حذف بورس تحصیلی خارج از آزمون دکتری 1400
نوشته شده توسط : sevda

با انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون ورودی دوره دکتری ( نیمه متمرکز Ph.D ) سال ۱۴۰۰ مشخص شد که امسال نیز مانند سال گذشته بورس خارج دانشگاه ها از این آزمون حذف شده است .

در چند سال اخیر پذیرش و تحصیل در خارج از کشور به صورت بورسیه منوط به شرکت داوطلبان در آزمون ورودی دوره دکتری ( نیمه متمرکز Ph.D ) شده بود اما با انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون ورودی دوره دکتری ( نیمه متمرکز Ph.D ) سال ۹۹ بند شرایط مربوط به بورس خارج حذف شده بود که این کار در دفترچه سال ۱۴۰۰ نیز تکرار شده است .

در دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون ورودی دوره دکتری ( نیمه متمرکز Ph.D ) سال ۱۴۰۰ تنها شرایط اختصاصی و عمومی برای ثبت نام اعلام شده است .

پیش از این و در سال ۹۸ در بند ۸ دفترچه راهنمای ثبت نام ( شماره یک ) آزمون ورودی دوره دکتری ( نیمه متمرکز Ph.D ) آمده بود : « پذیرش بورس خارج از کشور : در صورت اعلام ظرفیت پذیرش برای رشته‌های تحصیلی بورس خارج از کشور توسط دانشگاه‌ها، شرایط و ضوابط مربوط به این رشته‌ها در دفترچه راهنمای انتخاب رشته ( دفترچه شماره ۲ ) اطلاع رسانی خواهد شد . »

همچنین پیش از این در دفترچه راهنمای ثبت نام ( شماره یک ) آزمون ورودی دوره دکتری ( نیمه متمرکز Ph.D ) سال ۹۷ تمامی شرایط اختصاصی ویژه بورس خارج از کشور اعلام شده بود . این شرایط شامل حداقل میانگین ( معدل ) نمره‌های دروس کارشناسی و کارشناسی ارشد ناپیوسته ، حداکثر سن داوطلب در زمان ثبت نام آزمون دکتری و سایر شرایط کسب حد نصاب علمی لازم بود .

همه متقاضیان ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز ( Ph.D ) سال ۱۴۰۰ برای پذیرش در دوره‌های روزانه ، نوبت دوم ، دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه پیام نور ، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی می‌توانند با در نظر داشتن شرایط شرکت در آزمون دکتری 1400 مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون ، در این آزمون ثبت‌نام و شرکت کنند .

ثبت‌نام برای آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز ( Ph.D ) سال ۱۴۰۰ از یکشنبه ۲ آذر آغاز شده است و زمان ثبت نام تا یکشنبه ۹ آذر ۹۹ ادامه دارد . ثبت‌نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق سایت اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی : www.sanjesh.org انجام خواهد پذیرفت .

بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز ( Ph.D ) سال ۱۴۰۰ در روز جمعه ۱۵ اسفند ۹۹ برگزار خواهد شد .

منبع : حذف بورس تحصیلی خارج از آزمون دکتری 1400

:: بازدید از این مطلب : 16
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 3 آذر 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: