زمان اعلام نتایج دکتری
نوشته شده توسط : sevda

داوطلبانی که در آزمون دکتری 99 شرکت نموده اند باید در نظر داشته باشند که نتایج این آزمون در سه مرحله نتایج اولیه ، نتایج انتخاب رشته و نتایج نهایی اعلام می شود . نتایج اولیه احتمالا در تیر ماه ، نتایج انتخاب رشته احتمالا در مرداد ماه و نتایج نهایی احتمالا در اوایل شهریور ماه اعلام خواهد شد .

از آنجا که داوطلبان جهت ورود به مقطع دکتری باید در دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه مورد سنجش قرار گیرند ، اعلام نتایج دکتری در سه مرحله نتایج اولیه ، نتایج انتخاب رشته و نتایج نهایی انجام می پذیرد . نتایج اولیه که در قالب یک کارنامه منتشر می شود وضعیت مجاز به انتخاب رشته بودن ، تراز و رتبه داوطلب را در مقایسه با سایر داوطلبان نشان می دهد ، با صادر شدن نتایج انتخاب رشته دانشگاه هایی که داوطلب در آن ها دعوت به مصاحبه شده مشخص می شود و در آخر با انتشار نتایج نهایی وضعیت قبولی یا عدم قبولی داوطلبان اطلاع رسانی می شود .

مطلع شدن از نتایج آزمون دکتری برای داوطلبان اهمیت زیادی دارد چرا که اگر اطلاعات مربوط به وضعیت و عملکرد داوطلبان در هر مرحله به موقع به دست آن ها نرسد ، ممکن است از باقی مراحل پذیرفته شدن در مقطع دکتری باز بمانند ، از این رو در ادامه در مورد زمان اعلام هر یک از این رویداد ها اطلاعات کاملی ارائه شده است . 


زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 99
نتایج اولیه دکتری احتمالا در دهه اول تیر ماه روی سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org منتشر می شود . تمامی داوطلبانی  که مجاز به انتخاب رشته دکتری 99 هستند ، می توانند 50 کدرشته محل را از میان کد رشته محل های ارائه شده در دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری انتخاب کنند و در زمان تعیین شده توسط سازمان سنجش انتخاب های خود را به ترتیب اولویت در فرم انتخاب رشته وارد نمایند .

با توجه به به تعویق افتادن برگزاری آزمون دکتری تا 9 خرداد ماه 99 ، احتمالا زمان اعلام نتایج اولیه آزمون به تیر ماه 99 موکول خواهد شد . برای اطلاع از اخبار مربوط به زمان اعلام نتایج اولیه دکتری ۹۹ می توانید عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام دکتری تخصصی هیوا شوید .

 

"به محض انتشار تاریخ دقیق اعلام نتایج اولیه دکتری 99 این مقاله به روزرسانی خواهد شد ."

 


زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری 99
داوطلبان آزمون دکتری 99 پس از انتخاب رشته منتظر دومین مرحله اعلام نتایج دکتری یعنی مرحله اعلام نتایج انتخاب رشته 99 می شوند . در صورتی که داوطلبان نمره و حد نصاب لازم برای حضور در مصاحبه یک یا چند دانشگاه را کسب کرده باشند ، با دیدن نتایج انتخاب رشته از آن مطلع خواهند شد و می توانند خود را برای شرکت در جلسه مصاحبه این دانشگاه ها آماده کنند .

لازم به ذکر است با توجه به موکول شدن زمان برگزاری آزمون دکتری به 9 خرداد پیش بینی می شود نتایج انتخاب رشته دکتری 99 در مرداد ماه منتشر شود . برای اطلاع از اخبار مربوط به زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری ۹۹ می توانید عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام دکتری تخصصی هیوا شوید .

 

"به محض انتشار تاریخ دقیق اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 99 این مقاله به روزرسانی خواهد شد ."

 

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری 99
در نتایج نهایی آزمون دکتری اعلام می شود که داوطلب در کدام کد رشته محل پذیرفته شده و هر داوطلب می تواند با ورود به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org نتیجه نهایی آزمون دکتری 99 را مشاهده نماید . سال گذشته نتایج نهایی آزمون دکتری سراسری و دانشگاه آزاد به صورت یکپارچه در روز پنجشنبه 7 شهریور اعلام شد و احتمالا امسال نیز طبق روال سال گذشته نتایج نهایی دکترا در شهریور ماه اعلام خواهد شد . 

 

" به محض انتشار تاریخ دقیق اعلام نتایج نهایی دکتری 99 این مقاله به روزرسانی خواهد شد . "

 

رویداد های مرتبط با آزمون دکتری به محض اعلام در صفحات مجازی دکتری تخصصی هیوا اطلاع رسانی می شود و شما می توانید برای اطلاع از اخبار مربوط به زمان اعلام نتایج نهایی دکتری ۹۹ عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام دکتری تخصصی هیوا شوید .


داوطلبان می بایست توجه داشته باشند با وجود آن که نتایج  کارنامه اولیه برای متقاضیان ورود به مقطع دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت یکپارچه منتشر می شود ، اما انتخاب رشته برای این دو دانشگاه به صورت جداگانه انجام می شود . بر این اساس در انتهای کارنامه اولیه داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99 شدند ،  کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد درج شده و این افراد باید برای انتخاب رشته به سایت azmoon.org کنند .

کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی هیوا آماده اند که به عنوان همراهان همیشگی داوطلبان ، از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا پاسخگوی سوالات متقاضیان باشند . در صورت داشتن هر گونه ابهام در مورد مراحل اعلام نتایج آزمون دکتری با مشاوران مرکز مشاوه تحصیلی هیوا تماس بگیرید .

سوالات متداول

1- نتایج اولیه آزمون دکتری سراسری چه زمانی اعلام می شود ؟  
نتایج اولیه آزمون سراسری حدودا اوایل تیرماه منتشر خواهد شد که به محض انتشار در متن مقاله اطلاع رسانی شده و لینک دسترسی به آن قرار داده می شود .

2- زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری چه تاریخی است ؟
زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری احتمالا در مرداد ماه خواهد بود و به محض انتشار ، در متن این مقاله اطلاع رسانی می شود .

3- نتایج نهایی آزمون دکتری در چه زمانی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد ؟
زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری حدودا هفته اول شهریور ماه است که به محض اعلام ، لینک دسترسی به آن در متن مقاله قرار داده می شود .

منبع : زمان اعلام نتایج دکتری

:: بازدید از این مطلب : 73
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 8 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: