ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه 99
نوشته شده توسط : sevda


داوطلبان متقاضی اخذ پروانه وکالت که حداقل فارغ التحصیل مقطع کارشناسی رشته حقوق و مبانی فقه و حقوق اسلامی هستند ، می توانند در آزمون وکالت کانون وکلای قوه قضاییه 99 ثبت نام کنند . این دسته از داوطلبان در صورتی که بتوانند مراحل پذیرش آزمون وکالت این مرکز را با موفقیت طی کنند می توانند پروانه وکالت خود را دریافت کنند .

پس از تصویب ماده 187 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ، هر ساله مرکز وکلا ، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه به منظور رفع نیاز های حقوقی و کیفری جامعه و بکارگیری نیروهای متخصص در این زمینه اقدام به برگزاری " آزمون وکالت " می کند .

داوطلبانی که متقاضی ورود به این حیطه بوده و همچنین واجد شرایط پذیرش و اخذ پروانه وکالت قوه قضاییه هستند ، می توانند در زمان تعیین شده برای شرکت در آزمون وکالت مرکز قوه قضاییه ۹۹ ثبت نام کنند . معمولا هر ساله این آزمون زیر نظر مرکز وکلا ، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه برگزار می شود و جزئیات نام نویسی با انتشار اطلاعیه این مرکز مشخص می شود . در ادامه این مقاله زمان ، نحوه شرایط و جزئیات ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه 99 ارائه شده است .


زمان ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه 99
مجری آزمون وکالت قوه قضاییه ، هر ساله با انتشار اطلاعیه ای زمان دقیق ثبت نام و برگزاری این آزمون را به داوطلبان اطلاع رسانی می کند . در طی سال های اخیر ثبت نام آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضاییه در بازه های زمانی متفاوتی انجام شده است و رویه مشخصی نداشته است .

با استناد به رویه آخرین دوره ثبت نام این آزمون که سال 98 و در بازه زمانی نیمه آبان ماه انجام شده ، پیش بینی می شود ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه 99 ، نیز حدودا آبان ماه انجام شود .

 

 ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه ۹۹ ، احتمالا آبان ماه انجام خواهد شد .

 

لازم به ذکر است به محض اعلام زمان دقیق ثبت نام آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضاییه ۹۹ ، این مقاله بروزرسانی شده و در کانال تلگرام آزمون های استخدامی هیوا اطلاع رسانی خواهد شد .


نحوه ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه 99
هر ساله ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه به صورت اینترنتی و از طریق سایت مرکز وکلای قوه قضائیه به نشانی judiciarybar.ir انجام می شود . داوطلبان متقاضی نام نویسی در آزمون وکالت قوه قضاییه 99 موظفند در زمان تعیین شده به این سایت مراجعه کنند و نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام خود اقدام کنند .

 

مراحل ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه 99 :

1 - ورود به سایت مرکز وکلای قوه قضاییه به آدرس judiciarybar.ir 

2 - مطالعه اطلاعیه " ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه 99 "

3 - پرداخت هزینه ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه 99

4 - ورود به لینک ثبت نام و تکمیل فرم ثبت نام

5 - تایید نهایی اطلاعات و دریافت شماره رهگیری ثبت نام

 

به محض آغاز شدن ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه ۹۹ ، راهنمای تصویری نحوه ثبت نام و هم چنین لینک ثبت نام در این مقاله ارائه خواهد شد .

 


شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه 99
داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضاییه 99 ، باید واجد شرایط و قوانین اعلام شده برای شرکت در این آزمون و دریافت پروانه وکالت باشند . هم چنین باید تمامی مدارک لازم برای ثبت نام اینترنتی را در زمان ثبت نام به صورت دقیق و کامل در سایت ثبت نامی بارگزاری کنند . مهم ترین شرایط ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه ۹۹ ، به شرح زیر می باشد .

 

1 ) داشتن تابعیت ایرانی

2 ) تعهد و التزام عملی به قانون اساسی کشور

3 ) عدم اشتغال در سازمان ها و شرکت های دولتی

4 ) عدم وجود سوء شهرت و تهاجر به فسق و فجور

5 ) عدم اعتیاد به مواد مخدر

6 ) عدم وجود سوء سابقه کیفری

7 ) داشتن حداقل مدرک لیسانس رشته حقوق و یا مبانی فقع و حقوق اسلامی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و یا مدارک معادل حوزوی

8 ) لزوم ارائه مدرک فارغ التحصیلی تا پیش از دوره کارآموزی ( دانشجویان در حال تحصیل )

9 ) داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم

نکته : سال 98 ، این قانون برای داوطلبان وظیفه و یا داوطلبان در دوره معافیت قانونی ، لحاظ نشد .

 

 مدارک لازم برای ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه 99 :

داوطلبانی که واجد شرایط ذکر شده هستند باید مدارک لازم برای ثبت نام اینترنتی این آزمون را آماده کرده و در زمان تعیین شده اقدام به بارگزاری در سایت ثبت نام کنند . مدارک لازم برای ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه 99 به شرح زیر می باشند .

 

1 ) فایل عکس 3 * 4 اسکن شده

2 ) اسکن تمام صفحات شناسنامه

3 ) اسکن کارت ملی

4 ) اسکن مدرک یا گواهی فراغت ( اشتغال ) به تحصیل

5 ) اسکن مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه

 

منابع آزمون وکالت قوه قضاییه 99
هر ساله مرکز وکلا ، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه طی اطلاعیه ای منابع و ضرایب دروس مطرح در آزمون وکالت این مرکز را اعلام می کند و داوطلبان موظف به مطالعه این منابع برای شرکت در آزمون هستند . منابع این آزمون در طی سال های اخیر تغییری نداشته است . در ادامه منابع مشخص شده آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضاییه سال گذشته ارائه شده است .

 

منابع آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضاییه
نام درس    ضریب     تعداد سوالات
حقوق مدنی و امور حسبی    2    20
آیین دادرسی مدنی    2    20
حقوق تجارت    2    20
حقوق جزا عمومی و اختصاصی    2    20
آیین دادرسی کیفری    2    20
متون فقه    2    10
حقوق ثبت    1    10
زمان آزمون : 140 دقیقه , مجموع سوالات : 120 سوال

به محض انتشار اطلاعیه نام نویسی آزمون وکالت قوه قضاییه ۹۹ و در صورت ایجاد تغییر منابع این آزمون ، این مقاله بروزرسانی شده و در کانال تلگرام آزمون های استخدامی هیوا اطلاع رسانی خواهد شد .

 

مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا همواره آماده راهنمایی و کمک به داوطلبان ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه ۹۹ و پاسخگویی به پرسش های کاربران در این خصوص از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی هستند و برای اطلاع از آخرین اخبار آزمون وکالت عضو کانال تلگرام مشاوره هیوا باشید .

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه چه زمانی انجام می شود ؟
ثبت نام این آزمون معمولا در بازه های زمانی متفاوتی انجام می شود که به محض مشخص شدن تاریخ دقیق در این مقاله اطلاع رسانی می شود .

2- ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه از چه طریقی انجام می شود ؟
ثبت نام این ازمون معمولا به صورت اینترنتی انجام می شود که مراحل ثبت نام در این مقاله توضیح داده شده است .

3- آیا دانشجویان کارشناسی حقوق هم می توانند در این آزمون ثبت نام کنند ؟
بله . همانطور که در این مقاله اشاره شده است ، دانشجویان به شرط فارغ التحصیلی تا زمان کارآموزی می توانند در این آزمون ثبت نام کنند .

منبع : ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه 99

:: بازدید از این مطلب : 50
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 13 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: