصاحبه بروند که در هر ایستگاه مصاحبه دکتری علوم پزشکی موارد مختلفی از سوی داوران و اساتید مورد بررسی قرار می گیرد . در آخر هم مرکز سنجش پزشکی بعد از اعلام نتایج نهایی ، نمرات آزمون کتبی هر داوطلب را به همراه نمره مصاحبه در کارنامه ای با عنوان کارنامه علمی دکتری وزارت بهداشت منتشر می کند .

حتما بخوانید: مصاحبه دکتری وزارت بهداشت

 

 

 

در کارنامه علمی دکتری وزارت بهداشت تمام اطلاعات عملکرد هر داوطلب در آزمون دکتری علوم پزشکی 1400 درج و اطلاع رسانی شده است. با دریافت این کارنامه درصدهای کسب شده توسط داوطلبان در آزمون دکتری، رتبه، تراز علمی و نمره مصاحبه علمی قرار دارد و داوطلبان می توانند وضعیت خود در سایر کدرشته محل های انتخابی را مشاهده کنند.

 

 

 

 

داوطلبان می توانند برای مشاهده نتایج اولیه دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۰ و مشاوره انتخاب رشته از کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی هیوا کمک گرفته و از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا سوالات خود را با کارشناسان این مرکز در میان گذارند .

در ادامه بخوانید: کارنامه علمی دکتری وزارت بهداشت

 

 
سوالات متداول

 

1- ✔️ آیا کارنامه ای حاوی درصد دروس امتحانی داوطلبان ازمون دکترای بهداشت پس از اعلام نتایج اولیه منتشر می شود ؟

✔️ خیر . مرکز سنجش پزشکی پس از اعلام نتایج اولیه ، جزئیات درصد دروس امتحانی را اعلام نمی کند به همین منظور در متن مقاله جزئیاتی پیرامون زمان انتشار وضعیت علمی داوطلب ارائه شده است .2- ✔️ داوطلبان چگونه می توانند از لیست رشته محل های دکتری وزارت بهداشت مطلع شوند ؟

✔️ مرکز سنجش پزشکی لیست رشته محل های دکترا را از طریق دفترچه انتخاب رشته منتشر می کند که به محض انتشار آن ، در این مقاله اطلاع رسانی خواهیم کرد .3- ✔️ مصاحبه دکتری رشته های پزشکی به چه منظوری برگزار می شود ؟

✔️ مرحله مصاحبه صرفا به دلیل اثبات توانایی های علمی هر داوطلب برگزار می شود که جزئیات بیشتر آن در متن مقاله ذکر شده است .

منبع : کارنامه اولیه دکتری وزارت بهداشت:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 6 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : sevda

مرکز سنجش پزشکی برای تمامی داوطلبانی که در آزمون دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۰ شرکت کردند نتایج اولیه را منتشر کرده و برای داوطلبانی که از مرحله انتخاب رشته با موفقیت عبور کردند کارنامه علمی منتشر می کند تا از وضعیت خود مطلع شوند . مندرجات کارنامه ها با یکدیگر متفاوت اند و وضعیت علمی و تحصیلی داوطلب در آن ها به تفصیل شرح داده شده است .

 

حدودا دو ماه بعد از برگزاری آزمون دکتری وزرات بهداشت 1400 نتایج اولیه بر روی سایت سنجش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir قرار می گیرد . متقاضیانی که در این آزمون شرکت کرده اند می بایست بلافاصله بعد از مشاهده نتایج و در صورت قبولی در این مرحله ، بعد از مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۰ نسبت به تکمیل فرم رشته محل های مورد نظر خود اقدام کنند .

معمولا با گذشت دو هفته بعد از فرآیند انتخاب رشته ، نتایج دعوت به مصاحبه دکتری وزارت بهداشت اعلام خواهد شد و داوطلبانی که موفق به کسب حدنصاب دعوت به مصاحبه دانشگاه شدند باید در مصاحبه شرکت کرده و منتظر نتایج نهایی باشند .

تقریبا دو روز بعد از اعلام نتایج نهایی این آزمون کارنامه ای تحت عنوان کارنامه علمی آزمون دکتری وزارت بهداشت بر روی سایت سنجش پزشکی قرار خواهد گرفت که در آن وضعیت علمی ، درصد دروس و ... برای اطلاع داوطلب مشخص شده است . اطلاع از جزئیات کارنامه های اولیه ، علمی و نهایی دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۰ می تواند برای داوطلبان مفید باشد از این رو در ادامه به بررسی قسمت های مختلف کارنامه های مذکور می پردازیم .

 

کارنامه اولیه آزمون دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۰

کارنامه اولیه آزمون دکتری وزارت بهداشت حدودا دو ماه بعد از اینکه داوطلبان در کنکور دکتری وزارت بهداشت 1400 شرکت کردند و همزمان با اعلام نتایج اولیه این آزمون ، روی سایت سنجش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir منتشر خواهد شد . در نتیجه اولیه آزمون دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۰ اطلاعات مربوط به درصد دروس ، نمره کل و رتبه داوطلب در سهمیه نوشته نخواهد شد . در این کارنامه اطلاعاتی همچون مشخصات ثبت نامی ، اطلاعات رشته امتحانی و نتیجه ذکر شده است که در ادامه به بررسی هر یک از آنها می پردازیم .

 مشخصات ثبت نامی  :

ابتدای کارنامه اولیه (( نتیجه اولیه )) هر داوطلب نام ، نام خانوادگی ، نام پدر ، کدملی و شماره داوطلبی نوشته شده است که باید دقیقا مطابق با اطلاعات شخصی فرد باشد .

  اطلاعات رشته امتحانی :

در این قسمت از کارنامه تمامی رشته های امتحانی که داوطلب در آن شرکت کرده ذکر شده است . در تصویر زیر داوطلب در مجموعه رشته های داروسازی شامل فارماسیوتیكس ، شیمی دارویی ، فارماكوگنوزی ، بیوتكنولوژی دارویی ، سم شناسی ، داروسازی بالینی ، داروسازی سنتی ، اقتصاد و مدیریت دارو ، كنترل دارو ، داروسازی هسته ای ، نانو فناوری دارویی ، زیست مواد دارویی و شیمی مواد خوراكی و آبشناسی پزشكی آزمون داده است .

 


 نتیجه :

در این قسمت فقط مشخص شده که داوطلب مجاز به انتخاب رشته هست یا خیر . در صورتی که مجاز به انتخاب رشته باشد در ستون (( نتیجه )) عبارت (( قبول مرحله اول )) را مشاهده کرده و با توجه به توضیاحات کارنامه مجازبه انتخاب رشته محل می باشد .

 


با توجه به مندرجات این کارنامه از داوطلبانی که در آزمون کتبی حدنصاب نمره لازم ، یعنی 30 درصد نمره آزمون و 50 درصد میانگین نمره داوطلبان آن رشته امتحانی را (( با در نظر گرفتن تاثیر سهمیه در آزمون دکتری وزارت بهداشت )) کسب کرده باشند ، به تعداد 2 برابر ظرفیت جهت شرکت در مصاحبه دکتری وزارت بهداشت دعوت می کنند .

بیشتر بخوانید: کارنامه اولیه آزمون دکتری وزارت بهداشت

 

 

کارنامه علمی آزمون دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۰

کارنامه علمی احتمالا همانند سال گذشته چند روز بعد از اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 بر روی سایت سنجش پزشکی قرار خواهد گرفت . در این کارنامه 5 جدول حاوی مشخصات ثبت نامی ، جدول درصد دروس در رشته های انتخابی ، تراز و رتبه اکتسابی ، لیست رشته محل های انتخابی داوطلب ، رتبه نهایی در سهمیه و رتبه نهایی در کل ذکر شده است که در ادامه به شرح هر یک از آن ها می پردازیم .

 بخش اول : مشخصات ثبت نامی :در این بخش یک جدول حاوی اطلاعات ثبت نامی ( نام ، نام خانوادگی ، نام پدر ، کدملی ، نوع سهمیه و نتیجه نهایی ) وجود دارد .

 

 

​ بخش دوم : درصد دروس :

 

جدول این بخش شامل مجموعه یا رشته های امتحانی که داوطلب در آن شرکت کرده است ، نمره خام به درصد و نمره تراز به درصد می باشد . مطابق تصویر زیر داوطلب در مجموعه رشته های داروسازی شرکت کرده و از بین 4 رشته سم شناسی ، زیست فناوری دارویی ، نانو فناوری دارویی و زیست مواد دارویی انتخاب رشته کرده است . درصد دروس امتحانی فارماسیتیكس ، فارماكوگنوزی ، داروسازی بالینی ، شیمی دارویی ، داروشناسی و سم شناسی و استعداد تحصیلی برای تمامی 4 رشته مذکور محاسبه شده است . نمره خام همان درصد داوطلب و نمره تراز همان تراز اکتسابی داوطلب در هر درس است که با فرمول های ریاضی محاسبه می شود .

 

 

بیشتر بخوانید: اعلام نتایج نهایی دکتری وزارت بهداشت

 

 

 

 

​ بخش سوم : تراز و رتبه اکتسابی داوطلب :

 

در جدول این قسمت اسامی هر رشته ، نمره تراز کتبی از 100 ، نمره تراز کتبی از 50 ، نمره کتبی از 30 برای هر رشته به صورت مجزا ، نمره آخرین فرد دعوت شده به مصاحبه در سهمیه آزاد ، رتبه در سهمیه ، رتبه کل و نتیجه مرحله اول ذکر شده است . نمره تراز علاوه بر 100 ، از 50 و از 30 محاسبه شده چون ممکن است نمره مصاحبه دکتری وزارت بهداشت در یک منطقه آمایشی از 50 یا 70 حساب شود و باید نمره برای هر رشته محل از 100 باشد .

 

 

نحوه محاسبه نمره کل به این صورت است که ابتدا نمره خام هر درس محاسبه شده و بر اساس فرمول زیر تراز نهایی محاسبه می شود.

نمره خام درس i ام = (تعداد سوالات صحیح درس *3 - تعداد سوالات غلط)/ تعداد کل سوالات درس* 100

نمره کل = ( ضریب درس یک* نمره خام درس یک + .... + ضریب درس n*نمره خام درس n )/مجموع کل ضرایب

 

​ بخش چهارم : لیست رشته محل های انتخابی داوطلب :

 

در این قسمت لیست رشته محل های انتخابی داوطلب در مرحله انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت آورده شده است . در این جدول مقابل هر رشته محل نمره شفاهی از 50 یا 70 ، نمره کل داوطلب از 100 ، آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد ، رتبه در اولویت ، آخرین رتبه پذیرفته شده در سهمیه آزاد و ملاحضات نوشته شده است .

 


* در قسمت ملاحضات رشته محلی که علامت ** وجود دارد ، به معنی این است که داوطلب در آن رشته محل پذیرفته شده است . 

* قسمت رتبه در اولیت بدین معناست که داوطلب از میان کسانی که آن رشته محل را در فرم انتخاب رشته خود وارد کرده اند ، نفر چندم شده است . 

* آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد بدین معناست که آخرین داوطلبی که سهمیه آن آزاد است و در این رشته محل قبول شده نفر چندم است . به عنوان مثال در رشته زیست فناوری دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران 11 نفر پذیرفته شده اند . 

حتما بخوانید: تاثیر سهمیه در انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت

 

​ بخش پنجم : رتبه نهایی در سهمیه و رتبه نهایی در کل :

 

در جدول این قسمت نام رشته ، بالاترین نمره کل تراز داوطلب در انتخاب های غیرپژوهشی ، رتبه نهایی در سهمیه و رتبه نهایی در کل قرار دارد . به عنوان مثال در تصویر زیر مشخص شده که داوطلب در رشته های زیست فناوری دارویی و سم شناسی هم نمره قبولی را کسب کرده است .

 


داوطلبان می توانند برای دریافت کارنامه دکتری وزارت بهداشت ۱۴۰۰ در هر مرحله این آزمون از کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی هیوا کمک گرفته و از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا سوالات خود را با کارشناسان این مرکز در میان گذارند .   

در ادامه بخوانید: تکمیل ظرفیت دکتری وزارت بهداشت

 

 
سوالات متداول

 

1- ✔️ درصد دروس امتحانی داوطلب در چه مرحله ای از آزمون دکتری وزارت بهداشت اعلام می شود ؟

✔️ مرکز سنجش پزشکی درصد دروس هر داوطلب را در کارنامه علمی اعلام می کند . جزئیات آن در مقاله گفته شده است .2- ✔️ ستون " رتبه در اولویت " مندرج در کارنامه علمی آزمون دکتری وزارت بهداشت به چه معناست ؟

✔️ قسمت " رتبه در اولویت " بدین معناست که داوطلب از میان کسانی که آن رشته محل را در فرم انتخاب رشته خود وارد کرده اند ، نفر چندم شده است .3- ✔️ علامت " ** " در کارنامه نهایی کنکور دکترا علوم پزشکی نشانه چیست ؟

✔️ اگر در قسمت ملاحضات رشته محلی علامت ** وجود دشاته باشد ، به معنی این است که داوطلب در آن رشته محل پذیرفته شده است .

منبع : توضیحات کارنامه دکتری وزارت بهداشت:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 6 بهمن 1399 | نظرات ()