ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی
نوشته شده توسط : sevda

کنکور کاردانی به کارشناسی هر ساله برای جذب دانشجویان فارغ التحصیل مقطع کاردانی پیوسته یا ناپیوسته ( فوق دیپلم ) برگزار می شود . داوطلبان می توانند با شرکت در پذیرش کارشناسی ناپیوسته و پذیرش نهایی وارد مقطع نا پیوسته شوند و در انتهای دوره مدرک کارشناسی ( لیسانس ) خود را دریافت کنند .


کنکور کاردانی به کارشناسی یا همان کارشناسی ناپیوسته هر ساله توسط سازمان سنجش و به منظور ورود داوطلبان با مدرک کاردانی ( فوق دیپلم ) به دوره کارشناسی ( لیسانس ) انجام برگزار می شود . چند سالی هست اکثر دانشگاه هایی که در مقطع کارشناسی ناپیوسته پذیرش دانشجو دارند آزمون ورودی را از روند پذیرش خود حذف کرده اند و بصورت بدون کنکور دانشجو می گیرند اما همچنان در رشته های پرمتقاضی مثل رشته های گروه پزشکی و البته در دانشگاه های پرمتقاضی مثل دانشگاه های دولتی روزانه همچنان پذیرش بصورت با آزمون است .

در این میان دانشگاه آزاد هم صرفا در رشته های گروه پزشکی پذیرش با آزمون دارد که برای شرکت در آن نیز باید در همین ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۹ شرکت کرد وگرنه کلیه رشته محل های غیر پزشکی دانشگاه آزاد بصورت بدون آزمون دانشجو می گیرند . در این مقاله قصد داریم جزئیات مهمی مانند انتخاب رشته ، زمان ، نحوه و شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 99 خدمت شما مخاطبین هیوا عرضه کنیم .


زمان و نحوه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 99
معمولا هرساله ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی از نیمه اول اردیبهشت ماه آغاز می شود . زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 99 بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش از 14 لغایت 20 اردیبهشت ماه سال جاری می باشد .

 

+++ ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۹ از 14 اردیبهشت 99 آغاز خواهد شد +++

 

 ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی هر ساله بصورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش انجام می شود . با وجود اینکه ثبت نام برخی از رشته ها بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی است ، کلیه داوطلبان باید در بازه ای که ذکر شد حتما ثبت نام اینترنتی خود را انجام داده و رسید ثبت نام بگیرند .

پس ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 99 فارغ از اینکه رشته مدنظر شما با آزمون است یا بدون آزمون باید توسط کلیه داوطلبان انجام بگیرد . برای اطلاع از لیست رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید .


شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 99
طبق آنچه در دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی درج شده شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 99 ( به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان ) به شرح زیر است :

1) کلیه داوطلبانی که در حال حاضر مدرک کاردانی ( فوق دیپلم ) دارند یا تا 31 شهریور ۹۹ فارغ التحصیل می شوند می توانند در آزمون شرکت کنند . اگر داوطلبی مدرک فوق دیپلم خود را تا پایان بهمن 99 اخذ می کند حق دارد در آزمون شرکت کند ولی صرفا می تواند رشته محل های نیمسال دوم را انتخاب کند .


2) اگر داوطلبی کاردانی یکی از رشته گروه پزشکی که طرح اجباری دارند را داشته باشد بشرطی بدون انجام دوره طرح می تواند در آزمون شرکت کند که رشته انتخابی او در کنکور کاردانی به کارشناسی 99 دارای طرح اجباری باشد .


3) داوطلبانی که مدرک بالاتر از کارشناسی داشته باشند حق ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 99 در رشته های گروه پزشکی و غیر پزشکی را ندارند .


4) داوطبانی که قبلا یک بار در مقطع کارشناسی ناپیوسته از مزایای تحصیل رایگان استفاده کرده اند درصورت شرکت مجدد در کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۹ و درصورت قبولی در رشته محل های روزانه موظفند مانند دانشجویان دوره نوبت دوم ( شبانه ) شهریه پرداخت کنند .


5) پذیرفته شدگان دوره های روزانه در سال 98 حق ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی 99 را ندارند ( مشکلی برای ثبت نام پذیرفته شدگان دوره های غیر روزانه کنکور 98 وجود ندارد )

برای اطلاع از جزئیات بیشتر شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۹ توصیه می شود دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی را کاملا مطالعه کنید .

” انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی همزمان با ثبت نام انجام می شود “

انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 99
از تفاوت های بارز کنکور کاردانی به کارشناسی نسبت به اکثر آزمون هایی که سازمان سنجش برگزار می کند زمان انتخاب رشته است . انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 99 همزمان با ثبت نام آزمون انجام می شود و طی آن هر داوطلب حق دارد در رشته خود حداکثر 50 دانشگاه و به عبارت بهتر رشته محل را انتخاب کند .

در این میان نحوه پذیرش به دو شکل است . در برخی رشته ها پذیرش بصورت با آزمون است و بنابراین داوطلب باید بدون اطلاع از نتیجه آزمون خود انتخاب رشته کند . نوع دیگر پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی است که در آن داوطلب از آزمون معاف است و صرفا باید انتخاب رشته کند .

پس نتیجه می گیریم هم در رشته های با آزمون و هم رشته های بدون آزمون ، انتخاب رشته محل باید حتما انجام شود . در انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۹ برای دانشگاه های روزانه ، نوبت دوم ( شبانه ) و غیرانتفاعی ، تنها ملاک پذیرش رتبه و به بیان بهتر نمره آزمون داوطلب است بنابراین ترتیب انتخاب ها صرفا باید براساس علاقه باشد .

به عبارت بهتر این تصور اشتباه که دانشگاه های سطح پایین را اگر در انتخاب اول بزنیم شانس قبولی مان بیشتر می شود به هیچ وجه در انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 99 صحت ندارد . همچنین همانطور که در بالا گفتیم تحصیل در مقطع کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد در رشته های غیر پزشکی بدون کنکور است . اما در رشته های  گروه پزشکی داوطلبان باید در کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۹ ثبت نام کنند .

در مرحله ثبت نام و انتخاب رشته ، داوطلبان می توانند تنها دانشگاه های دولتی را انتخاب کنند و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد بعد از اعلام نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی و معمولا اواخر شهریور یا اوایل مهر ماه انجام می شود .

مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا می توانند تجربیات خود را از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی در اختیارتان قرار دهند . برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به ثبت نام مقطع کاردانی به کارشناسی عضو کانال تلگرام بدون کنکور هیوا باشید .

سوالات متداول

1- ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی چه زمانی آغاز می شود ؟
معمولا ثبت نام این آزمون هر سال اوایل اردیبهشت ماه آغاز می شود که به محض مشخص شدن تاریخ دقیق در این مقاله نیز اطلاع رسانی می شود .

2- انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی چه زمانی انجام می شود ؟
انتخاب رشته این آزمون همزمان با ثبت نام انجام می شود که در مقاله توضیح داده شده است .

3- ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی از چه طریقی انجام می شود ؟
ثبت نام این آزمون بصورت اینترنتی و از طریق سازمان سنجش انجام می شود که به محض آغاز نام نویسی لینک ثبت نام در این مقاله نیز فعال خواهد شد .

منبع : ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی

:: بازدید از این مطلب : 208
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 30 فروردين 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: