کنکور و مصاحبه بهترین راه برای انتخاب دانشجویان دکتری
نوشته شده توسط : sevda

به گفته سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس راه بهتری جز کنکور و مصاحبه برای انتخاب دانشجویان دکتری وجود ندارد .

وی اضافه کرد کسی که می‌خواهد در این جایگاه باشد باید توانایی خود را احراز کند و باید به اساتید با سابقه و برجسته‌ ای که داوری می‌‌ کنند اطمینان کرد .

میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در این باره اظهارداشت : تاکنون شکایتی مبنی بر اینکه حقی از داوطلبی از نظر قانون‌گذاری در مصاحبه‌ های دکتری ضایع شده باشد و داوطلب شکایت خود را به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس آورده باشد نداشتیم .

وی گفت : در حالت کلی معتقدم سیستم انتخاب دانشجوی دکتری در همه جای دنیا تنها براساس یک آزمون نیست ، اصل گزینش داوطلب دکتری انتخاب شخصی برای همکاری در کارهای پژوهشی اساتید است و اینکه اساتید در انتخاب افرادی که بیشترین همخوانی و نزدیکی را برای پیش‌برد اهداف از قبل تعیین شده در دانشگاه داشته باشند موضوع خوبی است . 

میرزاده گفت: علاوه بر این ، باید به اساتید دانشگاهی در این فرایند انتخاب حضور دارند اطمینان کرد ، قطعا این افراد دارای سابقه و پیشنیه علمی و تخصصی هستند و به سادگی نمی‌توان گفت استاد باعث رد شدن دانشجو شده است و این همه بزرگان علمی کشور از همین سیستم‌ها خارج شده‌اند . استادی اگر توانایی علمی فردی را تشخیص دهد سطح و اخلاق او بسیار بالاتر از این است که بخواهد بی‌دلیل او را رد کند. البته ممکن است مواردی هم وجود داشته باشد قابل بررسی است .

به گفته وی ، فعلا راه بهتری وجود ندارد و کسی که می‌خواهد در این جایگاه باشد باید خود را معرفی کند ، همان‌طور که در برخی موارد دیده شده حتی در استخدام‌ ها ، افرادی که دارای نمره‌های برتر در آزمون هستند اما در عمل در مسوولیتی که برای آن استخدام می‌شوند هیچ حرفی برای گفتن ندارند .

 سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: اگر داوطلبی مستنداتی دارد که حقی از او در جلسه دفاع ضایع شده است می‌ تواند به وزارت علوم و وزارت بهداشت شکایت ببرد و اگر مشکلی ساختاری و قانونی در این باره وجود دارد ، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی می‌تواند به این موضوع ورود کند .

منبع : کنکور و مصاحبه بهترین راه برای انتخاب دانشجویان دکتری

:: بازدید از این مطلب : 171
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 فروردين 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: