ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی
نوشته شده توسط : sevda

یکی از موقعیت های شغلی که فارغ التحصیلان رشته های مختلف در مقاطع متفاوت به آن فکر می کنند ، اشتغال در دستگاه های دولتی است . ورود به سازمان ها ، نهاد ها و شرکت هایی که زیر نظر دولت فعالیت می کنند در سال های اخیر از طریق آزمونی یکپارچه ، طی طرحی 5 ساله به صورت آزمایشی ، تحت عنوان " آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور " امکان پذیر است .


از سال 93 تاکنون دستگاه های اجرایی کشور اعم از سازمان حفاظت محیط زیست ، سازمان شیلات ایران ، وزارت آموزش و پرورش ، سازمان پزشکی قانونی کشور ، سازمان هواشناسی ، مرکز آمار ایران ، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ، سازمان ملی استاندارد ، وزارت امور خارجه ، وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، وزارت نیرو و ... و به طور کلیه وزارتخانه ها ، موسسات دولتی و سازمان ها جهت تامین نیروی انسانی متخصص و متعهد خود ، آزمونی مشترک و فراگیر تحت عنوان " آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی کشور " برگزار می کنند .

داوطلبان و متقاضیان شرکت در این آزمون می بایست دفترچه ثبت نام آزمون دستگاه های اجرایی را به دقت مطالعه نموده سپس جهت تکمیل فرم ثبت نام به صورت اینترنتی به سایت ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 99 مراجعه نماید . این آزمون در سال 99  برای هشتمین سال پیاپی برگزاری  می شود لذا در ادامه این مقاله نکاتی چون شرایط ، زمان و نحوه و لینک ثبت نام آزمون فراگیر استخدامی دستگاه های اجرایی 99 را ارائه دهیم .


زمان و نحوه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 99
معمولا در طی سال های اخیر ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی در بازه های ابتدایی مهر ماه انجام شده است . با استناد به این موضوع پیش بینی می شود ثبت نام آزمون دستگاه های اجرایی 99  نیز اوایل مهر ماه آغاز شده و لینک ثبت نام فعال شود . لازم به ذکر است که به محض مشخص شدن زمان دقیق ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 99 ، این مقاله بروزرسانی شده و در کانال تلگرام آزمون های استخدامی هیوا اطلاع رسانی خواهد شد .

 

نحوه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 99 :

متقاضیان می بایست با آماده نمودن  مدارک لازم برای ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی در زمان اعلام شده به سایت سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و پس از پرداخت هزینه ثبت نام آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی نسبت به تکمیل فرم ثبت نام خود اقدام نمایند .

برای جلوگیری از بروز خطای احتمالی در زمان ثبت نام به داوطلبان توصیه می شود فرم پیش نویس ثبت نام را که در انتهای دفترچه ثبت نام آمده است تکمیل نمایید تا بتوانید ثبت نام خود را به بهترین نحو ، بدون فوت وقت و با دقت بالا انجام دهید . فرم پیش نویس ثبت نام دقیقا همانند فرم ثبت نام است که پس از مراجعه به سایت مشاهده می کنید و اطلاعاتی همچون اطلاعاتی فردی و شناسنامه ای ، اطلاعات تحصیلی ، اطلاعات محل سکونت و اطلاعات شغل محل انتخابی را از شما درخواست می کند .

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 99
همان طور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم آزمون دستگاه های اجرایی 99 برای تامین نیروی انسانی چند سازمان و نهاد به صورت یکپارچه برگزار می شود لذا بدیهی است که شرایط عمومی ثبت نام این آزمون برای همه عنوانین شغلی یکسان باشد اما شرایط اختصاصی ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی با توجه به هر سمت و عنوان شغلی متفاوت می باشد از این رو مطالعه شرایط اختصاصی مندرج در دفترچه ثبت نام را برای هر داوطلب حایز اهمیت می باشد . 

از مهم ترین شرایط عمومی ذکر شده در دفترچه ثبت نام سال های اخیر به موارد زیر می توان اشاره کرد :

1 - تابعیت ایرانی

2 - تدین به دین اسلام

3 - التزام به قانون اساسی ایران

4 - عدم منع نظام وظیفه برای آقایان

5 - عدم اعتیاد به مواد مخدر

6 - عدم سابقه محکومیت

7 - برخورداری از سلامت جسمانی و روانی و توانایی متناسب با کار

8 - دارا بودن گواهی " پایان طرح " و یا " اشتغال به طرح " برای مشمولین قانون پزشکان و پیراپزشکان

9 - ارائه گواهی " انصراف از طرح " برای مشمولین قانون پزشکان و پیراپزشکان در رشته های اختیاری

 

توجه داشته باشید مقطع و عنوان مدرک تحصیلی معین شده برای هر سمت شغلی از مهم ترین موارد شرایط اختصاصی می باشد . شرط سنی در هر سمت نکته دیگری است که داوطلبان پیش از ثبت نام می بایست مورد بررسی قرار دهند . مصاحبه و ارائه تاییدیه پزشکی بعد از قبولی در ازمون موضوعی است باید در نظر گرفته شود .

دستگاه های متقاضی جذب نیرو در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 99
در این قسمت به برخی از مهم ترین ارگان ها و سازمان هایی که در آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی سال های گذشته جذب نیرو داشته اند اشاره می کنیم :

 

 آموزش و پرورش : یکی از پرمتقاضی ترین دستگاه های دولتی برای استخدام ، وزارت آموزش و پرورش است که به دلیل بازنشسته شدن نیروهای در حال کار ، آمار بالای نیروی انسانی از این وزارتخانه خارج شده و این کمبود نیرو در هر سال باعث شده است که آموزش و پرورش در سال های اخیر به صورت پیاپی در سمت های آموزگار و دبیری دروس مختلف در پایه های تحصیلی متفاوت جذب نیرو داشته باشد .

 

 سازمان شیلات ایران : این سازمان در سال های پیش برای سمت شغلی کارشناس امور صید و صیادی ، کارشناس صنایع و فراوری محصولات آبزیان ، کارشناس تولید ، تکثیر و پرورش آبزیان ، حسابدار ، کارشناس امور اداری ، کارشناس برنامه ریزی ( بازرگانی ) و ... به تعداد 86 نفر استخدام نیرو داشته است . این نکته شایان ذکر است کارشناس امور صید و صیادی که ویژه یگان حفاظت آبزیان است علاوه بر تاییدیه پزشکی می بایست دارای توانایی بدنی لازم برای فعالیت بر روی دریا و به حالت شناور را داشته باشد .

 

 وزارت راه و شهرسازی : این وزارتخانه در سال گذشته با در نظر گرفتن سهمیه بومی برای برخی از استان ها از جمله سیستان و بلوچستان ، ایلام ، فارس ، کرمان ، هرمزگان و بوشهر با ضریب 1/4 برای هر یک از آزمون های کتبی ( عمومی و تخصصی ) و مصاحبه استخدامی در آزمون دستگاه های اجرایی نیرو استخدام کرده است .

 

 وزارت امور و دارایی : تسلط کامل بر زبان انگلیسی از شرایط مهم این آزمون برای کلیه مشاغل این وزارتخانه است . دارندگان مدرک TOEFL با نمره ( 80 ) و مدرک IELTS با نمره ( 6 ) در شرایط برابر در اولویت قرار دارند .

 

 سازمان دامپزشکی : از شرایط مهم این سازمان برای استخدام به اخذ تعهد نامه کتبی و محضری از طرف داوطلبان جهت عدم درخواست جابجایی محل کار به مدت 10 سال در صورت قبولی ، می توان اشاره کرد .

 

این احتمال وجود دارد دستگاه های نام برده شده در سال 99 از طریق آزمون های دستگاه های اجرایی جذب نیرو نداشته باشند .

 


مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا همواره آماده راهنمایی و کمک به داوطلبان ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی 99​ و پاسخگویی به پرسش های کاربران در این خصوص از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی هستند و برای اطلاع از آخرین اخبار  آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی عضو کانال تلگرام آزمون های استخدامی هیوا باشید .

سوالات متداول

1- آیا سایت ثبت نام دستگاه های اجرایی برای هر ارگانی متفاوت است ؟
سایت ثبت نام برای شرکت در آزمون برای همه دستگاه های ذکر شده در دفترچه ثبت نام سایت سازمان سنجش می باشد .

2- زمان دقیق ثبت نام چه تاریخی است ؟
زمان دقیق ثبت نام هنوز اعلام نشده است و مطابق اطلاعیه سازمان سنجش زمان حدودی ثبت نام اواخر شهریور 98 می باشد .

3- آیا ثبت نام استخدامی نیروی انتظامی با دستگاه های اجرایی همزمان انجام می شود ؟
خیر . ثبت نام استخدامی نیروی انتظامی به صورت مجزا از دستگاه های اجرایی برگزار می شود .

منبع : ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

:: بازدید از این مطلب : 173
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 30 فروردين 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: