وام ودیعه مسکن دانشجویی
نوشته شده توسط : sevda

وام ودیعه مسکن دانشجویی ۹۹ - ۱۴۰۰ توسط صندوق رفاه وزارت علوم به دانشجویان متاهل واجد شرایط ، به عنوان کمک هزینه اجاره مسکن اختصاص می یابد . ثبت نام وام مسکن دانشجویی از نیمه آبان ماه آغاز شده و مبلغ این وام در کلان شهرها بیشتر از سایر شهرها است .اجاره مسکن به یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان متاهل تبدیل شده و تامین آن این روزها برای عمده دانشجویان بسیار مشکل است . افرادی که در دوران دانشجویی علی رغم تمام سختی ها تصمیم به ازدواج می گیرند ، جهت آغاز زندگی مشترک خود به دنبال کمک هزینه اجاره مسکن بوده که فراهم کردن بخشی از آن بر عهده صندوق رفاه دانشجویان و بانک های طرف قرارداد با این سازمان می باشد .

صندوق رفاه دانشجویی در ابتدای هر نیمسال تحصیلی امکان دریافت وام ودیعه مسکن را برای دانشجویان متاهل فراهم می کند . متقاضیان دریافت این وام می بایست شرایط تعیین شده را دارا باشند و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام این وام را آماده نمایند که در ادامه جهت آگاهی متقاضیان زمان ثبت نام ، مبلغ ، شرایط و مدارک مورد نیاز ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی 99 - 1400​ اطلاع رسانی شده است .

 

زمان ثبت نام وام ودیعه مسکن دانشجویی ۹۹ - ۱۴۰۰

ثبت نام وام مسکن دانشجویی معمولا در اوایل هر نیمسال تحصیلی آغاز شده و تا مهلت معینی ادامه دارد . متقاضیان دریافت این وام می بایست برای ثبت درخواست خود به سامانه صندوق رفاه دانشجویی به نشانی swf.ir مراجعه کرده و مراحل ثبت نام را طی کنند . برای اطلاع از زمان ثبت نام وام های دانشجویی 99 - 1400​ می توانید عضو کانال تلگرام سامانه مشاوره هیوا شوید .

 


زمان ثبت نام وام مسکن دانشجویی ۹۹ - ۱۴۰۰ از روز شنبه 99/08/17 لغایت دوشنبه 99/10/15 می باشد .

 

حتما بخوانید: راهنمای ثبت نام وام دانشجویی

 

 

مبلغ وام ودیعه مسکن دانشجویی ۹۹ - ۱۴۰۰

وام مسکن به همه دانشجویان واجد شرایط در سال تحصیلی جدید فقط از طریق بانک قرض ‌الحسنه مهر ایران و تنها یک ‌بار در طول هر مقطع پرداخت می شود . مبلغ وام ودیعه مسکن به شهر محل اجاره بستگی دارد و در شهر تهران و کلان شهرها که شامل اصفهان ، اهواز ، تبریز ، شیراز ، مشهد ، کرج ، قم و کرمانشاه بوده ، بیشتر از سایر شهرها در نظر گرفته شده است .

 

مبلغ وام ودیعه مسکن دانشجویی ۹۹ - ۱۴۰۰ ( ریال )
شهر تهران 250,000,000
کلان شهرها 200,000,000
سایر شهرها 150,000,000

 

حتما بخوانید: مبلغ انواع وام دانشجویی

 

 

 

 

شرایط وام ودیعه مسکن دانشجویی ۹۹ - ۱۴۰۰

وام ودیعه مسکن دانشجویی به دانشجویان روزانه دانشگاه‌های دولتی ، مراکز وابسته به دستگاه‌های اجرایی و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای اعطا می شود . صندوق رفاه دانشجویی در بخشنامه ای ضمن توضیح شرایط دریافت وام دانشجویی ، شرایط اختصاصی وام مسکن را اعلام کرده که به شرح زیر می باشد :

 

​ دانشجویان متقاضی وام مسکن دانشجویی نباید در خوابگاه دانشجویی سکونت داشته و می بایست متاهل باشند .

​ متقاضیان باید سند تعهد و اجاره‌نامه دارای کد رهگیری داشته باشند که لازم است اجاره نامه به نام دانشجو یا همسرش بوده و مکان مورد اجاره در شهر محل تحصیل یا سکونت دانشجو باشد .

​ وام دانشجویی مسکن به هر دانشجوی متاهل تنها یکبار در طول هر مقطع تحصیلی داده می شود و نحوه بازپرداخت آن پس از فارغ التحصیلی مطابق دستورالعمل بانک عامل انجام می گیرد .

​ زنان دارای فرزند که به تحصیل در مراکز آموزش عالی مشغول بوده و به دلایلی همچون فوت ، طلاق و از کارافتادگی همسر ، سرپرستی فرزندان خود را بر عهده دارند می توانند از وام مسکن دانشجویی بهره مند شوند .

 دانشجویان مشغول به تحصیل در نیمسال آخر مقطع خود ، مشمول دریافت وام مسکن دانشجویی نمی باشند .

​ میزان وام پرداختی تحت هیچ شرایطی از سقف تعیین شده بیشتر نخواهد بود و در صورتی که مبلغ مورد تقاضا در اجاره نامه از مبلغ وام کمتر باشد ، وام مسکن مطابق با مبلغ اجاره نامه پرداخت خواهد شد .

 

 

 

 

مدارک لازم برای ثبت نام وام مسکن دانشجویی

متقاضیان وام مسکن دانشجویی موظفند ضمن مراجعه به سامانه ثبت نام وام صندوق رفاه ، مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنند . مدارک ارائه شده باید قابل استناد و کامل باشند که طبق بخشنامه صندوق رفاه عبارتند از :

 سند تعهدنامه : متقاضیان می بایست سند تعهد نامه خود ار در سامانه ثبت نام ارسال نمایند که توسط کارشناسان دانشگاه یا از طریق سامانه آنلاین ثبت اسناد دریافت می شود .

  اجاره نامه رسمی : تنها اجاره نامه دارای کد رهگیری اختصاص داده شده در دفاتر مشاورین املاک مجاز مورد قبول است .

 سند ازدواج : اعتبار سند تاهل دانشجو از طریق سامانه استعلام ثبت احوال سنجیده می شود .

 نامه رسمی سرپرستی فرزند از دادگاه برای دانشجویان متاهل زن : زنان دانشجوی سرپرست می بایست علاوه بر مدارک گفته شده نامه رسمی سرپرستی فرزند را نیز ارائه دهند .

مشاوران سامانه مشاوره هیوا  آماده اند متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن دانشجویی ۹۹ - ۱۴۰۰ را راهنمایی کرده و توصیه های لازم در خصوص ثبت نام این وام را از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا به متقاضیان ارائه دهند .

در ادامه بخوانید: پرداخت وام دانشجوییسوالات متداول

 

1- ✔️ ثبت نام وام مسکن دانشجویی چه شرایطی دارد ؟

✔️ تنها دانشجویان متاهل تحت شرایط تعیین شده توسط صندوق رفاه دانشجویان می توانند برای ثبت نام وام مسکن اقدام نمایند که این شرایط به طور کامل در متن مقاله بررسی شده است .2- ✔️ چه زمانی می توان برای دریافت وام مسکن دانشجویی اقدام کرد ؟

✔️ ثبت نام وام مسکن دانشجویی معمولا در ابتدای هر نیمسال تحصیلی آغاز می شود که برای اطلاع از تاریخ دقیق آن می توانید به متن مقاله مراجعه کنید .3- ✔️ جهت ثبت نام وام مسکن دانشجویی چه مدارکی باید ارائه داد ؟

✔️ مدارکی نظیر تعهدنامه ، اجاره نامه ، سند ازدواج و ... برای دریافت وام مسکن دانشجویی مورد نیاز است که توضیحات تکمیلی در این خصوص در متن مقاله ارائه شده است .

منبع : وام ودیعه مسکن دانشجویی

:: بازدید از این مطلب : 13
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 4 آذر 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: