رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۹
نوشته شده توسط : sevda

فارغ التحصیلان و دانشجویان سال آخر مقطع کاردانی که متقاضی تحصیل بدون کنکور در مقطع کارشناسی ناپیوسته هستند می توانند از بین رشته های بدون آزمون ارائه شده این مقطع ، اولویت مورد نظر خود را انتخاب کنند . رشته هایی از گروه فنی ، کشاورزی ، انسانی و ... در این مقطع به صورت بدون آزمون ارائه می شوند .

 


با اعمال تغییرات متعدد در کنکور کاردانی به کارشناسی در طی سال های اخیر ، تصمیم بر این شده است که پذیرش برخی از رشته های ارائه شده این مقطع به صورت با آزمون بوده و پذیرش سایر رشته ها به صورت بدون آزمون باشد . پذیرش رشته های بدون آزمون ارائه شده این مقطع صرفا بر اساس سوابق تحصیلی یعنی معدل کل مقطع کاردانی داوطلبان انجام شده و بالتبع هر چه معدل داوطلبان بالاتر باشد برای پذیرش نهایی شانس بیشتری خواهند داشت .

داوطلبانی که خواستار ثبت نام در رشته های بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته دانشگاه های سراسری و غیرانتفاعی ۹۹ هستند می توانند نخست لیست رشته های ارائه شده و دانشگاه های موجود را بررسی کرده و سپس با انتخاب بهترین اولویت های متناسب با شرایط خود اقدام به ثبت نام کنند . با توجه به اهمیت آگاهی داوطلبان از رشته های موجود ، در ادامه لیست کامل رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 99 ارائه شده است .


رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 99
همانطور که پیش از این اشاره شد با ارائه رشته های بدون آزمون در مقطع کاردانی به کارشناسی و هم چنین افزایش تعداد و تنوع رشته های ارائه شده ، متقاضیان پذیرش بدون آزمون مقطع کارشناسی ناپیوسته بیشتر شده است . داوطلبانی که تصمیم بر ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته 99 را دارند می توانند با بررسی لیست رشته محل های ارائه شده ، بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنند .

معمولا لیست رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی همزمان با انتشار دفترچه راهنمای کنکور کاردانی به کارشناسی از سوی سازمان سنجش ، اعلام می شود . در سال ۹۹ نیز عموما پذیرش رشته های گروه پزشکی و رشته های پرطرفدار تر به صورت با آزمون بوده و پذیرش سایر رشته ها به صورت بدون آزمون خواهد بود . رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 99 به شرح زیر می باشند .

 

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی
مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار    مرتع و آبخیزداری
مهندسی بهداشت محیط    بازیافت 
ساخت پروتزهای دندانی    آمار
مدارک پزشکی    آموزش ریاضی
ایمنی صنعت و محیط کار    آموزش حرفه و فن
ساخت و تولید    آموزش دینی و عربی
صنایع چوب و کاغذ-سازه های چوبی    آموزش راهنمایی و مشاوره
صنایع شیمیایی    زبان انگلیسی
مواد    زبان و ادبیات فارسی
معدن     آموزش علوم تجربی
نقشه برداری    روانشناسي و اموزش كودكان استثنايي
شهرسازی    تربيت معلم مطالعات اجتماعي
صنایع نساجی    آموزش و پرورش ابتدايي
مهندسی آبیاری    باستان شناسي
مهندسی منابع طبیعی - محیط زیست    تربيت معلم قرآن كريم
پرورش طیور    علوم انتظامي
پرورش گاو و گاومیش ( پذیرش منحصرا برای دانشگاه آزاد اسلامی )     علم اطلاعات و دانش شناسي
تولیدات دامی    مديريت
تولیدات گیاهی    حقوق قضايي – علوم ثبتي
جنگلداری    صنايع دستي
شیلات    مرمت و احياي بناهاي تاريخي
چوب شناسی و صنایع چوب    نوازندگي ساز ايراني
علوم و صنایع غذایی    طراحي پوشاك
گیاه پزشکی    علوم ازمايشگاهي دامپزشكي
ماشین های کشاورزی    بهداشت مواد غذايي با منشاء دامي

لازم به ذکر است لیست ارائه شده بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 98 بوده و به محض انتشار لیست رشته های بدون کنکور ۹۹ این مقاله بروز رسانی خواهد شد .


مشاوره انتخاب رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 99
داوطلبان متقاضی نام نویسی رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 99 ، دقت داشته باشند ک به جز رشته های گروه پزشکی کاردانی به کارشناسی که انتخاب آنها مستلزم تجانس مدرک کاردانی با رشته انتخابی بوده است ، انتخاب سایر رشته های ارائه شده دارای محدودیت تجانس مدارک تحصیلی نمی باشد . 

با استناد به این موضوع داوطلبان می توانند بدون توجه به عنوان رشته تحصیلی مقطع کاردانی خود ، در رشته دلخواه در مقطع کارشناسی نا پیوسته ثبت نام کرده و تغییر رشته دهند . البته خاطر نشان می شود رعایت تجانس رشته تحصیلی دو مقطع سبب افزایش بار علمی داوطلب و تسهیل در استخدام و بالا رفتن مهارت شخص در یک رشته می شود . هم چنین با توجه به تنوع رشته های دانشگاه آزاد توصیه می شود داوطلبان در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد نیز ثبت نام کنند .


مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا می توانند تجربیات خود در خصوص انتخاب رشته بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 99 را از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی در اختیارتان قرار دهند . برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به ثبت نام مقطع کاردانی به کارشناسی عضو کانال تلگرام بدون کنکور هیوا باشید .

در صورتی که پس از مطالعه رشته های بدون آزمون کاردانی به کارشناسی ، علاقه مند به ثبت نام در این رشته ها هستید می توانید با مطالعه راهنمای زیر ، از زمان و نحوه ثبت نام مطلع شوید .


سوالات متداول

1- کدام رشته های کاردانی به کارشناسی بدون کنکور ارائه می شود ؟
رشته هایی از گروه های انسانی ، کشاورزی ، فنی و ... بدون آزمون هستند که لیست کامل رشته های ارائه شده در مقاله ارائه شده است .

2- لیست رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی چه زمانی منتشر می شود ؟
لیست رشته محل های بدون آزمون همزمان با آغاز ثبت نام منتشر می شود که به محض انتشار در این مقاله نیز ارائه می شود .

3- آیا تمامی رشته های کاردانی به کارشناسی بدون آزمون ارائه می شود ؟
خیر . همانطور که در این مقاله اشاره شده اشت ، برخی از رشته های کاردانی به کارشناسی با آزمون و برخی بدون آزمون هستند .

منبع : رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی ۹۹

:: بازدید از این مطلب : 131
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 8 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: