معرفی سازمان فنی و حرفه ای کشور
نوشته شده توسط : sevda

سازمان فنی و حرفه ای نهادی وابسته به وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی بوده که در صدد برگزاری کلاس هایی جهت آموزش مهارت های تخصصی به افراد مختلف جامعه است . مدت آموزش دوره های فنی و حرفه ای کوتاه بوده و به داوطلبانی که در آخر هر دوره حداقل نمره لازم را کسب نموده باشند ، گواهینامه معتبر مهارت اعطا می گردد .سازمان فنی و حرفه ای کشور با هدف ایجاد بسترهای مناسب برای مهارت آموزی افراد فاقد مهارت و یا ارتقا مهارت افراد شاغل تاسیس شده است . دوره های آموزشی فنی و حرفه ای در مراکز آموزشی مختلفی از جمله مراکز ثابت ، شعب شهری ، روستایی ، زندان ، پادگان ، صنایع و دانشگاه ها بوده که به تربیت نیروی ماهر در بخش های صنعت ، خدمات و کشاورزی می پردازد .

تمامی امور مربوط به اطلاع از دوره های آموزشی فنی و حرفه ای ، ثبت نام کلاس ها ، اعلام نتایج و دریافت مدرک معتبر مهارت در سامانه آموزش فنی و حرفه ای کشور به نشانی portaltvto.com صورت می گیرد که در این مقاله به بررسی بخش های مختلف آن و در مجموع به معرفی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور می پردازیم .

 

معرفی سازمان فنی و حرفه ای

سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ، سازمانی است که انواع مهارت های مورد نیاز جامعه را در قالب کلاس های آموزشی کوتاه مدت به داوطلبان سراسر کشور ارائه کرده و در آخر مدرک معتبری به آن ها می دهد تا مهارت آموختگان با استفاده از آن بتوانند در حرفه و مشاغل مورد نظر خود استخدام شوند .

برای آشنایی با سازمان فنی و حرفه ای کشور ابتدا می بایست وارد سامانه آن به آدرس portaltvto.com شد . همانطور که در راهنمای تصویری زیر نیز مشخص است ، این سامانه از بخش های مختلفی نظیر ثبت نام دوره های آموزشی ، پرداخت هزینه کلاس ها ، شرکت در آزمون ، مشاهده نتایج هر دوره و در آخر استعلام گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای تشکیل شده است .

 

 

لینک مستقیم ورود به سایت آموزش سازمان فنی و حرفه ای کشور

 

متقاضیان ثبت نام در دوره های فنی و حرفه ای می توانند برای اطلاع از رشته و مهارت های در حال آموزش به مقاله زیر مراجعه کرده و با توجه به راهنمای تصویری آن به ثبت نام در دوره مورد نظر خود بپردازند .

بیشتر بخوانید: دوره های فنی و حرفه ای

 

 

آزمون های سازمان فنی و حرفه ای

پس از اتمام دوره آموزش ، مهارت آموز می بایست در امتحان دوره فرا گرفته ثبت نام نماید . آزمون های فنی حرفه ای به دو بخش کتبی و عملی تقسیم می شوند . برای آزمون های کتبی تاریخی از قبل در نظر گرفته شده تا داوطلبان به طور هماهنگ در آن شرکت نمایند . سپس در صورت موفقیت در آزمون کتبی می توان به مرحله دوم که همان آزمون عملی فنی و حرفه ای است راه پیدا کرد .

از دیگر آزمون های سازمان فنی و حرفه ای ، آزمون ادواری است که مخصوص متقاضیانی است که بدون شرکت در دوره های آموزشی قصد دریافت مدرکمهارت فنی و حرفه ای را دارند . تاریخ ثبت نام این دسته از آزمون ها از قبل بر روی سامانه سازمان فنی و حرفه ای قرار گرفته تا داوطلبان با تهیه کارت ورود به جلسه امکان شرکت در آن را داشته باشند .

به داوطلبان علاقه مند به دریافت مدرک فنی و حرفه ای توصیه می شود برای آشنایی با ثبت نام در آزمون ها و زمان برگزاری آن ها به مطالعه مقاله زیر بردازند .

بیشتر بخوانید: ثبت نام آزمون های فنی و حرفه ای

 

مدارک سازمان فنی و حرفه ای

همانطور که توضیح داده شد ، هدف سازمان فنی و حرفه ای تربیت نیروی ماهر و نیمه ماهر در انواع مهارت های مورد نیاز جامعه و در نهایت اعطای مدرک معتبر مهارت به آن هاست . مدارک سازمان فنی و حرفه ای به سه دسته کلی مدارک رسمی ، مدارک مورد تایید و مدارک گذر مهارتی تقسیم می شوند که هر کدام مزایای خاص خودش را داراست.

مهارت آموختگان برای دریافت گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای می بایست به سایت سازمان فنی حرفه ای مراجعه کرده و از بخش استعلام مدارک ، گواهی فنی خود را دانلود کنند . متقاضیان می توانند با مطالعه مقاله زیر از نحوه دانلود مدرک فنی و حرفه ای خود مطلع شوند .

کارشناسان سامانه مشاوره هیوا نیز می توانند اطلاعات جامعی را درباره سازمان فنی و حرفه ای کشور در اختیار داوطلبان قرار داده و از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا به ارائه هر گونه راهنمایی جهت ثبت نام در دوره های مختلف این سازمان بپردازند .

در ادامه بخوانید: استعلام گواهینامه فنی و حرفه ایسوالات متداول

 

1- ✔️ سازمان فنی و حرفه ای کشور به ارائه چه آموزش هایی می پردازد ؟

✔️ سازمان فنی و حرفه ای نهادی است که به آموزش انواع مهارت های شغلی مورد نیاز جامعه از طریق برگزاری کلاس های کوتاه مدت می پردازد .2- ✔️ مهارت های آموزشی سازمان فنی و حرفه ای شامل چه رشته هایی است ؟

✔️ لیست انواع دوره های آموزشی فنی و حرفه ای به همراه راهنمای ثبت نام در آن ها در متن مقاله موجود است .3- ✔️ سایت سازمان فنی و حرفه ای چیست ؟

✔️ لینک مستقیم ورود به سامانه سازمان فنی و حرفه ای کشور در متن مقاله قرار گرفته است .

منبع : معرفی سازمان فنی و حرفه ای کشور

:: بازدید از این مطلب : 14
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 4 آذر 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: