منابع آزمون استخدامی افسری دانشگاه علوم انتظامی امین
نوشته شده توسط : sevda

مرکز سنجش پزشکی با انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به معرفی رشته محل های ارائه شده پرداخته و نکات لازم در خصوص اولویت بندی انتخاب های داوطلبان را در اختیار آن ها قرار می دهد . متقاضیان دارای حد نصاب علمی لازم پس از دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 99 می توانند فرم اینترنتی مربوطه را تکمیل نمایند . 

 

پیرو اعلام نتایج اولیه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت کارنامه ای در اختیار داوطلبان قرار گرفته و وضعیت علمی آن ها را مشخص می کند . متقاضیان مجاز به انتخاب رشته بر اساس نمره و تراز اکتسابی خود رشته محل های مورد نظر را از دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99 استخراج نموده و در فرم اینترنتی مربوطه درج می کنند .

این دفترچه از بخش های مختلفی تشکیل شده و هر آن چه داوطلب برای شرکت در انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت نیاز دارد ، در آن یافت می شود . از جمله موارد مهمی که متقاضیان می توانند در این دفترچه مطالعه کنند می توان به تحلیل کارنامه اولیه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ، سهمیه های موثر در این مرحله ، انواع دانشگاه ها و مراکز پذیرش دانشجوی ارشد پزشکی ، شرایط و ضوابط و نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد علوم پزشکی ۹۹ اشاره کرد .

در انتهای دفترچه نیز جدول رشته محل های ارائه شده را مشاهده می کنید . با توجه به حساسیت این مرحله به داوطلبان توصیه می کنیم دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد علوم پزشکی 99 را با دقت مطالعه نمایند . ما نیز در ادامه به توضیح بخش هایی از این دفترچه پرداخته و لینک دانلود آن را در اختیار داوطلبان قرار می دهیم .

 

 لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۹ به محض انتشار فعال می شود . 


تاثیر سهمیه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99
بر اساس دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99 سهمیه های این آزمون شامل سهمیه رزمندگان ، ایثارگران ، آزاد و استعداد درخشان می باشد . به جز سهمیه آزاد ، سنجش و پذیرش در سایر سهمیه ها به شرط کسب حد نصاب علمی می باشد که در زیر به آن اشاره کرده ایم :


سهمیه رزمندگان : کسب حداقل 80 درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده در گزینش آزاد

سهمیه ایثارگران ( 5 درصدی و 25 درصدی ) : کسب حداقل 70 درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده در گزینش آزاد

سهمیه استعداد درخشان :

با آزمون ورودی : کسب حداقل 90 درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده در گزینش آزاد
بدون آزمون ورودی : بر اساس امتیاز اکتسابی طبق آیین نامه مربوطه

جزئیات و شرایط استفاده از سهمیه های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۹ به طور کامل در دفترچه انتخاب رشته توضیح داده شده است .

دانشگاه های پذیرنده کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99
مرکز سنجش آموزش پزشکی در قسمتی از دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۹۹ به معرفی دانشگاه ها و مراکز پذیرنده دانشجو در این آزمون پرداخته و شرایط و ضوابط آن ها را به صورت مجزا توضیح می دهد .

نکته قابل توجه این است که متقاضیان کلیه دوره های روزانه ( عادی ) ، شهریه پرداز و دانشگاه آزاد می بایست همین دفترچه را مطالعه کرده و انتخاب های خود را به صورت تلفیقی از دوره های مورد علاقه انجام دهند . از این رو در این قسمت شرایط پذیرش تمامی دوره های مذکور ارائه شده است . ضمن آنکه شاهد لیستی از رشته محل های ارائه شده به همراه تعداد ظرفیت هر یک می باشیم . 

 


نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99
پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت داوطلبان می بایست به سایت sanjeshp.ir مراجعه کرده و با وارد کردن کد رهگیری نسبت به انتخاب رشته محل های مورد نظر اقدام نمایند .

اولویت انتخاب هر فرد در میان دانشگاه های ارائه شده بر اساس علاقه فردی می باشد . از این رو بهتر است انتخاب اول داوطلب رشته محلی باشد که تحصیل در آن را نسبت به سایر دانشگاه ها ترجیح می دهد . نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99 به طور کامل در این دفترچه توضیح داده شده که مطالعه آن کمک شایانی به داوطلبان می کند .

بر اساس قوانین اعلام شده در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد پزشکی ۹۹ حداکثر تعداد اولویت انتخابی داوطلب بر اساس تعداد دانشگاه و مراکز پذیرنده همان رشته می باشد . در بخش پایانی نیز جداول رشته محل های ارائه شده در این مرحله قرار دارد .

 


در صورتی که پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99 هم چنان با ابهام یا مشکلی روبه رو هستید می توانید با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی هیوا تماس گرفته و از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا استفاده کنید .


سوالات متداول

1- کلیه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون ارشد وزارت بهداشت مجاز به انتخاب رشته می باشند ؟
خیر تنها داوطلبان دارای حد نصاب علمی لازم مجاز به انتخاب رشته می شوند که برای اولویت بندی انتخاب های خود می توانند دفترچه انتخاب رشته را از این مقاله دانلود نمایند .

2- اولویت بندی انتخاب های داوطلبان ارشد وزارت بهداشت بر چه اسای صورت می گیرد ؟
مطابق متن مقاله علاقه مهم ترین فاکتور تاثیرگذار در انتخاب رشته ارشد پزشکی می باشد .

3- بر اساس دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 99 حداکثر تعداد انتخاب های داوطلب چه میزان است ؟
مطابق متن مقاله حداکثر تعداد انتخاب های تعیین شده در این دفترچه مطابق تعداد دانشگاه و مراکز پذیرنده همان رشته می باشد .

منبع : دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 99

:: بازدید از این مطلب : 104
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 23 فروردين 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: