نوشته شده توسط : sevda

اطلاع از حدنصاب دعوت به مصاحبه و تراز قبولی آزمون دکتری محیط زیست سال گذشته می تواند داوطلبان را برای دستیابی به نتیجه دلخواه کمک کند از این رو کارشناسان سامانه مشاوره تحصیلی هیوا با جمع آوری آخرین رتبه و تراز دعوت به مصاحبه کنکور دکترای سال های گذشته این امکان را در اختیار داوطلبان قرار می دهد تا بتوانند فرم انتخاب رشته خود را منطقی تر تکمیل نمایند .

 دفترچه ثبت نام آزمون دکتری شامل گروه های آزمایشی مختلف ، نام رشته ها ، ضرایب دروس و مواد امتحانی مربوط به آن ها می باشد که رشته محیط زیست یکی از رشته های گروه آزمایشی علوم انسانی در این دفترچه است . هم قبل از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری و هم بعد از آن ، داوطلبان رشته محیط زیست می توانند از این تراز ها استفاده نمایند .


قبل از انتشار کارنامه آزمون دکتری ، داوطلبان دکتری محیط زیست می توانند با دانلود دفترچه سوالات آزمون دکتری و پاسخنامه آزمون دکتری مربوط به رشته خود ، درصد دروس را محاسبه کرده و بعد از وارد نمودن درصد ها در نرم افزار تخمین رتبه دکتری ، تراز تقریبی خود را مشاهده کنند ، سپس با مقایسه تراز خود با تراز های ارائه شده در جدول زیر از محدوده شانس قبولی و نحوه چینش رشته محل ها در فرم انتخاب رشته دکتری ، مطلع گردند .

اما بعد از اعلام نتایج اولیه دکتری تنها کافیست داوطلبان تراز خود را که در کارنامه دکتری ، توسط سازمان سنجش محاسبه شده است ، با تراز های ارائه شده مقایسه نمایند . در ادامه نحوه محاسبه و جدول حدنصاب و تراز قبولی دعوت به مصاحبه آزمون دکتری محیط زیست را آورده ایم .      

 

 

نحوه محاسبه حدنصاب و تراز قبولی دعوت به مصاحبه آزمون دکتری محیط زیست

کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی هیوا با جمع آوری تعدادی از کارنامه های دکتری محیط زیست سال 98 ، تحلیل اطلاعات مفید آن ها و استفاده از روش های آماری حدنصاب و تراز قبولی دعوت به مصاحبه آزمون دکتری محیط زیست را در سه بازه بدبینانه ، منطقی و خوشبینانه دسته بندی کردند . نتایج بدین شرح است که هر چقدر تراز کسب شده توسط داوطلب به محدوده تراز بدبینانه نزدیک تر یا بالاتر باشد ، شانس قبولی داوطلب بالاتر است . همچنین هر چقدر تراز متقاضی از محدوده خوشبینانه دورتر یا پایین تر باشد ، شانس وی برای قبولی در آن دانشگاه پایین تر است .

در جدول زیر دانشگاه های با تراز قبولی بالاتر در ابتدای لیست و دانشگاه های با تراز پایین تر در انتهای لیست معرفی شده اند . این محدوده ها از قبولی دکتری محیط زیست 98 در زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری استخراج شده اند و نزدیک ترین و معتبرترین راهنما برای داوطلبان شرکت کننده در دکتری محیط زیست می باشند در نتیجه ممکن است آمار قبولی های امسال کمی با سال گذشته متفاوت باشد . در ادامه کلیه دانشگاه هایی که آمار آن ها در دسترسمان بود معرفی شده اند که ممکن است بعضی از آن ها در دفترچه انتخاب رشته دکتری ، دارای ظرفیت پذیرش دانشجو نباشند .

حتما بخوانید: راهنمای انتخاب رشته دکتری

 

 

 

 

حدنصاب و تراز قبولی آزمون دکتری محیط زیست

هر داوطلب می تواند با دریافت کارنامه اولیه خود در زمان اعلام نتایج اولیه دکتری از ترازی که در آزمون کتبی کسب کرده با خبر شده و مطابق با تراز قبولی رشته محیط زیست در دانشگاه های سراسری ، انتخاب رشته خود را انجام دهد که حدنصاب و تراز قبولی آزمون دکتری محیط زیست به شرح زیر است :

 

نام دانشگاه یا موسسه نام رشته گرایش دوره ظرفیت نیمسال اول تراز قبولی بدبینانه تراز قبولی منطقی تراز قبولی خوشبینانه
دانشگاه تهران محیط زیست برنامه ریزی محیط زیست نوبت دوم 1 4325 الی 4352 4128 الی 4324 3927 الی 4127
دانشگاه تهران (محل تحصیل پردیس خودگردان البرز کرج صرفا ورودی های امسال در تهران) محیط زیست برنامه ریزی محیط زیست پردیس خودگردان 3 1392 الی 1419 1195 الی 1391 994 الی 1194
دانشگاه پیام نور استان تهران - مرکز تحصیلات تکمیلی تهران محیط زیست آموزش محیط زیست پیام نور 5 62 الی 89 -135 الی 61 -336 الی -136

 

بیشتر بخوانید: صفر تا صد مصاحبه دکتری

راهنمای جدول :

1) اگر تراز شما از محدوده ای که در هر رشته محل تحت عنوان تراز قبولی بدبینانه ذکر کرده ایم بالاتر باشد به این معنی است که شانس قبولی زیادی در آن رشته محل دارید .

2) اگر تراز شما از محدوده ای که در هر رشته محل تحت عنوان تراز قبولی خوشبینانه ذکر کرده ایم پایین تر باشد به این معنی است که شانس قبولی پایینی در آن رشته محل دارید .

لازم به ذکر است که تراز های جدول بالا ، حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری هستند و اگر فردی بتواند حدنصاب یک دانشگاه را کسب کند ، به منزله قبولی وی در آن دانشگاه نمی باشد و فقط به آن دانشگاه دعوت به مصاحبه خواهد شد .


اگر همچنان درباره حدنصاب و تراز قبولی دکتری محیط زیست ابهامی دارید می توانید سوالات خود را از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا بپرسید . برای این کار کافیست از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا استفاده کنید و برای اطلاع از تمامی رخداد های آزمون دکتری از جمله اعلام نتایج آزمون دکتری  در کانال تلگرام دکتری تخصصی هیوا عضو شوید .

در ادامه بخوانید: حد نصاب و تراز قبولی دعوت به مصاحبه آزمون دکتری محیط زیست برنامه ریزی دانشگاه آزاد

 

 

 
سوالات متداول

 

1- حدنصاب و تراز قبولی دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه سراسری در رشته محیط زیست از چه طریقی اعلام می شود ؟

حدنصاب دعوت به مصاحبه کدرشته محل های رشته محیط زیست از طریق کارنامه انتخاب رشته دکتری اعلام می شود .2- کسب حدنصاب و رتبه دعوت به مصاحبه آزمون دکتری رشته محیط زیست به منزله پذیرفته شدن در آن کدرشته محل است ؟

خیر . کسب رتبه تعیین شده در یک کدرشته محل تنها به منزله این است که آن داوطلب می تواند در مصاحبه آن دانشگاه شرکت کند .3- حداقل حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه های سراسری رشته محیط زیست چقدر است ؟

با توجه به کارنامه های موجود سامانه مشاوره تحصیلی هیوا ، کمترین تراز دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه های سراسری در رشته محیط زیست 64 می باشد که در متن مقاله به صورت کامل به آن اشاره شده است .

منبع : حدنصاب و تراز قبولی دعوت به مصاحبه آزمون دکتری محیط زیست برنامه ریزی

:: بازدید از این مطلب : 32
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 17 تير 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: