انتخاب رشته دانشگاه آزاد
نوشته شده توسط : sevda

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 به صورت اینترنتی و از طریق سایت azmoon.org انجام می شود و تمام داوطلبانی که با توجه به کارنامه اولیه کنکور سراسری ، مجاز به انتخاب رشته شدند ، می توانند دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد را دانلود و بعد از اولویت بندی کد رشته محل های مورد نظر خود را ، انتخاب رشته دانشگاه آزاد را انجام دهند .

برای مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99


بعد از انتشار کارنامه اولیه کنکور سراسری ، پروسه حساس انتخاب رشته آغاز می شود و در این مرحله داوطلبان برای قبولی در انتخاب رشته و دانشگاه بهتر با هم رقابت می کنند .

هر چند آزمون کنکور سراسری و دانشگاه آزاد با هم ادغام شده است ، ولی بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ، مسیر دانشگاه آزاد از دانشگاه های سراسری جدا می شود و داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد شدند و تمایل دارند در دانشگاه آزاد تحصیل کنند ، باید از طریق سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد اقدام کنند .

انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.org انجام می شود و داوطلبان می بایست نسبت به دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 اقدام و با توجه به گروه آزمایشی امتحانی ، رشته محل های مورد نظر خود را انتخاب کنند . در ادامه این مقاله به بررسی توضیحاتی پیرامون مراحل ، راهنمای تصویری و نکات مهم در انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۹ پرداخته ایم  .


زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99
در سال گذشته زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد دهه سوم مرداد ماه یعنی 21 مرداد ماه لغایت 2 شهریور ماه بود . پیش بینی می کنیم امسال نیز داوطلبان تحصیل در دانشگاه آزاد که مجاز به انتخاب رشته شده اند ، در این بازه زمانی بتوانند با مطالعه دفترچه انتخاب رشته آزاد 99 ، فرم انتخاب رشته را در سایت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99 به آدرس Azmoon.org تکمیل نمایند .

در صورتی که اطلاعیه جدیدی مبنی بر زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99 منتشر شود ، این مقاله به روز رسانی خواهد شد . همچنین داوطلبان می توانند با عضویت در کانال تلگرام کنکور سراسری هیوا و یا صفحه اینستاگرام کنکور سراسری هیوا از اخبار لحظه ای مطلع شوند .

مراحل انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99
هر داوطلب ابتدا باید به منظور اطلاع از وضعیت مجاز بودن به انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org ، کارنامه اولیه خود را دریافت نماید و در صورت دارا بودن کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد که در انتهای کارنامه اولیه کنکور سراسری 99 درج می شود در زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 ، نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام نماید .

مجاز شدگان موظف اند دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 را از طریق سایت azmoon.org دانلود کرده و با دقت مطالعه کنند تا از تمامی جزئیات مندرج در آن مطلع شوند . سپس در صورت داشتن تمامی شرایط لازم ، با پرداخت هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 رشته محل های مورد علاقه خود را متناسب با گروه آزمایشی امتحانی ( اصلی ، شناور ) استخراج نموده و اولویت بندی کنند . 

 


راهنمای تصویری تکمیل فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99
برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۹ ، داوطلبان می بایست با استفاده از اطلاعات کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد و کد ملی وارد سایت azmoon.org شوند و رشته محل هایی را که از دفترچه انتخاب رشته کنکور آزاد ، انتخاب و اولویت بندی کردند ، در فرم اینترنتی انتخاب رشته دانشگاه ازاد درج کنند .
در ادامه مراحل و راهنمای تصویری انتخاب رشته دانشگاه آزاد را در اختیار داوطلبان قرار داده ایم تا با نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 آشنا شوید .

وارد سایت azmoon.org شوید و بر روی لینک " انتخاب رشته آزمون سراسری 99 " کلیک کنید .

 

در این صفحه از شما اطلاعات کد ملی و کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد خواسته می شود .

 

 

 

در صفحه باز شده مشخصات فردی و گروه آزمایشی امتحانی شما درج شده است و در این صفحه می بایست نسبت به پرداخت هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 اقدام نمایید .
برای این منظور می بایست روی لینک پرداخت کلیک کنید .

در این قسمت با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود می تونید وارد مراحل بعدی انتخاب رشته شوید .

 

بعد از تکمیل مراحل پرداخت صفحه زیر به نمایش در می اید که شما می بایست در این صفحه نسبت به ثبت رشته کلیک کنید .


 تصاویر بالا مربوط به انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98 می باشد و در حال حاضر لینک انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 فعال نیست . به محض فعال شدن لینک ، در صورت مشاهده مغایرت در تصاویر ، مقاله به روز رسانی خواهد شد .


نکات مهم در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99
داوطلبان می توانند در زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۹ وارد سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد شوند و حداکثر 100 کد رشته محل را با توجه به گروه آزمایشی امتحانی از دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 انتخاب و اولویت بندی و در فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد ثبت کنند . در این بخش به نکاتی پیرامون انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 می پردازیم .

 1 . ترتیب اولویت ها :

داوطلبان دقت داشته باشند با توجه به اینکه چیدمان و اولویت بندی انتخاب ها در قبولی رشته محل مورد نظر تاثیر گذار است ، اولویت بندی خود را کاملا بر اساس علاقه و در نظر گرفتن فاکتور هایی مثل مسافت ، اعتبار دانشگاه ها ، بچینند .

 علاقه :
 مهم ترین فاکتوری است که باید در نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 مورد توجه قرار گیرد چرا که فرم اینترنتی انتخاب رشته به ترتیب بررسی می شود و چه بهتر که رشته محل قبولی داوطلب جزو علایق وی باشد . 

 مسیر رفت و آمد : 
 داوطلبان با بررسی مسیر دانشگاه های مختلف می توانند چینش انتخاب های خود را بهبود بخشند چرا که فواصل کوتاه تر ، هزینه کم تری داشته و باعث سهولت در رفت و آمد می شوند . 

 کیفیت دانشگاه :

 متقاضیان باید با بررسی هیئت علمی دانشگاه های مختلف اعتبار و کیفیت این مراکز را سنجیده و بهترین ها را در اولویت قرار دهند . 

نکته :

 داوطلبان انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید رشته محل های انتخابی خود را به سه دسته خوشبینانه ، منطقی و بدبینانه تقسیم کرده و به ترتیب اولویت در فرم اینترنتی مربوطه وارد نمایند .

  دسته اول شامل رشته محل هایی است که شانس قبولی در آن ها بسیار پایین می باشد .

 دسته دوم انتخاب های منطقی انتخاب هایی هستند که سال گذشته داوطلبان با این رتبه ها در رشته محل های انتخابی ما قبول شده اند ، در صورت تغییر نکردن ظرفیت منطقا داوطلب امسال هم باید در آن کد رشته محل قبول شود .

 در دسته آخر یعنی انتخاب هایی که اگر خیلی بد شانس باشیم در این کد رشته محل ها قبول می شویم و برای اطمینان خاطر از قبولی این انتخاب ها را در فرم انتخاب رشته خود می آَوریم و به قولی قبولی در آن انتخاب ها تضمین شده است . 

 

 2 . شهریه دانشگاه آزاد

یکی دیگه از مسائلی که داوطلبان قبل از انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید مورد توجه قرار دهند ، بحث شهریه دانشگاه آزاد است که عدم اطلاع از آن باعث شود که داوطلبان در حین تحصیل دچار مشکل مالی شوند .

 

3 . انتخاب رشته گروه آزمایشی هنر و زبان

داوطلبانی که علاوه بر رشته اصلی ، در کنکور رشته هنر و زبان هم شرکت کردند دقت کنند که باید انتخاب های مجموعه امتحانی دوم یا سوم خود را هم داخل همین 100 انتخاب رشته ، اولویت بندی کنند ، یعنی انتخاب رشته ای جداگانه ندارند .

4 . نحوه بررسی فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد 

سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد در اعلام نتایج نهایی دانشگاه آزاد 99 ، انتخاب های داوطلب را از ابتدا بررسی می کند و اولین کد رشته محلی که حد نصابش را آورده و اون دانشگاه ظرفیت خالی داشته باشه ، به عنوان قبولی داوطلب اعلام می کند که به داوطلبان توصیه می کنیم در این خصوص مقاله انتخاب رشته دانشگاه آزاد هیوا را مطالعه کنند .

از امسال ، انتخاب رشته دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری در 4 رشته پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی و دامپزشکی با هم ادغام شده است . داوطلبان متقاضی ادامه تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه آزاد موظف هستند کد رشته محل های مورد نظر خود را در فرم انتخاب رشته کنکور سراسری ثبت نمایند . 

 برای اطلاع از نحوه انتخاب رشته پزشکی دانشگاه آزاد مقاله زیر را مطالعه نمایید :


ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99
شرکت در کنکور سراسری فقط یکی از راه های ورود به دانشگاه آزاد است به طوری که این دانشگاه در سال های اخیر در گروه های آزمایشی ریاضی ، انسانی ، هنر و زبان در بیش از 95 درصد رشته محل ها به صورت بدون کنکور ارائه شده و برای قبولی در آن ها ، نیازی به شرکت در کنکور سراسری و انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیست . 

از این رو این دسته از متقاضیان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد می توانند در دو بازه زمانی مهر و بهمن ماه با توجه به اعلام سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به سایت azmoon.org مراجعه کنند و بعد از مشاهده لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در ثبت نام آن شرکت نمایند  .

 در نظر داشته باشید مشاوران سامانه مشاوره تحصیلی هیوا آماده اند تا به تمام سوالات شما در مورد انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۹ پاسخ دهند تا شما با نتیجه دلخواه در اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد مواجه شوید ، به این منظور شما می توانید از طریق سامانه مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا ، با این کارشناسان ما در ارتباط باشید .

سوالات متداول

1- کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد در اختیار کدام دسته از داوطلبان قرار می گیرد ؟
کلیه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد این کد را در انتهای کارنامه خود دریافت خواهند کرد که در این مقاله توضیحات تکمیلی ارائه شده است . 

2- داوطلبانی که در دو کد رشته امتحانی شرکت کرده اند باید دو بار انتخاب رشته دانشگاه آزاد را انجام دهند ؟
این دسته از داوطلبان با تکمیل یک فرم اینترنتی می توانند انتخاب رشته دانشگاه آزاد را به صورت مختلط با هم انجام دهند که در این مقاله توضیحات تکمیلی ارائه شده است .

 

3- فرآیند انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق چه سایتی انجام می شود ؟
امکان انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد برای داوطلبان فراهم می شود که در این مقاله لینک مستقیم دسترسی به سایت انتخاب رشته قرار گرفته است .

منبع : انتخاب رشته دانشگاه آزاد

:: بازدید از این مطلب : 182
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 7 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: